Egy lépéssel közelebb a továbbjutáshoz

2014. december 04.
Egy lépéssel közelebb a továbbjutáshoz Küzdelmes, hullámzó mérkőzésen extra teljesítményekkel nyert a PEAC 86-74-re a Wasserburg ellen, ezzel második helyre kerültünk a csoportban.
Negyedenként plusz hat pont – a mérkőzés előtt egyszerűnek tűnt a képlet a 24 pontos különbséghez a Wasserburg ellen, és így számolt előzetesen a csapatkapitány, Raksányi Kriszta is. A wasserburgi 75-52-es vereség után ugyanis ekkora pécsi győzelem esetén biztosított az, hogy a PEAC pontazonosság esetén is a Wasserburg elé kerüljön.

A találkozó azonban nem úgy indult, ahogy a pécsiek szerették volna, Raksányi kosara után a rutinos center, Jurcenkova szerzett 6 pontot úgy, mintha a PEAC magas emberei ott se lettek volna a pályán. 2-6 után Natalie Hurst büntetői pontosak voltak, ám a túloldalon a másik center, Emma Cannon is könnyedén jutott el a gyűrűig, Zseljko Djokics pedig időkérésre kényszerült a 3. percben. Jurcenkova ugyanolyan könnyen szerzett kosarat, mint a megbeszélés előtt, Nevena Jovanovics viszont betalált a sarokból. A triplára Peddy válaszolt, akiről alaposan lemaradt Destiny Williams (7-13) a 4. percben, innentől viszont a PEAC 5 percig egyetlen kosarat sem engedélyezett a Wasserburgnak. Nevena Jovanovics góljával érte utol a Pécs a német bajnokot 13-13-nál, 17-13-as állásnál pedig már a Wasserburg kért időt. Destiny Williams 6 pontot szórt zsinórban, Sanja Orozovics pontjaival pedig 10-re nőtt a PEAC előnye (23-13). Hurst duplájával 16-0-s (!) sorozatnál tartott a hazai csapat. 49 másodperccel a negyed vége előtt Cannon büntetővel törte meg a kosárcsendet, Romeo pedig szintén egy büntetőt értékesített. A pécsiektől viszont még Kaposi és Neca Jovanovics is betalált, ezzel 29-15 lett az első, parádés játékrész vége.

A második negyedet, akárcsak az elsőt, a németek kezdték jobban. Cannon 2+1-gyével indítottak, és folyamatosan zárkóztak fel a Pécsre. 34-22-nél nagyon jókor jött Szücs Réka messziről eleresztett triplája, Peddy viszont 7 pontot szorgoskodott össze pár pillanat alatt, és mikor eredményességben csatlakozott hozzá Breitreiner is a 17. percben, 37-29-nél Zseljko Djokics időt kért. Az első negyed második felében remek támadó- és védőjátékot mutató PEAC látványosan szétesett ebben az időszakban, könnyű gólokat kapott csapatunk sorra, Breitreiner újabb kosarával pedig 4 pontra olvadt a pécsi előny (39-35). Az ételmérgezésből lábadozó, védekezésben ezen az estén kevesebbet nyújtó Tina Jovanovics gyötört be egy kosarat, ám a játékos bokája ismét kifordult, ezért a csere után már nem is lépett pályára. Sanja Orozovics növelte a differenciát (43-35), majd 49 másodperccel a félidő előtt Wernthaler, a németek trénere kért időt, Emma Cannon pedig megszerezte 10. pontját a szünet előtt. Ezzel 43-37-re vezetett a PEAC, aki ezt a negyedet 14-22-re veszítette el a nagyszerűen sikerült első negyed után.

A két magas emberét elveszítő, Tina Jovanovics és a combig lábvédőt viselő Kiss Virágot nélkülöző Pécsnek nem jött be a zóna a folytatásban: Sanja Orozovics középtávolija után Breitreiner talált be távolról, majd az üresen maradó Peddy és Brunckhorst is triplát szórt, utóbbival egy pontra csökkent a pécsi előny (47-46). A PEAC azonban ekkor sem zuhant össze, Raksányi és Nevena Jovanovics kosarai rázták fel a csapatot, a negyed közepén 53-48-as állásnál már a Wasserburg kért időt. Kaposi szerzett 4 pontot, ezzel ismét 9 ponttal tartott előrébb a Pécs (57-48). Raksányi triplájával lett újra 10 pont a PEAC előnye (60-50), ám Sten hármasával tett arról, hogy ennek a pécsiek ne tudjanak sokáig örülni, majd újabb kosarával 5-re csökkentette a wasserburgi hátrányt (60-55). Sanja Orozovics révén végül 7 egységnyi előnnyel várhatta a záró játékrészt a Pécs (64-57).

Williams duplával kezdte a 4. negyedet, az ezen az estén nehezen fogható Emma Cannon viszont szintén betalált. Kettejük párharcát hozták az első percek, Destiny 6, Cannon 4 pontot szerzett (70-61). Natalie Hurst triplájára Wagner is hármassal felelt, de Raksányi is beszállt a távoli dobóversenybe (78-66). 10 pontos differenciánál a németek még időt kértek, de a győzelmet már nem vehették el a PEAC-PÉCS-től, ám a 24 pontos kitűzött cél is úszni látszott. Hurst hibátlanul büntetőzött, Williams a dupla-duplájához tett még hozzá két pontot, a végeredményt pedig a 16 ponttal záró Raksányi Krisztina állította be. 86-74-re győzött a PEAC a Wasserburg ellen egy mérkőzésen, amely a téthez, az Európa Kupa továbbjutáshoz mérten kemény, néha durva volt. A PEAC viszont igazi csapatmunkával vette az akadályt, 5 pécsi játékos szerzett többet, mint 10 pont, a 16 pontos, 12 lepattanót szerző Williams és a szintén 16 pontos Raksányi mellé 15 ponttal és 5 assziszttal társult Natalie Hurst, Nevena Jovanovics 13 ponttal és 8 lepattanóval, Sanja Orozovics 12 ponttal zárt, míg Kaposi Pálma fontos kosarai mellett 7 lepattanót szedett le. A PEAC jövő hét szerdán Nantes-ban folytatja az Európa Kupát.

PEAC-PÉCS-TSV 1880 Wasserburg 86–74 (29–15, 14–22, 21–20, 22–17)
Pécs, 400 néző

Játékvezetők: A. Makhlin (orosz), P. Hrusa (cseh), S. Tyslenko (ukrán)
PEAC-PÉCS: Hurst 15/3, Raksányi 16/6, Raus -, Williams 16, T. Jovanovics 5 cserék: Orozovics 12, N. Jovanovics 13/3, Kaposi 6, Szücs 3/3.

Edzők: Zseljko Djokics, Borisz Maljkovics

TSV 1880 Wasserburg: Peddy 15/9, Brunckhorst 3/3, Sten 7/3, Cannon 18, Jurcenkova 12 cserék: Wagner 5/3, Breitreiner 13/3, Romeo 1.

Edzők: Bastian Wernthaler, Mihael Zovko

Kipontozódott: Wagner (38. p.)

Zseljko Djokics: Gratulálok a csapatomnak, az Európa Kupában most először mutatott ennyi játékosunk extra játékot. Nagyon kemény, fizikális találkozó volt, a rotációnkból hiányzott Kiss Virág, a mérkőzés alatt pedig bokasérülés miatt elveszítettük Tina Jovanovicsot is, az ő sérülésekor a győzelmünk is kockán forgott. Annak viszont nagyon örülök, hogy a második negyedben, mikor a zónánk ellen három triplát is kaptunk, nem omlottunk össze, megőriztük győztes mentalitásunkat. Végül 12 ponttal nyertünk, nagyon örülünk a győzelemnek.

Raksányi Krisztina: Szeretnék gratulálni a Wasserburgnak, mert nagyon jó csapatot alkotnak. Nagyon örülök a győzelemnek, nagyon jól kezdtünk, de a második negyedben volt egy 5 perces rövidzárlatunk, amikor nem koncentráltunk, így elveszítettük az addig kiharcolt előnyünket, és nem tudtuk elérni a célunkat, hogy 24 ponttal győzzünk.