Elszúrtuk a végét

2019. október 19.
Elszúrtuk a végét Utolsó másodperces kosárral győzött ellenünk a Vasas Pasaréten és nyert 69-67 arányban.
16 másodperc volt vissza a mérkőzésből, amikor 67-67-es állásnál mi támadhattunk az időkérésün után. A betörésünket követően nem volt tiszta dobóhelyzet, a labda pedig az alapvonalon elhagyta a játékteret. 2,2 másodperc volt ekkor vissza és most Földi Attila hívta magához játékosait. Elég volt ennyi idő, hogy a mérkőzésen – nem meglepő módon - extra teljesítményt hozó Fraser megkapja a labdát, akiről centerink lemaradtak, az amerikai pedig nem hibázott, ezzel utolsó másodperces kosárral nyert a Vasas.

De vissza a kezdetekhez. Jól kezdtük a találkozót, Szabó Fanni és Wentzel Nóri is bedobott egy-egy triplát, talán meg is nyugodott nálunk mindenki, de ez még nagyon korai volt. Jött a szokásos zűrzavar, elveszítettük a fonalat és pillanatok alatt 10-0-s sorozatot csináltak a piros-kékek (3. perc 10-6). Az első játékrészt három pontos előnnyel zárták a házigazdák, mi pedig csapatkapitányunk, Gémes-Sarok Nikolett bokasérülése miatt is nyugtalanok voltunk.

Remekül szállt be a kispadról Hegedűs Janka, pontjaival fokozatosan faragtunk hátrányunkon, majd 21-22-nél már le is hagytuk Tóth Orsiékat. Sikerült kicsit leszakítanunk a fehér mezeseket, de ekkor jött Fraser és Vukov és máris egyenlő volt az állás (28-28). Fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd a nagyszünet előtti pillanatok a pályára visszatérő Gémes-Sarok Nikié voltak, aki egy szép triplával, majd pedig egy duplával négy pontos pécsi előnyt harcolt ki (33-37).

Jól jöttünk ki a pihenő után, fokozatosan sikerült ellépni, a mérkőzés legnagyobb különbségét is ekkor alakítottuk ki (33-45), összeállt a védekezés és a támadásaink is gördülékenyek voltak. A hazaiak rengeteg büntetőt elhibáztak a mérkőzésen, ennek ellenére a tíz pont körüli differencia állandósulni látszott. Az utolsó percekben azonban kezdett lankadni a koncentráció, buta és bosszantó hibákat követtünk el, aminek következtében hat pontra zárkózott a Vasas a negyed végére (47-53).

A sokadik próbálkozás után, konkrétan a kilencedik triplakísérletét bedobó Karlócai kosarával háromra olvadt az előnyünk, amit a lelkesen játszó hazaiak hamar el is tüntettek. A szinte minden helyzetből betaláló Fraser vezérletével öt ponttal átvették a vezetést, nekünk pedig mindent be kellett vetnünk, hogy valahogy megpróbáljuk megnyerni ezt a meccset. Egy perc húsz másodperccel a vége előtt egy pontra felzárkóztunk Szabó Fanni triplájával (66-65), sőt, Ruják közelijével ki is egyenlítettünk. A végjátékban megvolt a lehetőségünk a győzelem megszerzésére is, de a szerencse ezúttal a hazaiak oldalán állt. Sok meglepetés nem volt a Vasasnál, ahogy eddig is, a két amerikai és Tóth Orsi szerezte a kosarak zömét, megállítani ma nem tudtuk őket.

Vasas Akadémia – PEAC-PÉCS 69-67 (17-14, 16-23, 14-16, 22-14)
Pasarét, 100 néző. V.: Tóth C., Balogh, Győrfy

Vasas Akadémia: Murray 15/9, Böröndy 2, Tóth 13, Vukov 7/3, Fraser 27. Csere: Budácsik 2, Karlócai 3/3, Szerencsés -, Smailbegovic -. Edző: Földi Attila, Krivacevic Dragoljub
PEAC-PÉCS: Marizy 6, Szabó 8/6, Wentzel 5/3, Udodenko 11/6, Bravard 11. Csere: Sánta 2, Gémes-Sarok 9/3, Hegedűs 11, Kaposi -, Varga -, Horobets 2. Edző: Meszlényi Róbert, Ábrahám Márta