PEAC-PÉCS
PEAC-PÉCS

Egy félidőig tudtuk tartani magunkat a riválisnál

2020. január 26.
Egy félidőig tudtuk tartani magunkat a riválisnál Hiába vezettük a mérkőzés jó részében, a távolról jól célzó Nagy Dóra vezérletével 13 ponttal, 87-74-re győzni tudott ellenünk a ZTE-NKK Zalaegerszegen.
Remekül kezdtük a mérkőzést, az első kosarat Cierra Bravard jegyezte, majd 4-4-re egaliztáltak a házigazdák. A folytatásban két egerszegi triplára mi is két távoli találattal válaszoltunk amerikai centerünk és Maegan Conwright révén (7-12). Jól védekeztünk, remekül őriztük Burkholdert, le is cserélte őt edzője, helyére a játékba jól beszálló Delic került a pályára. 18-11-es vezetésünk után kicsit megtorpantunk, több hiba is csúszott a játékunkba, Horti duplájával pedig két pontra olvadt az előnyünk (18-20). Taisiia Udodenko két büntetője állította be a 18-22-es állást a negyed végére.
A jól játszó hazaiak hamar kiegyenlítettek a második felvonás elején (22-22), majd a jó napot kifogó Cierra Bravard és Boonstra váltott triplát. Felváltva estek a találatok, a negyed derekáig fej-fej mellett haladt a két csapat, majd, Wentzel Nóri és a 14. pontjánál járó amerikai centerünk találataival a 17. percben öt ponttal vezettünk (32-37). A hazaiak időkérése után ismét Bravard villantott, 2+1-es kombinációjával kialakította a mérkőzésen a legnagyobb előnyünket hozó, nyolc pontos differenciát (32-40). Pontatlanná vált a játékunk, eladott labdáinkat pedig pontokra váltották a fehér mezes hazaiak, ráadásul Cierra Bravard harmadik személyi hibáját is megkapta. A játékvezetők is sokkal szigorúbban fújták a mieinkre a faultokat, míg a hazaiakkal szemben elnézőbbnek tűntek, mi más indokolta volna, hogy amíg a hazaiakra csak kettőt, a mieinkre már 11-et fújtak majdnem 20 játékperc alatt.

A nagyszünet után 40-36-os vezetésünkről folytatódott a játék, ezt még két ponttal megtoldotta Gémes-Sarok Niki, majd amitől tartottunk, bekövetkezett, a roppant hasznosan és ponterősen játszó, Bravard megkapta negyedik személyi hibáját már a 21. percben, így kénytelen volt őt levenni a pályáról Meszlényi Róbert. Ekkor még tartottuk magunkat, nálunk volt az előny, de a távolról jól célzó ZTE NKK rendre kiegyenlített (26. perc 50-50). Hayes szabálytalan zárásai felett rendre szemet hunytak a sípmesterek, ez és Nagy Dóra harmadik hárompontosa, majd Burkholder duplája viszont jócskán lendített a zalaiakon, a mi dobásaink pedig ekkor rendre célt tévesztettek, így a záró negyedre már hét pontra nőtt a kék-fehérek előnye (61-54).

Alaposan visszaestünk, Nagy Dóra pedig nyugodtan célozhatott a 6,75-ös vonalon túlról, negyedik majd ötödik tripláját is bevágta, amivel húsz lett közte (74-54). Gémes-Sarok Niki büntetői törték meg a négy és fél perces „kosárcsendünket”, majd a mérkőzés hátralévő részében faragni tudtunk ezen a hátrányunkon olyannyira, hogy Szabó Fanni hárompontosával kilenc pontra közelítettük a ZTE-t (83-74). Egy pillanatra felcsillant annak az esélye, hogy a Pécsett megszerzett hat pontos „előnyünket” meg tudjuk majd tartani, de ezt elszalasztottuk, sőt még a hazaiak tettek rá két kosárral a kilenc pontjukra, így beállítva a 87-74-es végeredményt.

ZTE NKK – PEAC-PÉCS 87-74 (18-22, 18-18, 25-14, 26-20)
Zalaegerszeg, 250 néző. V.: Papp, dr. Mészáros, Sörlei

ZTE NKK: Nagy 21/15, Kovács 6/6, Burkholder 16/3, Boonstra 12, Hayes 12. Csere: Horti 10, Delic 10, Kuttor -. Edző: Horváth Zsófia
PEAC-PÉCS: Conwright 17/3, Wentzel 10, Gémes-Sarok 4, Udodenko 4, Bravard 23/9. Csere: Sánta -, Ruják 1, Hegedűs 4, Szabó 7/3, Habling -, Kaposi 4. Edző: Meszlényi Róbert, Ábrahám Márta

Cierra Bravard: Úgy érzem jól felkészültünk az ellenfélből és a mérkőzés elején sikerült is megvalósítani, amit elterveztünk. Nem szeretnék a játékvezetőkre fogni bármit is, de úgy érzem, hogy befolyásolták a meccs tempóját, alakulását. Ezzel együtt megérdemelten nyert a ZTE, mi a második félidőben elveszítettük a ritmust, koncentrációt.
Meszlényi Róbert: Jól kezdtük a meccset, bár már az első félidőben is sok második esélyt engedtünk a ZTE-nek a támadó lepattanókból, de ekkor jól védekeztünk és megvalósítottuk, amit terveztünk. Nagyon nagy volt a két csapat között a faultkülönbség harminc percig – amit nem éreztem ennyire indokoltnak –, az akkor 16-6-os arány már csak azért is befolyásolta a mérkőzést, mert Cierrának nagyon hamar ki kellett válnia a játékból negyedik hibával. A második félidőt puhán kezdtük, nem ment a védekezés, nem tudtunk olyan agresszívek lenni, a ZTE pedig ezt kihasználta, szinte mindent bedobott és így megérdemelten nyerték meg a meccset.