TFSE-MTK
73 : 81

Csapatként küzdöttünk meg a sikerért a nyitányon

2021. szeptember 26.
Csapatként küzdöttünk meg a sikerért a nyitányon Nagyszerű győzelemmel rajtoltunk a bajnokságban, a TFSE-MTK otthonában 81-73-ra nyert csapatunk!
Két és fél perc elteltével 2-5 állt az eredményjelzőn, nálunk Kiss Virág és Nikola Dudásová volt eredményes, szlovák irányítónk egy triplát vágott be a gyűrűbe. Küzdelmes játékot láthattunk a pályán már az első percektől kezdve, a sok szabálytalanság sok büntetőt hozott magával mindkét oldalon, de az eredményben mi jártunk előrébb (6. perc 6-12). A fővárosiak nehezen tudták tartani a palánk alatt válogatott centerünket, de ezzel együtt is közelebb tudott zárkózni a TFSE az első negyed végére (15-18), amelyben összesen 15 pont esett büntetőből. Hogy nem lett még szorosabb a játékrész vége az köszönhető volt Szücs Réka hatalmas blokkjának, aki Jenkins dobásába nyúlt bele remek ütemben.

Tyaunna Marshall két kosarával indult a második felvonás, így egy pillanatra megugrott a különbség. Kapaszkodott a TFSE, nem tudtuk lerázni magunkról Theodoreánékat. A negyed derekán három pont volt a differencia Jenkins triplája és Németh duplája után (27-30), érkezett is Csirke Ferenc időkérése. Egy pillanatra fordítani tudott Magyar Bianka együttese (34-33), ám Wentzel Nóri remek kosarával két pontos előnnyel fordulhattunk a nagyszünet után (37-39).

Chelsea Nelson villant meg a harmadik játékrész elején, zsinórban öt pontot szerzett három támadásunkon belül úgy, hogy az ellenfél eközben nem talált be (39-44). Faultproblémákba ütközött hamarosan amerikai centerünk, Jenkinsék pedig 48-48-nál ismét utolértek bennünket. Nikola Dudásová pontos büntetőzése, majd Sarok Niki harcos labdaszerzése és triplája hozta meg a fordulatot. Tyaunna Marshall kosara után időt kér Magyar Bianka a 27. percben 48-55-nél, de különösebben nem sikerült újítania, 56-61-el ért véget ez a negyed.

Nikola Dudásová remekelt, szlovák irányítónk 18/6 pontig jutott a mai mérkőzésen, 57-63-nál dobott triplájával már a tíz pont felé közelített előnyünk (57-66). Nem adta fel a TFSE, Jenkins villant megint, és ismét veszélyes közelségbe kerültek a kék-fehérek (64-68 és 66-71). Három perc volt vissza, utolsó erőtartalékaikat mozgósították lányaink. Wentzel Nóri indításkosara megadta a kegyelemdöfést 69-77-nél, egy perc negyven másodperccel a vége előtt már hiába kért időt Magyar Bianka. A vége 81-73-as pécsi győzelem, ami azt jelenti, hogy a csütörtöki Európa Kupa mérkőzés után a bajnokságot is jó rajttal kezdtük! Folytatás szerdán, az Európa Kupa selejtező mérkőzés visszavágóján Pécsett, a görög AS Niki Lefkadas ellen!

TFSE-MTK – PEAC-PÉCS 73-81 (15-18, 22-21, 19-22, 17-20)
Városmajor, 150 néző. V.: Farkas Gábor, Győrfy Rúben, Kapusi Gábor

TFSE: Jenkins 27/15, Baa 2, Theodoreán 11/6, Stonewall 11/3, Pavel 8. Csere: Dúl 4, Németh 8, Burján 2, Tóth -. Edző: Magyar Bianka, Patai Benjamin
PEAC-PÉCS: Dudásová 18/6, Wentzel 11/3, Marshall 15, Chelsea 9, Kiss 17. Csere: Szücs 6, Selcova -, Brajkovic 2, Sarok 3/3. Edző: Csirke Ferenc, Szentendrei Áron

Csirke Ferenc: Nagyon nehéz mérkőzésre számítottunk és ez be is igazolódott, a héten negyven órát utaztunk, így ez a mai három óra már meg sem kottyant. Nagyon fontos volt számunkra, hogy egy friss TFSE ellen jól kezdjünk. Bíztunk benne, hogy ha nem adunk az ellenfelünknek teret, hogy önbizalmat szerezzenek, akkor meg tudjuk nyerni a mérkőzést. Úgy érzem, hogy jól játszottunk, hiszen fáradtan, idegenben dobtunk 81 pontot, amivel teljesen elégedettek lehetünk. A védekezéssel már kevésbé, hiszen nem szabad megengedni azt, hogy egy játékos huszonhét pontot érjen el ellenünk, még ha olyan klasszis is, mint Jenkins. Ezzel együtt is nagyon örülök a győzelemnek, roppant fontos volt számunkra, hogy sikeresen kezdjük a szezont.
Nikola Dudásová: Kifejezetten nehéz mérkőzés volt számunkra az Európa Kupa utazásunk miatt. A görögországinál is keményebben akartunk ma játszani csapatként és egyénileg is. Örülünk az ilyen összecsapásoknak, mert ezek a sikerek kovácsolnak minket jobb csapattá! Nagyon büszke vagyok a társaimra, noha hibáztunk is többször, főleg védekezésben, és az ellenfelünk túl sok támadó lepattanót szedett, de végül sikerült nyernünk, ami nagyszerű dolog.