Csak egy kicsi hiányzott

2013. március 23.
Csak egy kicsi hiányzott Hősies küzdelemben maradt alul a PEAC-PÉCS a Magyar Kupa elődöntőjében, és vasárnap 18 órától a DVTK ellen a bronzért mérkőzik.
Hat Agro Uni Győr – PEAC-PÉCS 64-56 (24-17, 17-15, 7-14, 16-10)
Sopron, 300 néző. V.: Földházi, Győrfy, Makovsky.

Hat Agro Uni Győr: Hurst 19/3, Raksányi 9, Rasheed 17/3, Őri -, Lima 8. Csere: Smith 2, Semsei 3, Nagy 2, Laklóth 4.
PEAC-PÉCS: Czirják -, Fűrész 3, Dusanic 2, Nagy-Bujdosó 22/3, Jaeschke 13. Csere: Horváth 12/6, Raus -, Szamosi 4, Szűcs -, Czukor -.

Nehezen indult a gólgyártás az este fél 9-kor kezdődő második elődöntőn, amelynek feldobásakor már tudták a küzdő felek, hogy a győztest a Sopron várja a fináléban, a vesztes pedig a nyitó mérkőzésen 81-59-es vereséget szenvedő DVTK ellen léphet pályára vasárnap. Az elején fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd a klasszis győri irányító, Hurst hintett 9 pontot, amellyel 16-10-re meglépett a zöld-fehér gárda. Hamar bónuszba kerültek a pécsiek, az első negyedben 10 büntetőt dobhatott a Győr (90%-kal), pécsi oldalon pedig Nagy-Bujdosó igyekezett csökkenteni a különbséget. Egy pécsi eladott labdából 9 pontra meglépett a Győr (22-13), ezután Horváth Lilla dobott 2+1-et, ám a ráadás büntetőnél Nagy-Bujdosó szerzett lepattanót, akit faultoltak. A két sikeres büntetővel 22-17-re visszajött a meccsbe a PEAC.

Horváth triplájával jól indult a második negyed, elsősorban azért mert lepattanókban jól teljesítettek a pécsiek (24-20). A kihagyott pécsi közelik megbosszulták magukat, Semsei betöréseivel tíz pontra ellépett a Győr, és már ekkor látszott, hogy ha a védekezésén nem tud valamit változtatni a fekete mezes PEAC, sok jóra nem számíthat. Zónára váltottak Fűrészék, és a negyed derekára meg is felezték a különbséget (31-26). Horváth Lilla lekopírozta az első trojkáját, amivel 31-29-re alakította az állást. Innét azonban hiába támadott többször is az egyenlítésért a PEAC-PÉCS, egymás után négyszer is eladták a labdát, amelyből a jól játszó Raksányi révén 8-0s sorozatot produkált a Győr, és miután az utolsó támadásnál díszkíséretet adtak Czukorék Raksányinak, 41-32-re vezettek húsz perc játék után.

Nagyon hosszú ideig maradt az öltözőben a nagyszünetben a PEAC, ezúttal a szó jó értelmében véve. Hihetetlen fordulatot hozott ez a felvonás, miután a pécsiek megszilárdították védekezésüket, Fűrész remekül kapcsolta ki Hurstot a játékból, de az egész pécsi csapat kiválót produkált hátul, és a ragyogóan megszervezett, és megszerzett támadólepattanóinak köszönhetően egyre jobban felzárkózott. Előbb Jaeschke majd Nagy-Bujdosó ragadta magához a marsallbotot a kosárszerzésben, és a 28. percben nemhogy ledolgozták a hátrányukat, hanem négy ponttal vezettek is (43-47). Egy pontot megőriztek ebből, és 49-48-ra vezettek harminc perc után a pécsiek.

Lima centergóljára a mezőny legjobbja Nagy-Bujdosó Nóra triplával válaszolt, ami után Rasheed ért el távoli kosarat, miközben szabálytalankodtak vele szemben, így ebből a támadásából négy pontot szerzett a Győr, amely 54-52-re vezetett. Alaposan kiütközött a fáradtság a pécsi lányokon, elég volt egy-egy pillanatra lankadó figyelem, az amúgy kiválóan teljesítő Fűrész, Horváth, Dusanic, Nagy-Bujdosó, Jaeschke ötös részéről , és Lima valamint Laklóth kosaraival hat ponttal meglépett a Győr. Nagynak tűnt ez az előny, amelyet 4,45-tel a vége előtt sikerült mégis kettőre faragni (58-56), ám innét pontszerzésben sajnos nem tudott újítani a pécsi gárda. Hatalmas küzdelem folyt a pályán, pécsi oldalon kétszer is a gyűrű torkából perdült ki a labda, odaát pedig a betöréseket követően nem csorgott be három percen keresztül a labda, így teljesen kiélezett végjátékra fordultak 60-56-tal a felek. 46 mp volt vissza, amikor az igazi klasszis Natalie Hurst begyötörte a mindent eldöntő kosarat, ezután még két büntetőt is értékesített, így szombaton este 22 óra 15 perckor eldőlt, hogy 64-56-os győzelmének köszönhetően a tavalyi bajnok került drámai küzdelem utána kupaöntőbe, és a hatalmasat hajtó, hősies teljesítményt nyújtó PEAC-PÉCS a vasárnap 18 órakor kezdődő bronzmérkőzésen játszhat a DVTK-val.

Zeljko Djokic: Büszkék lehetünk a teljesítményünkre! Sajnálom, hogy a fiatalok nem edzhettek velünk, látszott, hogy a mai meccsen nem voltak itt velünk igazán, így nem tudtunk úgy rotálni ahogy szerettünk volna. A végére nem maradt energiánk megnyerni a meccset. Gratulálok a Győrnek a döntőbe jutáshoz.