Egy labda döntött - sajnos nem a javunkra

2016. január 30.
Egy labda döntött - sajnos nem a javunkra Óriási csatát vívtunk a bajnoki tabella élén álló Sopronnal, s a rangadó csak az utolsó másodpercben dőlt el: Fegyverneky Zsófia elvállalta, és be is dobta a duplát, ezzel pedig nyertek a vendégek.
A fogadóirodák szorzói alapján ezt a meccset a Sopronnak kellett nyernie. A PEAC-Pécs sikerére ugyanis többet adtak (2,3), mint a vendéggyőzelemre (1,6) - még jó, hogy a sportesemények a pályán dőlnek el, nem a tippmixszelvényeken.
Persze azzal mindenki tisztában volt, hogy a Sopront nagyon nehéz lesz megverni, hiszen hemzsegnek benne a válogatott játékosok, s nemrég Honti Kata is visszatért hozzájuk. Az első egy-két perc az övék is volt, ám hiába vezettek 5-1-re, nem sokkal később már 7-5 állt az eredményjelzőn, mert betalált Raksányi és Kaposi is. Elég sűrűn potyogtak a kosarak, egyik csapat sem tudta megzabolázni a másikat - az első negyed után már negyven felett jártak. Nagy kár azért, hogy Simon Zsófia egymásután két hármast is bevágott, még jó, hogy csapatkapitányunk jó napot fogott ki, így szoros maradt az állás.
A szurkolók szemszögéből persze örömteli volt, hogy a várakozásoknak megfelelően izgalmas, nagy csatát vív a PEAC-Pécs és a Sopron. A rangadónak, no meg nyilván a dupla mérkőzésnek (19 órától a PVSK-Pannonpower a Nyíregyházát fogadta) is köszönhetően végre egész sokan voltak a lelátón - hát, bizony más volt így a hangulat.
A második negyedben a kicsit pontosabban célzó soproniak egy orrhossznyival előrébb jártak - de csak ideig. Fűrész ugyanis a legjobbkor talált be távolról, majd jött Williams, aztán Parks is beköszönt, s a 28-35-ös állás pillanatok alatt 35-35-re változott.
Szebb volt, nem kérdés.
"Győzni kell, győzni kell", kiabálta szurkolótáborunk, de tudták ezt a lányok maguktól is. Jött egy gyönyörű tripla Williamstől, majd adott egy szenzációs passzt Kaposinak, s megugrottunk öt ponttal (40-35). Szép percek voltak ezek!
És lehetett volna fokozni: ha Kaposi bedobja a Dubei sportszerűtlen faultja után járó két büntetőt... Ehelyett Ciglar indításból dobott egy duplát. Bosszantó volt!
A harmadik felvonásnak 42-37-ről veselkedtek neki a csapatok, s mintha egy időre bedeszkázták volna a gyűrűt: négy perc alatt három pont (1-2) esett. Úgy kellett ekkor Raksányi Krisztina duplája, mint egy falat kenyér, főleg azért, mert nem sokkal később Simon és Zsovár is betalált távolról, s ekkor elfogyott az előny (45-45).
A pontszerzéssel sajnos hadilábon álltak játékosaink, sehogy sem sikerült a gyűrűbe gyömöszölni a labdát, minden ki- és lepattant, miközben Simon már az ötödik tripláját jegyezte. Forró pillanatokat éltünk át emiatt, de szerencsére a védekezés működött, így nem tudtak meglépni a vendégek. Williams pedig néhány másodperccel a negyed vége előtt bepöcizett egy duplát, Simon hármasa pedig leperdült (végre!) - az utolsó tíz perc előtt 51-50 állt az eredményjelzőn.
Ilyennek kell lennie egy Pécs-Sopronnak!
Óriási csatát hozott a hajrá, minden labdáért, minden dobóhelyzetért vért kellett izzadni. Hát még egy-egy pontért! Épp ezért volt fájó, hogy Krnjicset kétszer is üresen találta meg a labda a palánk alatt. Négy perc volt már csak hátra, és 59-57-re a Sopron vezetett, amikor végre Pedrals is be tudott tenni egy kettest a közösbe. Aztán utána sajnos olyan hibát csinált, ami ilyen kiélezett helyzetben végzetes is lehet: egy alapvonali bedobásnál Fűrész helyett Ciglart indította, aki nyugodtan ziccerezhetett egyet. Williams válaszolt, majd jött Fegyverneky, aztán Zele két büntetője, és negyven másodperccel a vége előtt 63-63-ra állt a rangadó. Zele a gyűrűt sem találta el, a másik oldalon viszont Fegyverneky magára vállalta az utolsót - és 0,7 másodperccel be is dobta a győzelmet érő duplát.
Kár volt érte, lányok!
Roberto Hernandez: - Először is gratulálok a játékosaimnak, mert az utolsó pillanatig harcoltak! Nagyon nehéz helyzetekből jöttünk vissza a második félidőben, sajnos a harmadik negyedben volt egy rövidzárlatunk. Az utolsó dobás az én felelősségem, abban a szituációban talán mást kellett volna választani.
Sterbenz László: - Tudtuk, hogy egy nüánszon fog múlni. Ezt a győzelmet megérdemelték a szurkolóink. Köszönöm a stábnak, hogy ilyen terhelés mellett is fitten tudja tartani a játékosokat.
Fűrész Diána: - Nagyon csalódott vagyok, mert ha több játékos nyújt jó teljesítményt, győzünk. Kicsit jobb százalékkal kellett volna dobnunk ahhoz, hogy megnyerjük ezt a rangadót.
Fegyverneky Zsófia: - Nagyon nehéz meccs volt, de erre készültünk, mert tudtuk, hogy Pécsett mindig nehéz győzni. Egylabdás mérkőzés volt, örülünk neki, hogy nekünk sikerült bedobni az utolsót. Tudunk mi még ennél jobban is játszani, remélem, fogunk is!

PEAC-Pécs-UNIQA Sopron 63-65 (19-24, 23-13, 9-13, 12-15)
Női kosárlabda NB I. Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 1200 néző. V.: Farkas, Gál, Rácz. PEAC-Pécs: Pedrals 4, RAKSÁNYI 15/3, Parks 8, Kaposi 5, WILLIAMS 18/3. Csere: Zele 4, Szücs, Fűrész 3/3, Sztankovics 6. Vezetőedző: Roberto Hernandez. UNIQA Sopron: FEGYVERNEKY 16/3, Dubei 3/3, Honti, Lelas 6, KRNJICS 14. Csere: Ciglar 4, SIMON 17/15, Crvendakics, Határ 2, Weninger, Zsovár 3/3. Vezetőedző: Sterbenz László.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3-5, 6. perc: 13-10, 14. perc: 28-31, 18. perc: 40-35, 24. perc: 43-39, 28. perc: 45-50, 33. perc: 53-54, 37. perc: 59-59.