Egy labdás meccsen vereség

2013. november 17.
Egy labdás meccsen vereség „Időn túli” kosárral kapott ki a PEAC-PÉCS Iglón, egy nagy fordulatokat hozó mérkőzésen.
Sokkal jobban kezdett, és az első félidőben végig koncentráltabban, pontosabban, lendületesebben kosárlabdázott az iglói meccsén a PEAC-PÉCS csapata. A mieink a harmadik percben már 11-5-re vezettek, és hiába kért időt a hazaiak edzője, tizenhét pontra (7-24) is nőtt a pécsi előny, amelyből az első negyed végén 10 pont megmaradt. Magassági fölényüket ekkor még nem tudták érvényesíteni a szlovákok, Palusnával, a Pécsett nem túl mély nyomokat hagyó center semlegesítésével viszont később meggyűlt a mieink baja. Ezen nem is lehet csodálkozni, hiszen a PEAC első számú centersora, vagyis Williams illetve Nagy-Bujdosó pihenőt kapott a vasárnapi összecsapás napján csakúgy, mint Fűrész Dia. A fiatalok az első félidőben kiválóan helyettesítették a rutinosabb társakat, Kaposi, Pap valamint a 15 éves Kiss Virág több kosarat is szerzett. Mellettük Horváth, Jovanovic, de különösen az amerikai hátvéd Maurita Reid volt elemében, és amikor a hazaiak menedzsere 24-35-nél technikait kapott, megint tizenhat pontra növelték a különbséget. 47-29-es pécsi vezetésnél jött a nagyszünet, ekkor nem sok jel utalt arra, hogy a harmadik negyedben mekkora gödörbe szorul csapatunk szekere.

Főleg miután kosárral startoltunk a harmadik negyed elején, húsz pontosra növelve a különbséget (29-49). Ekkor azonban támadásban elfogyott a tudomány, egyre másra érték el a kosarakat Palusnáék, és amikor zónára állt át a PEAC, a két amerikaijuk Whitcomb és O’Rourke is triplát ért el. Ekkor fiatal centereink túl nagy izgalommal kosárlabdáztak, sorra maradtak ki a ziccerek, és már a negyed végére el is olvadt előnyünk nagy része (54-55). Palusna és Reid vállalta magára a kosárszerzés feladatainak legjelentősebb részét egyik, illetve másik oldalon, így jobbára hazai vezetéssel, de fej-fej mellett haladtak a csapatok. Úgy tűnt a 37. percben meg tud lépni az Igló, ám Reid triplájával 71-71-nél utolérte a házigazdát a PEAC. Palusna 75-71-re alakította az állást, melyen Reid hárompontosa faragott (75-74). Az utolsó percen belül jártunk amikor O’Rourke betalált a támadóidő záró pillanataiban. Utolsó támadásánál tripla kellett a PEAC-nak az egyenlítéshez. 9 mp-vel a vége előtt időkérésünk után Reid dobása leszédült a gyűrűről, Nagy szerezte meg a lepattanót és passzolt Jovanovicnak, aki 1 másodperccel a vége előtt hibátlan távoli dobással egyenlített (77-77). Időkérés következett, majd jött a bedobás Palusna felé, aki előbb kiejtette a labdát, majd utánakapott, megfordult a palánk felé, és már jócskán égett a piros kör a palánkunk körül, amikor bedobta a gyűrűbe a játékszert. Némi tanácskozás után a szlovák bírók megadták az ennyi idő alatt „lehetetlen” találatot, eldöntve ezzel a kiélezett csatát.

Zeljko Djokic: Három rutinos játékosunk távollétében fiatal csapatom remekül helyt állt és jó mérkőzést játszott ma este. Tapasztalatlanabbak voltunk magas poszton, ezt az első félidőben jól ellensúlyoztuk, a másodikban viszont már nem tudtuk, emiatt fordított a hazai csapat. Sok kosarat kaptunk a palánk alól, de ezek a meccsek nagyon hasznosak a fejlődésünk szempontjából. Sajnálom, hogy nem tudtuk a végén videó bírót kérni, mert meggyőződésem, hogy ennyi idő alatt nem lehet ilyen kosarat elérni. Bebizonyosodott ma is, hogy van jövőnk, de még sok munka áll előttünk, hogy megfelelő tapasztalatokat szerezhessünk.

Rucon Spisska Nova Ves – PEAC-PÉCS 79-77 (14-24, 15-23, 25-8, 25-22)
Igló
Rucon Spisska Nova Ves: Slimakova 12/6, Surkusa -, Whitcomb 10/6, O’Rourke 12/3, Palusna 28. Csere: Rehakova -, Mackulinova -, Holmqvist 14, Zatloukalova 3.
PEAC-PÉCS: Szűcs -, Reid 29/9, Jovanovic 14/9, Horváth 10/3, Kiss 7. Csere: Orozovic 5, Nagy D. -, Raus -, Pap 7, Kaposi 5.