Büszke ezüst

2014. május 02.
Büszke ezüst Egy végletekig kiélezett bajnoki döntőben ezüstérmet szerzett a PEAC-PÉCS, amely az utolsó leheletéig küzdve maradt alul az ötödik mérkőzésen. Csapatunk az idényben mindhárom éremből szerzett egyet-egyet.
Zsúfolásig telt ház előtt a vendégek kaptak előbb lábra, és az az első két támadásukat kosárral befejezve 40 másodperc alatt 4-0-ra vezettek. Hamar magára talált a PEAC is és - bár becsúszott több eladott labda -, kifejezetten jó első negyedet produkált a fehér mezes házigazda. A 7. percben még 10-10 volt, innét azonban egy 8-1-es etappal a negyed végére hét pontos előnyt csikartak ki Zeljko Djokic tanítványai. Megfordult a mérkőzés a második negyedben, Holt két kosarával három pontra zárkózott csapata, majd 20-18-as PEAC vezetésnél három percig nem esett kosár egyik oldalon sem. A PEAC-nál maradt tartósabb a góliszony, ez alatt már négy ponttal is vezettek a vendégek (18. perc 21-25). Egyesével dobták a büntetőket a hazaiak, akik így két pontra tudtak felzárkózni a nagyszünetig (23-25). Hiányzott a félidőben a PEAC teljesítményéből az 50%-kal dobott büntető, illetve a 10-ből 10 kihagyott hárompontos.

A végsőkig elcsigázott játékosoknak láthatóan jót tett a szünet, végső erőtartalékaikból egy jó öt percet produkáltak. Nagy-Bujdosó bedobta a PEAC első tripláját és ő hozta vissza négy pontos hátrányból -2-re a 24. percben a meccset (30-32). Öt perces kosárcsend következett, ami után Kennedy talált be, majd Reid dobott egy palánkos duplát, így a 9-9-re végződő negyed után mindössze két pont különbség választotta el az aranyért küzdő feleket. A záró periódusban utolsó erőtartalékait is mozgósította a PEAC, ez azonban nem volt elég ahhoz, hogy le tudja győzni ellenfelét. Hiába volt Reid kimagasló egyéni teljesítménye támadásban, az extra triplákat elérő vendégek az utolsó negyed második felétől olyan távolságba kerültek, amit nem lehetett már behozni. Erre az ezüstéremre is rendkívül büszkének kell lennie a PEAC-PÉCS-nek, mert egy fantasztikus idény végén érték el, amelyben a Magyar Kupa sorozat aranyát, MEL pontvadászat bronzát akasztották a lányaink nyakába, és az Európa Kupában a legjobb 16 közé jutott a PEAC-PÉCS. Elérendő csúcs azonban maradt még a jövő szezonra!

PEAC-PÉCS – Pinkk 42-54 (18-11, 5-14, 9-9, 10-20)
Pécs, 3000 néző, V.: Vígh, Földházi, Papp

PEAC-PÉCS: Raksányi 4, Reid 19, Jovanovic 1, Nagy-Bujdosó 9/3, Bishop 4. Csere: Orozovic 1, Nagy D. -, Fűrész -, Papp -, Kublina 4.
Pinkk: Iványi 8/6, Kennedy 15/3, Holt 13/3, Őri -, Tomlinson 7. Csere: Kováts -, Ruják 2, Katona -, Pascqua 7, Sarok 2.