Neve David Ramla
66 : 56

Elfogytunk a végére

2021. november 03.
Elfogytunk a végére Egészen a harmincötödik percig megvolt az esély, hogy nyerjünk a Neve David Ramla otthonában, de a sérülések és kipontozódások után rengeteg dobásunk kimaradt, az utolsó négy és fél percben pedig tíz pontot vertek ránk, így 66-56-ra kikaptunk az Európa Kupa 4. fordulójában.
Nem kezdtük rosszul a mérkőzést, Kiss Virág és Ty Marshall rendre válaszolt Cannonék találataira, sok kosár esett, jó iramú játék folyt a pályán. A negyed derekán 12-11-et mutatott az eredményjelző, amikor Chelsea Nelson megkapta második személyi hibáját egy teljesen felesleges szabálytalanság után. 16-15-nél beesett a Ramla első hárompontosa, majd Cannon egy duplával növelte csapata előnyét, így Csirke Ferenc időkérése következett. A lányok rendezték is a soraikat, egy pontra megközelítettük a hazaiakat (21-20). Baron két büntetőjével szállította a negyed utolsó pontjait, ezzel három pontos hátránnyal vághattunk neki a második játékrésznek (23-20).

Hasonlóan az első negyed elejéhez, a másodikat is jól indítottuk, Wentzel Nóri büntetőivel ismét vezettünk (28-29). A hazaiakat Johnson és Cannon egyéni játéka tartotta meccsben, mi pedig ha jobban értékesítjük a dobásainkat, akár tíz ponttal is vezethettünk volna a nagyszünetben, ráadásul a Ramla egyik legjobbja, Glory Johnson bokája is megsérült a nagyszünet előtt nem sokkal. Így is abszolút a miénk volt ez a negyed és a félidő is, Kiss Virág jegyezte az utolsó találatot, 37-40 állt az eredményjelzőn, három pontos vezetéssel várhattuk a folytatást.

A nagyszünet után Chelsea Nelson és Kiss Virág kosaraival hét pontra növelni tudtuk az előnyünket (37-44), de Cannon és a néha sántikáló, de keményen a pályán lévő Johnson rendületlenül vitt előre csapatát. Chelsea Nelsont harmadik majd nem sokkal később a negyedik beütött hibája után le kellett cserélni, de ekkor már Kiss Virág is a kispad végén ült fájó vállal. Sarok Niki keze roppant egy nagyot, amikor a védőjével ütközött, nagy fájdalmak közepette hagyta el csapatkapitányunk a játékteret, és csak bízni tudunk benne, hogy nem súlyos a sérülése. Ennyi nehézség után is négy pontos előnnyel zártuk az első harminc percet.

53-49-re vezettünk a záró játékész elején, Hanoun majd Cannon büntetőkből talált be és egyenlített ki 53-53-ra, de Kiss Virág neve mellett is négy hiba állt, majd nem sokkal később Ty Marshall is hasonlóan állt. Nagyon kizökkentünk támadásban, nem ment a dobás ebben a szakaszban, rendre kimaradtak a tripláink is, a 34. percben pedig az egyik legjobb mezőnyemberünk, Ty Marshall pontozódott ki. Cannon és Johnson találataival fordítani tudott a Ramla 56-53-ra, de harcoltunk, még mindig ott volt a remény, hogy valami történik, és át tudunk lendülni a holtponton. Wentzel Nóri a sarokból bevágott egy triplát, eközben a palánk alatt Chelsea Nelsonra fújtak igen furcsa kettős faultot, ezzel ő t is elveszítettük a végjátékra, ekkor 4 perc 39 másodperc volt vissza. Most megint a házigazda amerikai párosa, Johnson és Cannon következett, hiába próbáltunk meg mindent, már csak a Ramla talált be a lefújásig. Próbáltuk még a végén a Pécsett kivívott hét pontos különbséget megőrizni, de ahhoz kosár kellett volna, ami a végére nem jött össze, a hárompontosaink volt, hogy a gyűrűig sem jutottak el. Tízzel nyert a házigazda és életben tartotta a továbbjutási reményeit, amelyek nekünk is megmaradtak azért, hiszen ehhez valószínűleg nem kell más, mint a Kayseri ellen Pécsett győzni november 24-én.

Neve David Ramla – NKA Universitas PEAC 66-56 (23-20, 14-20, 12-13, 17-3)
Ramla: 150 néző
V.: Manos (GRE), Szczesny (NOR), Stefanov (BUL)
Neve David Ramla: Baron 14, Shalom 1, Eisner 2, Cannon 27, Johnson 15/3. Csere: Hanoun 7/3, Nesher -. Edző: Shira Haelion
NKA Universitas PEAC: Dudásová 5/3, Wentzel 11/3, Marshall 12/3, Nelson 6, Kiss 15. Csere: Sarok 2, Szücs 5/3, Brajkovic -, Selcova -. Edző: Csirke Ferenc, Szentendrei Áron

Csirke Ferenc:
Gratulálok a Ramlának! Nekünk ez volt hét nap alatt a harmadik kőkemény mérkőzésünk, amit a 36. percig bírtunk. Ma hoztunk egy extra védekezést, viszont támadásban a második félidőben megtaláltuk a helyzeteket ugyan, de nem találtunk be. Sok volt nekünk, hogy Sarok Nikit is elveszítettük sérülés miatt, a két amerikai játékosunk kipontozódott a 35. percre. Az első félidőben nagyon szépen játszottunk, viszont a negyedik negyedre kijött a mentális fáradtság, védekezésben vitte a lányokat a szívük, a lábuk, de sajnos a kéz ma nem volt meg, amit nagyon sajnálok. Megmaradt az esélyünk a továbbjutásra. Szeretném megköszönni a lányoknak az eddigi munkát, hál’ Istennek most nagyon jól jön a kis pihenő. Lejátszottunk tizenhárom meccset, amiből tízet megnyertünk, ha előre felajánlotta volna valaki ezt, biztosan aláírjuk. Most egy kicsit fújunk, a válogatottaknak sok sikert kívánok a nemzeti csapataikban, november 20-án pedig folytatódik klubszinten minden.