Egyenlítettünk, jöhet a harmadik!

2016. április 02.
Egyenlítettünk, jöhet a harmadik! Az első három negyed káprázatosan sikerült csapatunk számára a negyeddöntős párharc második mérkőzésén, hiszen több mint húsz ponttal vezettünk a PINKK ellen. Az utolsó tíz perc a vendégeké volt, de ez már nem osztott, nem szorzott: az állás 1-1!
Lesz-e harmadik mérkőzés, vagy eldől a párharc - ez volt a kérdés a mai meccs előtt. Mint ismert, a negyeddöntős csata első felvonását a PINKK-Pécsi 424 nyerte hazai pályán két ponttal (62-60), így csapatunknak most muszáj volt győznie.
Egy ilyen meccsen nagyon fontos, hogy ki kapja el jobban a rajtot, hiszen abból erőt, önbizalmat lehet meríteni. Nos, az első percek még a vendégeknek sikerültek jobban, akik rendre vezettek is, ám Parks duplája és büntetője után fordult a kocka, s már 12-10 volt a PEAC-Pécsnek. Az első mérkőzésen szenzációs napot kifogó Babkina ezúttal is dobott egy gyönyörű triplát, de másodpercekkel később jött a válasz Raksányi Krisztinától - jó, izgalmas negyed volt ez szép kosarakkal, élvezte is mindkét szurkolótábor.
A második tíz percnek 24-19-ről rugaszkodtak neki a csapatok, s bár Robertson-Warren duplájával faragott egy picit hátrányából a PINKK, utolérni nem tudta a házigazdákat. Amikor Raksányi egy könnyű ziccert dobott, az üdítő kivételt jelentett, mert egyébként minden egyes dobóhelyzetért, minden egyes pontért vért kellett izzadni. Fűrész Diána vetődött is a labdáért, amikor kellett, Sztankovics és Williams pedig a palánkok alatt küzdött becsülettel, vagyis az akarással nem volt semmi probléma, csak éppen az előny nem nagyon akart nőni, mert jó volt az ellenfél is. A negyed végén Gémes-Sarok még kihagyott egy közelit, így végül ezt a tíz percet is csapatunk nyerte meg, ennek köszönhetően a nagyszünetben 36-29 volt az állás.
A folytatásban pedig pillanatok alatt tíz fölé kúszott a különbség, miután Williams is begyötört egy duplát, majd Pedrals bevágott egy triplát. A PINKK-ben ezúttal senkinek sem sült úgy el a keze, mint néhány napja Babkinának, ami persze elsősorban annak volt köszönhető, hogy nagyon agresszíven, keményen és koncentráltan védekeztünk. Csapatkapitányunk úgy fogalmazott a mérkőzés előtt, hogy ezúttal a lett játékost is meg kell fogni - nos, meg is volt, nem tudott villogni. Nálunk viszont Parks, Sztankovics és Williams is tíz pont felett járt már a harmadik negyedben, nem csoda, hogy több mint húsz lett közte.
S ezzel el is dőlt minden. Csapatunk ezúttal ellentmondást nem tűrően játszott - egészen az utolsó negyedig. Ott ugyanis mintha mindenki elkényelmesedett volna, s a huszonegy pontos előnyből fél perccel a vége előtt már csak öt volt meg (69-64), de mindegy, mert ennyi is elég volt ahhoz, hogy egyenlítsünk.

A vége 73-64 lett, a párharc tehát 1-1-re áll, jöhet a harmadik felvonás!

Roberto Hernández: - Nagyon összetett, nehéz mérkőzést játszottunk. Az első három negyedben jól járattuk a labdát, jó helyzetekben dobtunk kosárra. Az utolsó tíz percben ellenfelünk védekezést váltott, amire nem jól reagáltunk, ráadásul talán túl korán el is hittük, hogy ezt a meccset már megnyertük. Ennek ellenére elégedett és büszke vagyok, hiszen nyertünk, egyenlítettünk, s ezzel kiharcoltuk a harmadik összecsapást.
Laczka Miklós: - Gratulálok a Pécsnek, az első huszonöt percben nem voltunk igazi csapat, nem játszottunk egységesen. Ez volt a legnagyobb hiba. Az utolsó negyedben viszont sokkal intenzívebben, jobban kosárlabdáztunk.

PEAC-Pécs-PINKK-Pécsi 424 73-64 (24-19, 12-10, 26-12, 11-23)
Női kosárlabda NB I., negyeddöntő, 2. mérkőzés. Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 1400 néző. V.: Papp, Söjtöry, Tőzsér. PEAC-Pécs: PEDRALS 10/6, RAKSÁNYI 13/9, PARKS 14/3, Zele 4, WILLIAMS 16/3. Csere: SZTANKOVICS 16, Fűrész, Eivery, Bozóki. Vezetőedző: Roberto Hernández. PINKK-Pécsi 424: Babkina 11/3, Ruják 2, DRAMMEH 15, NAGY D. 9, ROBERTSON-WARREN 17. Csere: Handy 3/3, Gémes-Sarok 7/3, Kovalcsik, Sánta. Megbízott vezetőedző: Laczka Miklós.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4-8, 6. perc: 12-10, 8. perc: 20-14, 15. perc: 29-21, 19. perc: 34-27, 22. perc: 43-31, 26. perc: 52-35, 34. perc: 66-46, 38. perc: 69-58.

További eredmények: Zalaegerszeg-Sopron 61-79 (2-0 a Sopron javára), Cegléd-Győr 72-63 (az állás 1-1), Szekszárd-Diósgyőr 62-61 hosszabbítás után (az állás 1-1).