Búcsú a legjobb 16 között

2015. január 22.
Búcsú a legjobb 16 között 25 percig tartotta magát a tartalékos PEAC Isztambulban, de a végén fölényesen, 72-50-re győzni tudott a Besiktas, így a törökök jutottak tovább az Európa Kupában.
A PEAC-PÉCS extra fiatal csapattal vágott neki az isztambuli Európa Kupa nyolcaddöntő visszavágójának: a mielőbbi felépülésük érdekében Raksányi Kriszta és Natalie Hurst itthon maradtak, utazott viszont Zólyomi Karina és Sellei Dalma, utóbbi most repült életében először.

Raksányi és Hurst hiányában Szücs Réka és Sanja Orozovics került a kezdőbe. Két perc kiegyenlített játék után 8-3-ra ellépett a Besiktas, de Tina Jovanovics és Szücs Réka egy-egy gyorsindításgóljával, valamint Nevena Jovanovics és Sanja Orozovics dupláival 10-11-nél már a PEAC vezetett. A negyed végül 14-13-ra a Besiktas nyerte.

Destiny Williams kosarával indult a második játékrész, majd Tasci révén ismét 5 ponttal a Besiktas tartott előrébb (20-15). Nevena és Tina Jovanovics azonban egy percen belül ledolgozta ezt a hátrányt, Szücs Réka kosarával pedig vezetett a PEAC (20-22). A 9-0-s pécsi sorozatot Williams találata zárta (20-24). A rutinos páros, Eldebrink és Akkaya egyenlített, majd fej-fej mellett haladtak a csapatok 26-26-ig, amikor Dalgalar triplájával 3 pontos előnyt szerzett a félidőre a Besiktas (29-26). A PEAC-PÉCS fiatal alakulata tehát remekül tartotta magát az első 20 percben, és mindössze 29 pontot kapott két negyed alatt, a kevés pontos találkozó pedig mindenképp a Pécsnek kedvezett. Bosszankodni talán csak a kimaradt büntetők miatt lehetett.

A 3. negyedben Tina Jovanovics hatpontos sorozattal kezdett, ám a túloldalon Hooper két triplával köszönt be (36-32). A negyed derekán Hooper hat pontra növelte a differenciát, melyet Raus triplával felezett (40-37). A török triplagyár azonban nem állt meg: Atacan emelt be két hármast (48-37), és hiába volt a Besiktas bónuszban, a pécsiek 30% körül értékesítették a büntetőiket, a meccs végéig 18 büntetőből 7-et dobtak be. Így a jó védekezéssel és a lepattanóharc megnyerésével sem tudtak fordítani lányaink, hiszen ugyan nem kaptak gólt közel 4 percig a törököktől, de mindössze 48-40-re sikerült zárkózniuk. A negyed végén pedig Hooper beemelt még egy triplát, így két kiélezett negyed után a harmadikat 22-14-re nyerte a hazai csapat.

Pap Regina kosarával került újra tízen belülre a Pécs, majd Williams faragott egy pontot a különbségen (51-43). Hooper és Dalgalar viszont újabb triplákat szórtak, ebben a mutatóban 60%-on álltak a törökök, 59-45-nél pedig Zseljko Djokics időt is kért. Nevena Jovanovics triplájával 11 pontra feljött még a PEAC, innentől viszont már a Besiktas dominálta a mérkőzést. Pályára lépett az összes pécsi fiatal, Zólyomi Karina mellett Sellei Dalma is lehetőséget kapott. A vége 72-50 lett a török csapat javára, ezzel a PEAC-PÉCS búcsúzott az Európa Kupától a legjobb 16 között, és a Besiktas jutott tovább a legjobb 8-ba.

Besiktas JK-PEAC-PÉCS 72-50 (14-13, 15-13, 22-14, 21-10)

Továbbjutott a Besiktas kettős győzelemmel, 153–125-ös összesítéssel

Besiktas JK: Eldebrink 4, Tasci 6, Akkaya 8, Hooper 22/12, Kulichová 2 cserék: Morrison 8, Atacan 6/6, Dalgalar 11/9, Güler 4, Avci 1, Özek-, Uzun-.

PEAC-PÉCS: Szücs 4, N. Jovanovics 9/6, Orozovics 4, Williams 6, T. Jovanovics 16 cserék: Pap 5, Raus 4/3, Kaposi 2, Sellei-, Zólyomi-.