Budapesten csatázunk vasárnap

2022. március 05.
Budapesten csatázunk vasárnap Vasárnap este 18 óra 30 perces kezdettel idegenben fontos mérkőzés vár csapatunkra, a Ludovika FCSM Csata ellen lépünk pályára.
Lassan a végéhez közeledik az alapszakasz, a mieink számára három mérkőzés van vissza, mindez egy héten belül. A vasárnapi, idegenbeli után a jövő héten két hazai meccs vár majd Kiss Virágékra, amelyekre ismét mindenki előtt nyitva állnak a Lauber kapui, hétfőtől védettségi igazolvány és maszk nélkül lehet látogatni a sporteseményeket. Előbb azonban a Ludovika FCSM Csata együttesét kell legyőznünk ahhoz, hogy tényleg minél kedvezőbb pozícióból kezdhessük majd a rájátszást. A fővárosiak jelenleg a tabella hatodik helyén állnak, tíz győzelem mellett kilenc vereséget jegyez Tursics Krisztián együttese.

December elején egy küzdelmes meccset játszott egymással Pécsett az NKA Universitas PEAC és a Ludovika FCSM Csata. Nagyon rosszul kezdtük azt a mérkőzést, a második negyedben már tizenhárom ponttal is vezetett ellenfelünk, a hátrányunkat a nagyszünetre egyre olvasztottunk (38-39). A második félidő sem volt könnyű számunkra, nagyot harcoltak Kiss Virágék és végig nagy elánnal küzdött a Csata is, akiket végül 86-77 arányban sikerült legyőznünk.

Többek közt olyan kiváló magyar játékosok alkotják ellenfelünk játékoskeretét, mint Lelik Réka, Zele Dorina, vagy Horváth Bernadett, de megemlíthetnénk Böröndy Vivient is, akik a pécsi összecsapáson is húzóemberei voltak a Csatának. Remekül céloznak kintről a fővárosiak, a legutolsó meccsükön a Cegléd ellen 21 kísérletükből 11 a gyűrűben landolt, ez kiemelkedő teljesítmény. A bajnokságban átlagosan 36%-kal értékesítik a triplakísérleteiket, a statisztikák arról árulkodnak, hogy csak a Sopron Basket céloz jobban náluk idehaza a 6,75-ön túlról, egészen minimálisan.

Csapatunk hétfőn varázslatos győzelmet aratott az Uni Győr MÉLY-ÚT ellen, ezzel nagy lépést tett az alapszakasz harmadik helyének megőrzéséért. A hátralévő meccseinken is szükség lesz azonban a maximális koncentrációra, így vélekedik erről kiválóságunk, Tyaunna Marshall is: - Mindhárom mérkőzésünk nagyon fontos az alapszakasz végén, célunk, hogy megszerezzük az első három hely valamelyikét. Minden beleadtunk hétfőn, változtatni tudtunk azon, ahogy az utolsó meccseinken játszottunk. Büszke vagyok magunkra, és hiszem, hogy ha vasárnap versenyképesek leszünk, győzhetünk. Úgy érzem a legutóbbi, Győr elleni mérkőzés lehet a fordulópont szereplésünkben, ami megadhatja az alapot az erős szezonvéghez. Vannak céljaink és ha úgy fogunk játszani, ahogy a Győr ellen tettük, akkor továbbvisz bennünket a lendület vasárnap és a többi meccsen is - nyilatkozta csapatunk bedobója.

A Ludovika FCSM Csata – NKA Universitas PEAC mérkőzés vasárnap 18 óra 30 perckor kezdődik a Ludovika Arénában. A hazai csapat által közzétett információ alapján a belépés még a régi járványügyi szabályok szerint lesz lehetséges, védettségi igazolvány és maszkviselés szükséges.