Egyéjszakás kaland volt

2016. március 03.
Egyéjszakás kaland volt Csapatunk nagyon rossz napot fogott ki: a Magyar Kupa nyolcas döntőjének negyeddöntőjében, a Sopron ellen szemernyi esélye sem volt, s végül kiütéses, 75-34-es vereséget szenvedett.
A lányok nagyon vidámak voltak és fogadkoztak a mérkőzést megelőzően – aztán ebből a lazaságból a pályára már semmit sem tudtak átvinni. A Sopron elleni negyeddöntő gyakorlatilag percek alatt eldőlt, az ellenfél ugyanis egy 16-0-s rohammal nyitott, s ha ez nem lett volna elég, a nagyszünetben már 23 ponttal, 40-17-re vezetett. A vége 75-34 lett, ezzel a PEAC-Pécs számára be is fejeződött a Magyar Kupa nyolcas döntője.

Roberto Hernández: – Nem tudom, mi történt a csapattal, egyszerűen a Sopron nem hagyott minket játszani. Rengeteg ki nem kényszerített hibánk és eladott labdánk volt. Ha tíz pontot sem tudunk dobni egy negyed alatt, akkor lehetetlen nyerni.
Sterbenz László: – Úgy nyertük meg a meccset, ahogy ritkán: a védekezésünknek köszönhetően. Az első húsz percben már akkora előnyt szereztünk, hogy a másodikban a hullámzó teljesítmény is belefért, sőt csikócsapatunk még növelni is tudta az előnyt.

UNIQA Sopron – PEAC-Pécs 75-34 (19-8, 21-9, 19-11, 16-6)
Női kosárlabda Magyar Kupa nyolcas döntő, negyeddöntő. Miskolc, 300 néző. V.: Földházi, Farkas, Radnóti. Sopron: Ciglar 2, Fegyverneky 2, Simon Zs. 11/3, Peters 4, KRNJICS 16. Csere: Honti 6, Lelas 5/3, CRVENDAKICS 20/12, Weninger, Dubei 3/3, Határ 6, Zsovár. Vezetőedző: Sterbenz László. PEAC-Pécs: Pedrals, Raksányi 6, Parks 8/3, Williams 11, Sztankovics. Csere: Kaposi, Fűrész 3/3, Szűcs, Zele 4, Gorjanácz 2, Bozóki. Vezetőedző: Roberto Hernández.
Az eredmény alakulása. 8. perc: 16-0, 22. perc: 43-18, 31. perc: 56-26.

A negyeddöntők további eredményei: PINKK-Pécsi 424–Cegléd 76-68, DVTK–ZTE 108-70, Győr–Szekszárd 64-62.
Az elődöntőben: DVTK–Győr, PINKK–Sopron.