VBW CEKK Cegléd

Éremért játszhatunk a Kupában

2021. február 24.
Éremért játszhatunk a Kupában Drámai meccsen minimális különbséggel 53-52-re legyőztük a Ceglédet, és ezzel bejutottunk a legjobb négy közé a Magyar Kupában. Pénteken 15 órakor az Aluinvent DVTK lesz az ellenfelünk az elődöntőben.
A tétnek és a szokatlanul korai, 13 órás kezdésnek megfelelően idegesen, pontatlanul kezdtek a csapatok, Sotiriou – akit egyébként Sarok Niki hatalmas energiákat megmozgatva fantasztikus védőmunkával őrzött egész mérkőzésen – két kihagyott büntetővel indított. Több mint két perc telt el, mire az első találat esett, Tijana Andusic talált be, 2+1-ével 3-0-ra vezettünk. Jobban ment a folytatás számunkra, Kiss Virág is betalált, majd a szintén remek napot kifogó Szücs Réka is beköszönt egy triplával, ezzel hamar 2-9-et mutatott az eredményjelző. Bűnrosszul céloztak a ceglédiek ebben a szakaszban, mégis fokozatosan felzárkóztak Moore-ék, olyannyira, hogy 9-9-re egalizáltak. Ez a döntetlen megmaradt az első tíz perc végére is (14-14).

Sánta Petra talált be a 6,75-ön túlról, majd Kiss Virágra hamar ráfújták a harmadik személyi hibáját a játékvezetők, akik egyébként finoman szólva érdekes szemmel látták ezt a meccset. 18-17-re átvette a vezetést a sárga mezes CEKK, majd Szücs Réka remek pillanatai következtek, dobott zsinórban hét pontot, és mivel védekezésben is nagyon odatette magát, 18-23-ra fordítottunk. A vezetést nem adtuk ki a kezünkből a nagyszünetig, Sarok Niki is hozzátett egy hárompontost, 30-27-es pécsi vezetésnél jött el a nagyszünet.

Izgalmasan alakult a következő periódus, hol az egyik, hol a másik csapat járt előrébb 35-35-ig, majd jött egy kisebb hullámvölgyünk, egy sor eladott labdával, és sajnos Kiss Virág is megkapta a negyedik hibáját. Wentzel Nóri 2+1-ével zárkóztunk két pontra, majd a negyed végén Ortiz és Tijana Andusic váltott kosarat, 42-40-es ceglédi vezetésnél ért véget a harmadik játékrész.

Sarok Niki hármasánál ugorhattunk ismét talpra, majd Kobolákék egy duplával és egy triplával ismét elléptek. Harcoltunk, küzdöttünk, ismét Wentzel Nóri 2+1-e jelentette a felzárkózást. Egy tripla ott, egy itt, Sarok Niki a harmadik trojkáját is bevágta négy perccel a lefújás előtt (50-49, még mindig oda). Kiss Virág távoli, de két pontot érő kosarával fordítottunk a végjátékban, majd a büntetőké lett a főszerep. Sotiriou ott, Wentzel Nóri itt, és egy pont előnyünk maradt a végére (52-53). Maradtak még izgalmak, kihagyott büntetők itt, kihagyott tripla ott, majd jött az utolsó 12 másodperc izgalma! Időkérés után gondolatnyival, de a játékidő lejártát jelző dudaszón túl tett vissza Moore egy lecsorgó labdát. Papp Péterék videóztak, visszafogottság nálunk, óvatos örömöcske a ceglédi oldalon, ám a felvételek egyértelművé tették, hogy nem jó a kosár, így 53-52-re megnyertük a horrort!

Ez azt jelenti, hogy pénteken 15 órakor elődöntőzünk az Aluinvent DVTK-val, amely kiütötte az esélyesebbnek vélt Győrt a négy közül. A PEAC-PÉCS ezt megelőzően 2017-ben jutott a legjobb négy közé a kupában. A pénteki mérkőzésünket az M4 Sport élőben közvetíti.

VBW CEKK CEGLÉD – PEAC-PÉCS 52-53 (14-14, 13-16, 15-10, 10-13)