Döntőben a PEAC-PÉCS!

2014. április 20.
Döntőben a PEAC-PÉCS! A PEAC-Pécs szenzációs húsvétot szerzett szurkolóinak, mivel egy végletekig kiélezett meccsen 56-55-re legyőzte az Uniqa Euroleasing Sopront, és bejutott a szerdán kezdődő bajnoki döntőbe!
Az elődöntő harmadik felvonásán húsvét vasárnap a Sopron kezdett jobban. 8-3-ra is vezettek a zöld-sárgák, amire a pécsiek kezdték beélesíteni a játékaikat, és Kublina centerkosarával 8-7-re jöttek fel. A pécsi meccs soproni ásza, Simon dobott triplát a negyed derekán, amellyel 13-9-re, Krnjic büntetőivel pedig 15-9-re vezetett a Sopron 4 és fél perc elteltével. Jovanovic vágott be 2+1-et, ezzel a pécsiek egy fantasztikus sorozatban kezdtek, Raksányi és Jovanovic góljaival, és a hatodik percben beálló Reid kreativitásával 21-15-re fordítottak. Egyértelműen a vendégeké volt az első negyed (17-22), elsősorban a megszilárduló védekezésüknek, és az erre épülő 13-2-es sorozatnak köszönhetően.

Nem változott jelentősen a második negyedben sem a játék képe, Nagy-Bujdosó gyönyörű befutás-kosarával 26-20-ra vezetett a PEAC, és amikor az erőszakos Hawkins két pontra hozta fel a házigazdát, a pécsi csapatkapitány vágott be egy triplát (14. perc 24-29). Raksányi 1-1-ezett úgy, mintha csak a grundon lenne, a 17. percben 26-33-nál ki is kérte második idejét Polenek mester. Változást azonban nem tudott elérni, Krnjic egy-egy büntetője és Fegyverneky tempója nyomán az utolsó percre 33-30-as vendég vezetéssel fordultak. Lélektanilag kulcs pillanatokban ért el Maurita Reid triplát, mint ahogy a szünetre lelkileg rengeteget jelentett az is, hogy Nevena Jovanovic távoli találatával kilenc pontos, 39-30-as pécsi előnnyel vonultak a csapatok.

Kosárszegény harmadik negyed következett, ami a PEAC szempontjából egyáltalán nem volt rossz. Főleg azért, mert Raksányi és Nagy-Bujdosó jóvoltából 13 egységre nőtt a PEAC előnye a 24. percre (30-43). Simon nagy igyekezetében még a zsűriasztalt is megmászta, ám mégsem ő, hanem Hawkins vette vállára a Sopront, és egy elképesztő show-val tíz ponton belülre jöttek. Kulcs volt Bishop dudaszóra esett kosara, amivel 47-38-ról indult a záró tíz perc. Krnjic maradt rendre őrizetlenül az öt-öt elleni támadások végén, a Sopron legnagyobb fegyvere, a gyorsindítás ezen a napon alig volt látható. Hat és fél perc volt vissza, amikor Hawkins 17. pontjával 47-47-re egyenlített, izzott is a lelátó soproni oldala. Rögtön utána a pécsi szektor ugrott talpra, amikor Raksányi bevágta második hármasát a meccsen (47-50). Pontosan öt perc volt hátra, amikor egy végletekig kijátszott támadás végén Krnjic dobott kosarat, ám az első meccshez hasonlatosan Zeljko Djokic hihetetlen érzékkel kérte ki a videobirót, amelynek következtében az időn túli kosarat érvénytelenítették. Azzal ért ez a húzás igazán sokat, hogy Fűrész a 36. percben bevágta első kosarát, egy gyönyörű hárompontos képében (47-53). Krnjic hozta fel két pontra a Sopront, és 1,13-mal a vége előtt Fegyverneky kígyózott át a pécsi védelmen és egyenlített, majd Bishop támadó faultja után a vezetést is megszerezte 39 másodperccel a vége előtt a Sopronnak (55-53). Zeljko Djokic időkérése után Raksányi bevarázsolt egy triplát, a harmadik kísérletéből a harmadikat, és 55-56 állt a táblán. Az utolsó 20 másodpercben a Sopron támadhatott, Fegyverneky triplakísérlete lecsorgott a gyűrűről, és ez azt jelentette, hogy a keddi 31 pontos vereség után a pénteki egy pontos pécsi győzelmet követően másodszor is legyűrte a PEAC a címvédőt, és ezzel bekerült a bajnoki fináléba.

Uniqa Euroleasing Sopron – PEAC-PÉCS 55-56 (17-22, 13-17, 8-8, 17-11)
Sopron, 700 néző. V.: Papp, Győrffy, Ádám

Sopron: Ciglar 2, Fegyverneky 8, Simon 11/9, Hawkins 17/3, Krnjic 17. Csere: Zsovár -, Stankovic -, Tetemondova -, Farris -.
PEAC-PÉCS: Fűrész 3/3, Raksányi 17/9, Jovanovic 8/3, Nagy-Bujdosó 10/3, Bishop 6. Csere: Reid 8/3, Kublina 4, Orozovic -, Kaposi -.