Vasas Akadémia

Egyenlített a Vasas Akadémia

2021. április 03.
Egyenlített a Vasas Akadémia Végig vezetve tudott nyerni a szombati mérkőzésen a fővárosi gárda 70-63 arányban, így kedden jöhet a mindent eldöntő harmadik összecsapás.
Újabb hiányzóval bővült a maródiak listája csapatunknál, Sarok Nikolett - aki a pécsi mérkőzésen egy ütközés során erősen beverte a fejét a parkettába – nem is kelt útra a társakkal. Ott volt viszont a kispadon Wentzel Nóra, de a betegsége után nem kockáztatták a játékát edzőink. Így nem maradt más, minthogy a 16 esztendős Laczkó Sára lett a csapat első cserejátékosa, már a negyedik percben pályára küldte őt Csirke Ferenc. Ekkor 10-4-re vezettek a hazaiak, akik egyébként teljes keretükkel álltak ki, mivel a sokáig sérült Budácsik és Papp is felépült és a kezdőben kapott helyet. Utóbbi nagyon hiányzott már csapatának, a mai mérkőzésen is a piros-kékek egyik legjobbja volt a 14/9 pontjával. Villámrajtott vett a Vasas Akadémia, valósággal átgázoltak rajtunk az első nyolc percben 4 triplát is elérve (29-11). Az első tíz perc végére faragtunk valamicskét a hátrányunkból, Laczkó Sári hárompontosával lett a negyed vége 29-18. Nem volt egyszerű dolgunk a palánk alatt, ott ütötték-vágták Kiss Virágot és Tijana Andusicot, ahol érték a fehér mezes hazaiak. Kiss Virág nagyot játszott ma is, tripla dupla mutatóval zárt, 25 pontja mellett 16 kiharcolt faultot és 15 lepattanót jegyzett. A nagyszünetre 44-30-al vonulhattak le a csapatok, mi pedig a feltámadásban reménykedhettünk és abban, hogy nem fognak az első félidőhöz hasonlóan extrán dobni Milos Pavlovic tanítványai.

Fraser zsinórban négy pontot szerzett, de aztán nálunk kinyílt a triplazsák, Sánta Petra, Popovic Milica és Nikola Dudásová is betalált a 6,75-ön túlról (51-39). Jól védekeztünk, igyekeztünk megbecsülni a labdákat és éreztük, hogy közel tudunk kerülni ellenfelünkhöz. Tíz ponton belülre jöttünk fel Kiss Virág kosaraival (53-44 és 55-46), nagy kár volt a negyed vége lejárta előtt 1,6 másodpercnél triplakísérlet közben faultolni Smaljbegovicot. Mindhárom büntetőjét értékesítette a Vasas irányítója, így tizenkét pontos hátrányból indítottuk a záró negyedet. Centereink Kiss Virág és Tijana Andusic vették a hátukra a csapatot és öt perccel a vége előtt fáradtság ide, szűkös rotáció oda, nagyot küzdve négy pontra olvasztottuk a házigazdák előnyét (60-56). Ekkor azonban megint csak elpártolt tőlünk a szerencse, egy támadóhibával kipontozták szerb légiósunkat, ami meg is pecsételte sorsunkat. Nem maradt erőnk arra, hogy közelebb kerüljünk és akadtak még egyéb furcsaságok. És talán, ha még egy játékossal bővült volna a rotációs lehetőségünk akkor megnyerhettük volna ezt a meccset is, de így maradt a döntés kedd estére.

Vasas Akadémia – PEAC-PÉCS 70-63 (29-18, 15-12, 14-16, 12-17)
Pasarét, zárt kapuk mögött.
V.: Földházi, Sörlei, Varga-Záray

Vasas Akadémia: Papp 14/9, Tóth -, Bach 13/3, Fraser 17, Budácsik 6. Csere: Smaljbegovic 14/9, Madár K. -, Szerencsés -, Madár E. 6, Hizsnyik -. Edző: Milos Pavlovic
PEAC-PÉCS: Sánta 3/3, Dudásová 13/6, Strautmane -, Kiss 25, Andusic 12. Csere: Laczkó 5/3, Popovic 5. Edző: Csirke Ferenc, Szentendrei Áron

Csirke Ferenc: Gratulálok a Vasasnak a győzelemhez, ugyanakkor gratulálok az én csapatomnak is. Szinte hihetetlen, hogy honnan álltunk fel megint. Négy pontra is fel tudtunk zárkózni, amihez ember feletti teljesítmény kellett. Nehéz megszólalni egy ilyen mérkőzés után, hiszen egy szinte komplett Vasas fogadott minket, olyan játékosok is pályára léptek, akik eddig hiányoztak. Nagyon remélem, hogy keddre mi is ki tudunk egészülni két játékossal, kedden mindenképp győznünk kell.

Kiss Virág: Nagyon puhán kezdtük a mérkőzést, nem működött jól a védekezésünk, és hagytuk kicsúszni az irányítást a kezeink közül. Nyilván szomorúak vagyunk a vereség miatt, de emelt fővel kell mennünk tovább. Kedden van még egy mérkőzés, amit mindenképp meg kell nyernünk.