Csapatjátékkal legyőztük a PINKK-et!

2014. november 09.
Csapatjátékkal legyőztük a PINKK-et! Nagyon magas hőfokú találkozón taktikus kosárlabdával és igazi csapatjátékkal 65-74-re legyőzte a PEAC-PÉCS Komlón a PINKK-et.
A bajnoki döntő óta nem találkozott a PEAC és a PINKK, az előző szezon arany- és ezüstérmesének első ütközete pedig pont az Európa Kupa sorozatnyitó hetére esett: a PEAC Wasserburgban debütált vereséggel szerdán, míg a PINKK-et a Sopron verte meg jelentős különbséggel Komlón csütörtökön. A PEAC-nál melegített Hurst, ezzel nem kis kő esett le a csapat szurkolóinak szívéről, hiszen a rutinos ausztrál nélkülözhetetlen motorja a fekete-fehéreknek. A pécsiek két komoly utánpótlás-sikernek is örülhettek a hétvégén: Imreh Ajtony kadettjei és Borisz Maljkovics junior csapata is legyőzte korosztályában a Soproni Darazsakat, a PEAC-osok pedig abban a reményben utaztak Komlóra, hogy a felnőtt csapat folytatja a nagyszerű sorozatot.

A PINKK – nyilván a véletlennek köszönhetően – épp a 4. bajnoki fordulóra időzítette a bajnoki zászló felavatását, emellett köszöntötték az élsporttól visszavonult, második gyermekét váró Iványi Dalmát. A komlói csarnok órájával az első támadáskor gondok adódtak, ezért több percig állt a játék. A technikai probléma után Putnina szerzett két gólt, a PEAC-nál pedig Kaposi Pálma talált be először. A félpályán labdát szerző Raksányi ellen sportszerűtlen hibát követett el Ruják Nóra a 2. percben, a pontos büntető után Raksányi utat talált a kosárig, ezzel átvette a vezetést a PEAC (4-5). Sánta Petra talált be a túloldalon, az első félidőben övé maradt az egyetlen magyar játékos által szerzett kosár a PINKK csapatában. 4 perc alatt 9 faultot ítéltek a játékvezetők, próbálták tisztítani a játékot, kevés sikerrel. A Wasserburgban is kiválóan irányító Szücs Réka duplájával 3 pontra nőtt a PEAC előnye (7-10), Stewart és Faulkner azonban visszavette a vezetést a hazaiaknak. Nevena Jovanovics és Natalie Hurst parádés megoldásai után ismét a PEAC tartott előrébb. Tapadtak egymásra a csapatok, A PEAC-nál Kiss Virág és Sanja Orozovics is pontot szerzett, Key és Stewart azonban rendre válaszolt, így a negyed végére pedig 17-17 állt az eredményjelzőn.

A 2. negyedben Hurst, majd Tina Jovanovics szerzett előnyt a vendégeknek, Szücs Réka kosarára viszont az egyre jobban játszó Faulkner felelt triplával (22-22). Stewart a 15. percben megkapta 3. személyi hibáját, Faulkner újabb ziccere után azonban Zseljko Djokics kényszerült időkérésre. 26-26 után rövidzárlat következett a PEAC-PÉCS játékában, Destiny Williams két gyors faultja után már a negyedik személyiéjénél tartott, a PINKK pedig 7-0-ával „köszönte meg” a hibákat, melyeket Pap Regina két újabb buta faulttal tetézett (33-26). Zseljko Djokics időkérése után Raksányi Kriszta rázott lelket a csapatba, és kezdtük meg a felzárkózást. Sanja Orozovics támadásban kifejezetten szép játékot mutatott, két duplája után 2 pontra olvadt a PINKK előnye. 35 másodperccel a félidő előtt Hernandez kért időt, ám Kaposi Pálma labdát szerzett, Raksányi pedig az utolsó másodpercben betalált, így egypontos hátrányból várhatta a folytatást a PEAC (35-34). A nagyjából kiegyenlített statisztikai mutatókból a félidőben a lepattanók lógtak ki, ebben 22-9-re a PINKK vezetett.

Tina Jovanovics két duplája után Őri triplája a túloldalon beakadt, majd a PEAC másik Jovanovicsa, Nevena szerzett négy pontot. A PINKK-et szinte csak két játékos vitte, Key és Faulkner parádézott. Raksányit vitte a szíve, és repítette a csapatot is előre, kosarával 4 pont volt a PEAC előnye (40-44). Key egalizált, Raksányi viszont triplát szórt. A PINKK időkérése után Faulkner is betalált a triplavonal mögül, ismét egyenlő volt az állás (47-47). Tina Jovanovics 2+1-es helyzetben értékesítette a büntetőt is, Faulkner ismét triplával felelt (50-50). A remeklő amerikaival Natalie Hurst vívott hatalmas harcot, ezúttal ő is betalált, a másik húzóember, Key pedig látványosan beütötte 4. hibáját a 30. percben. Faulkner viszont nem fáradt el, dupláját újabb hármas követte, Putnina dobásával 59-54-re módosította az eredményt. A PEAC időt kért, és hosszú kényszerű pihenő után visszaállt a 4 faultos Williams is. Nagy Dorottya büntetőivel már 61-54-re vezetett a PINKK, Tina Jovanovics palánk alatti harca viszont ismét eredményre vezetett. Nagy újra betalált a túloldalon, a PEAC dekoncentráltan játszott, és több eladott labda is csúszott a játékba. Ruják Nóra azonban elkövette második sportszerűtlen hibáját is, ezért el kellett hagynia a csarnokot, a PINKK szurkolói pedig a „szerbek, haza” rigmust skandálták a magyar állampolgár Sanja Orozovics büntetői alatt. Tina Jovanovics ismét villant, ezzel 63-59-re zárkózott a PEAC. Nevena Jovanovicsra is sportszerűtlen faultot fújtak, Key egy büntetőt értékesített. 64-59 után újra Tina Jovanovics talált be, Zseljko Djokics pedig időt kért a 38. percben, 64-61-es állásnál. A csodarecept is elhangzott ebben az egy percben, mivel Nevena Jovanovics szárnyra kapott, és bizonyította, ha az újságban nem is, de a meccsen ő nyeri a párharcot. Előbb kettest, majd 1 perc 21 másodperccel a lefújás előtt triplát dobott, ezzel már a PEAC tartott előrébb! Hernandez időt is kért, ám Destiny Williamset csak fault árán tudták a palánk alatt megállítani tanítványai (64-69). 34 másodperccel a vége előtt újabb PINKK-időkérés következett, de dobásaik lepattantak, és Tina Jovanovicsnak, majd Hurstnek is odaütöttek a saját palánkjuk alatt. Előbbi egy, utóbbi mindkét büntetőjét bedobta, Tina Jovanovics újabb két büntetőjével pedig 10 pontos előnyhöz jutott a PEAC. 3 másodperccel a vége előtt még elcseréltük magunkat, ezért egy büntetőt dobhatott a házigazda, de a PEAC-PÉCS és szurkolói ekkor már örömmámorban úsztak: nagy meglepetésre 65-74 arányban nyerni tudtak az extra egyéni produkciókat felvonultató PINKK ellen, a rivális otthonában.

PINKK Pécsi 424-PEAC-PÉCS 65-74 (17-17, 19-18, 19-20, 11-20)

Komló, 600 néző
Játékvezetők: Papp P., Frányó P., Tőzsér D.

PINKK Pécsi 424: Sánta 2, Key 11, Ruják- , Őri 3/3, Putnina 14 cserék: Faulkner 24/12, Stewart 6, Nagy D. 4, Sarok 1, Adamecz-, Katona-.
Edzők: Roberto Hernandez, Szentendrei Áron

PEAC-PÉCS: Hurst 5, Szücs 4, Raksányi 14/3, Williams 7, Kaposi 2 cserék: T. Jovanovics 20, N. Jovanovics 11/3, Kiss 2, Orozovics 9, Raus-.
Edzők: Zseljko Djokics, Borisz Maljkovics
Kipontozódott: Ruják N. (36. perc, két sportszerűtlen hibával), Key (40.perc)

Zseljko Djokics: Gratulálok a csapatomnak, nagyon büszke vagyok rájuk! A tehetségüket egy forró hangulatú csarnokban bizonyították ma. Sokat számít a győzelem ennek a csapatnak. Taktikailag nagyon jól felkészültünk, Borisz Maljkovicsnak is szeretnék gratulálni a scoutingért. Mindig elő tudtunk rántani egy olyan taktikai fegyvert, amire a PINKK-nek nem volt válasza, és a végén nagyon jól kihasználtuk azt, hogy Key 4 faulttal játszik, róla tudtunk extra pontokat szerezni, és megfordítani az eredményt.