Bronzos kadettek

2015. május 21.
Bronzos kadettek Kifejezetten szoros meccseket vívott, és végül boldog és büszke bronzérmet ért el a Kosárlabda Akadémia Pécs az országos Kadett döntőben, melyet közmegelégedésre rendezett meg Pécsett a Rátgéber Kosárlabda Akadémia.
Május 14-17. között a Kosárlabda Akadémia rendezte a kadett korosztály országos döntőjét, nyolc csapat részvételével. A Kosárlabda Akadémia Pécs néven szereplő Rátgéber Akadémia Imreh Ajtony és Bekk Zsanett irányításával már a nyolcba jutással is jó eredményt ért el. A házigazdák előzetesen a B csoportba kvalifikálták magukat, a Sopron, a Vasas-Akadémia, és a Kecskemét gárdájával. A másik ágon a Csata DSE, a Százhalombatta, a Szeged KE és a szekszárdi lányok meccseltek.
A pécsiek a nyitányon a kiegyenlített erőviszonyokkal rendelkező csoportban a Soproni Darazsak Kosárlabda Akadémiával mérkőztek, és szoros végjátékban, nagyot harcolva 61-54-re nyertek Kiss Virágék. A felnőtt csapatban is szép dolgokat bemutató centerünk 18, Juhász Dorka 15/3, Szeitl Vanessza 11 pontot ért el, míg a másik oldalon Czukor volt a legeredményesebb, 19 ponttal. Következett a mieink számára a Vasas-Akadémia, Eördögh Edit tanítványai ellen ha lehet, még kiélezettebb volt a derbi, melynek 40. percében 63-63 állt az eredményjelzőn. Jöhetett a hosszabbítás, ahol a fővárosiak mellé szegődött Fortuna, ekkor hatékonyabbak voltak, így 78-73 arányban övék lett a győzelem. Az összecsapásról a fiataljaink edzője azt mondta, elveszített meccset nyertek meg, majd megnyert meccset veszítettek el. Pécsi oldalon Kiss Virág 34 pontig jutott, Juhász 11, Tenyér Zsófia 10 pontot szerzett, a piros-kékek triója, Pusztai 22, Bernáth 19/3, Mérész pedig 18 egységet jegyzett.
A csoport záró összecsapásán győzelmi kényszerben voltak a vendéglátók, akik görcsösség helyett főleg a kecskeméti zóna ellen extrán játszottak, magassági fölényüket is jól érvényesítették, így 81-56-ra nyertek, ezzel bejutottak a kadett mezőny döntőjének legjobb négy csapata közé. Négy esztendős közös munka érte el a célját ezzel a négybe jutással, amelyért számszerűen legtöbbet a magas emberek tudták tenni ezen az estén, Kiss 32, Juhász 20 pontot dobott, ellenfelünknél Gereben Lívia és Sipos Zsófia 18-18 pontot ért el.

A mezőny legjobbja, a Csata DSE várt a Rátgéber Akadémia tanítványaira a döntőbe jutásért, és Tursics Sándor csapata ezúttal túl erősnek bizonyult a mieink számára. Ragyogó taktikával semlegesítették a pécsi magas embereket a Csatások, és a Pécs bár 22-6-ról, vagyis igen mélyről még fordított, de a teljes meccset már nem tudta kézben tartani, így kicsit fájó, de evidens, 65-41-es vereség lett a vége, és jöhetett a bronzcsata vigasztalásul. Szeitl Vanessza volt a legeredményesebb pécsi, 12/3 ponttal.

A kisdöntőben a Szeged KE volt az ellenfél, akikkel hatalmas meccs kerekedett. Egál első negyed után a félidő végére meglépett a Pécs, a harmadik negyedben viszont fordult a kocka. A 34. perctől fej-fej mellett haladtak a csapatok, a végjáték Kiss Virágéknak (20) sikerült jobban, és bár volt labdája a Szegednek a fordításra is, végül a fekete-fehérek örülhettek egy pontos diadaluknak (72-71). A mieinknél Szeitl 14/12, Juhász 13/3, Bázel pedig 10 pontot szerzett. „Döntőt nem érdemeltünk volna, reális, hogy a Vasas és a Csata került döntőbe. Az egész mezőny nagyon kiegyensúlyozott volt, ezért is születtek váratlan, vagy annak tűnő eredmények. Így kell egy harmadik helyet megszerezni, egy ponttal, így van ennek igazi értéke. – értékelt a lefújás után reálisan Imreh Ajtony, a Kosárlabda Akadémia Pécs szakvezetője. Csapata legjobbja Kiss Virág lett, aki tagja volt még az All Star ötösnek is. A korosztály trónjára a Csata ült fel, miután nagy különbséggel (67-42) felülmúlta a végére elfáradó Vasast.