Egy lépéssel közelebb az elődöntőhöz

2014. április 09.
Egy lépéssel közelebb az elődöntőhöz Egy kifejezetten erős első félidővel és egy gyengébb, dekoncentráltabb másodikkal 72-57 arányban nyert a PEAC a Szekszárd ellen.
Az elődöntőbe jutásért a PEAC-PÉCS a Szekszárddal vív két győzelemig tartó párharcot. A szokatlan időpontban, 20 órakor kezdődő mérkőzést Studer Zsuzsanna büntetője indította, Bishop azonban egyből fordított. Scekic kapott a térdéhez, majd cserét kért a szerb irányító, akit a Pécsett is megfordult, szintén szerb Lana Dusanic váltott. Scekic sérülése szerencsére nem bizonyult súlyosnak, és már a második negyedben visszatérhetett. Hajdu Zsanett pontjaival a mérkőzésen utoljára fordított a Szekszárd (2-3), ugyanis ekkor más sebességi fokozatra kapcsolt a PEAC. Először Bishop dobott könnyű kosarat, majd Maurita Reid szerzett labdát és vitte ziccerig, ráadásként pedig Nevena Jovanovic triplája volt tűpontos (9-3). Dusanic is betalált távolról, majd Magyar Gergely reklamált túl hevesen egy szituációnál, a figyelmeztetés után pedig a játékvezetőnek címzett „Ne nézzél!” már technikait ért. Abby Bishop négyből három büntetőt értékesített, Jovanovic és Raksányi pontjaival pedig 10 pontra nőtt a pécsi előny (16-6). A PEAC sokszor látványosan játszott, a negyed végére pedig 14 pontra növelte a különbséget (22-8).

Fűrész Dia vezérletével indult a második negyed, az irányító előbb kettest, majd hármast szórt, a triplavonalon túlról pedig Reid is betalált, ezzel 30-8 volt az állás. Közel öt perc telt el szekszárdi találat nélkül, a kosárcsöndet Zele Dorina büntetői törték meg, ezzel a vendégek átlépték a 10 pontos határt is (34-10). A folytatás büntetőpárbajt hozott, ám sokkal közelebb ezzel sem tudott zárkózni a tolnai csapat a Pécshez, a félidő eredménye 41-18 lett. Vendégoldalon a legeredményesebb Zele Dorina volt 6 ponttal, míg a Pécsnél Maurita Reid és Abby Bishop szerzett 9-9 pontot.

A harmadik tíz percet Raksányi Kriszta kezdte egy duplával, Maurita Reid pedig látványos kosarat szerzett Nevena Jovanovic gólpasszából. Hajdu Zsanett megszerezte a Szekszárd második tripláját, Reid viszont villámgyors kettessel válaszolt, Magyar Gergely időt is kért (47-21). Pécsi oldalon viszont lazult a védekezés, a lemaradó embereket pedig a Szekszárd büntette: Scekic szerzett triplát, Zele újabb kettest (47-26). A vendégek felzárkózását Nagy-Bujdosó triplája akasztotta meg, ám Hajdu Zsanett szintén hármast szerzett, Zele Dorina pedig ismét könnyedén dobhatott (50-31). Raksányi pontos duplájával állította meg a szekszárdi rohamot, ám Zele Dorina újra ziccerig vitte a labdát. Nagy Dorci csereként friss energiákat hozott a pályára, kosarat és labdákat szerzett, lepattanókat szedett le. Zele Dorinát viszont továbbra sem tudták megállítani a pécsiek. Singleton a 28. percben kipontozódott, Nagy Dorci pedig a büntetővonal mögül is pontos volt. Akárcsak Kublina, akinek pontjaival 58-37-re vezetett a negyed végén a PEAC.

A negyedik negyedet két rutinos, és három fiatal játékossal kezdte a Pécs, 60-41-es állásnál pedig Zseljko Djokics becserélte Szücs Rékát és Kiss Virágot is. Raus Vivi triplát szerzett, majd Kiss Virág is betalált a palánk alól. Zele Dorina viszont továbbra is könnyedén tört be és dobhatott ziccereket, az ő ponterős játékával pedig 15 pontra zárkózott a KSC Szekszárd (65-50). 67-53-nál Magyar Gergely időt kért, Zseljko Djokics pedig visszacserélte kezdő ötösét. Hajdu Zsanett is kipontozódott, Bishop betalált, ám sok hibával játszott mindkét együttes. Zele Dorina megszerezte 22. pontját is büntetőkből, az utolsó 17 másodperc és pécsi támadás előtt pedig Zseljko Djokics kikérte idejét. A PEAC eladta a labdát, Lana Dusanic gyorsindításgólt szerzett, ám Maurita Reidnek volt erre még válasza egy utolsó másodperces tripla képében. A vége 72-57 lett a vége az elődöntőért folytatott első mérkőzésnek a PEAC-PÉCS javára, így a párharcban 1-0-ra vezet. A második mérkőzést pénteken rendezik Szekszárdon 19 órától.

PEAC-PÉCS: Reid 16/6, Raksányi 6, Jovanovic 8/3, Nagy-Bujdosó 3/3, Bishop 11 cserék: Nagy D. 7, Kublina 7, Fűrész 5/3, Raus 3/3, Kiss 2, Szücs 2, Kaposi 2.

Atomerőmű KSC Szekszárd: Studer Zs. 3, Hajdu 12/6, Scekic 5/3, Singleton -, Zele 22 cserék: Dusanic 10/6, Simon 5, Kotnik-, Tamis-.

Kipontozódott: Singleton (28.perc), Hajdu (37.perc).

Zseljko Djokics: „Szeretném megköszönni mindenkinek, akik ebben a nem mindennapi időpontban is eljöttek szurkolni, ők az igazi szurkolóink. Az első félidőben nagyon szépen kosárlabdáztunk, a másodikban viszont elveszítettük a ritmusunkat, ezzel nem vagyok elégedett. Ha szeretnénk a legjobb négybe jutni Szekszárdon, 40 percen keresztül komolyan kell venni a meccset és jól játszani.”