Előrehozott bajnoki a Vasassal

2017. február 01.
Előrehozott bajnoki a Vasassal Csütörtökön 18 órai kezdettel a bajnoki tabella nyolcadik helyén álló Vasas Akadémia csapata lesz az ellenfelünk a bajnokság 15. mérkőzésén, amelyet a hétvégi, Nyíregyházán megrendezésre kerülő diákolimpia miatt hoztunk előrébb.
A remekül sikerült a hétvégi fordulót követően itt az újabb megmérettetés a PEAC-PÉCS számára, a legjobb nyolcba törekvő Vasas Akadémia lesz Boris Maljkovic együttesének ellenfele a szombatról csütörtökre előrehozott mérkőzésen. A fővárosi piros-kékek jelenleg épp a tabella nyolcadik helyét foglalják el, amit szeretnének megőrizni az alapszakasz végére is. A helyzet pikáns voltát jelzi, hogy épp a PINKK szeretné ugyanezt a pozíciót a bajnoki rájátszásra megkaparintani - ha már a Magyar Kupa nyolcas döntőjéről lemaradt, mivel az alapszakasz felénél is a Vasas Akadémia birtokolta a nyolcadik helyet. Apropó Magyar Kupa, a csütörtöki találkozó azért is érdekes, mert a kupáért való versengés során március 31-én, a negyeddöntőben éppen a Vasas lesz Raksányi Krisztáék ellenfele.

Október 22-én a Pasaréti Sportcentrumban már találkozott a két csapat, ott magabiztos játékkal 85-67 arányban tudtunk nyerni. Legjobb pontszerzőnk a dupla-duplát jegyző Juhász Dorka volt, aki 24 perc alatt 20 pontig jutott, emellé begyűjtött 14 lepattanót is. Nem teljesen ugyanazzal a játékoskerettel érkezik viszont Pécsre a fővárosi klub, mint amelyikkel az őszi meccsen szerepelt ellenünk, januárban távozott tőlük Markó és Zsilinszky is. Előbbi Győrbe igazolt, ahol az U20-as játékosokra vonatkozó előírásoknak megfelelő szerepeltetése miatt tudja segíteni új csapatát. Zsilinszky pedig a PINKK együttesét erősíti. A távozók helyére érkezett a Pécsett is ismert Latinka Dusanic, aki a 2012/2013-as idényben szerepelt a PEAC-PÉCS-nél. A szerb légiós három mérkőzésen lépett pályára eddig a piros-kékeknél, 7,3-as a pontátlaga.

A legutóbbi fordulóban, szombaton a ZTE NKK csapatát fogadták Pasaréten Igor Skocovski tanítványai, ahol a zalaiak ugyan 66-57 arányban tudtak nyerni, de ha Dúl Pankáék nem szúrják el keményen a harmadik negyedet (amit 9-22-re elveszítettek), akkor még szorosabb is lehetett volna az eredmény. Van tehát erő és potenciál a fővárosiakban.

A papírforma szerint azonban nem szabad, hogy problémát okozzon csapatunk számára a Vasas Akadémia legyőzése, ehhez pedig fontos, hogy a maximális koncentráció ne csak néhány percig tartson - mint néhány napja az MTK otthonában -, hanem jóval tovább. A PINKK ellen ez nagyon jól sikerült, ennek köszönhető a kiütéses győzelem. Akkor többen is extra teljesítménnyel rukkoltak elő, az eurobasket.com honlapján a 15. forduló legjobbja a magyar női kosárlabda bajnokságban a 17/6 pontig jutó Jessica Kuster lett, míg a második legjobbnak Sanja Mandicot választották az ismert nemzetközi kosárlabda portálon.

A csütörtöki összecsapás előtt adja át a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetségének Baranya Megyei Szervezeti Egysége (BMKSZ) a megye legjobb kosárlabdázóinak díjait a PEAC-Pécs kötelékébe tartozó sportolóknak.

Tenyér Zsófia is szeretné, ha a csütörtöki mérkőzésen sokan szurkolnának a lányoknak: