Döntőt játszunk a Sió Kupán

2016. szeptember 17.
Döntőt játszunk a Sió Kupán Nagy különbségű győzelemmel folytattuk szombat délelőtt a Sió Kupát, 42 ponttal múltuk felül a tehetséges szlovén fiatalokból álló Celjét, így vasárnap 13 óra 15-től kupagyőzelemért játszunk.
Egész más meccset játszott a PEAC-PÉCS szombat délelőtt a Sió Kupa második napjának első összecsapásaként, mint pénteken a PINKK ellen. Az akkori első félidei tompa játéknak nyoma sem volt, az első pillanattól kezdve megfelelő hőfokon és kellő agresszivitással vetette magát küzdelembe magát csapatunk, így a második percben már 9-0-ra vezettünk. Kuster volt elemében, de élményszámba mentek Sanja Mandic gólpasszai is, a jobbra nézek balra adom figurából négyet-ötöt is gólra váltottak társai. Az ötödik percben már 19-6 volt a PEAC-PÉCS javára, ám utána védekezésben lazult a fegyelem, így a kifejezetten pontgazdag negyed végén 29-17-es állás jegyezhettünk fel. Juhász Dorka, a meccsek óta jó formát mutató Licskai és az ezúttal domináns centerjátékkal előrukkoló Siksniuté vezérletével már az első félidő végére eldőlt a mérkőzés csapatunk javára. 52-30 után csak az volt a kérdés, hogy milyen különbséget alakítunk ki a végére, az ezen a meccsen a mieinknél jóval gyengébb teljesítményt nyújtó szlovén csapat ellen. Bár akadtak hibák mindkét oldalon, a csapatukat Szekszárdra is elkísérő PEAC-PÉCS szurkolók csaphatták össze tenyerüket többször, kedvenceik több mint negyven pontra növelték a különbséget a végére.

ZKK Athlete Celje – PEAC-PÉCS 52-94 (17-29, 13-23, 8-17, 14-25)
Szekszárd 100 néző. V.: Cziffra, Söjtöry, Reisz

Celje: Potocnik 4, Prezelj 5, Slonjsak 4, Lesek 4, Maric 2. Csere: Mitric 1, Miseljic -, Kroselj 9/3, Gwashavanhu 17, Molnar 6.
PEAC-PÉCS: Mandic 7/3, Raksányi 3/3, Juhász 13, Kuster 18/3, Siksniuté 15. Csere: Szücs R. 7, Licskai 16/3, Szücs L. -, Fürész 3/3, Zele 10, Sellei 2, Raus -.

Boris Maljkovic: A mai meccsen agresszívebbek voltunk, az eredménytől függetlenül azonban látható, hogy helyenként jobban kell koncentrálnunk egy-egy szituációban. Azt sem szabad elfelejteni, hogy fárasztó dolog az alapozás közben három nap három meccset lejátszani. Jó volt a hozzáállásunk a mérkőzéshez, amiért gratulálok a lányoknak.