Aluinvent DVTK

Értékes, jó produkciót nyújtottunk Miskolcon

2020. február 26.
Értékes, jó produkciót nyújtottunk Miskolcon Két kulcsjátékosunk, Cierra Bravard és Szabó Fanni nélkül is teljesen méltó ellenfele tudtunk lenni az alapszakasz második helyére befutó Aluinvent DVTK-nak, a házigazdák végül 88-82-re nyerték meg a találkozót.
Indulás előtt Cierra Bravard és Szabó Fanni is meglehetősen levert állapotban jelent meg a Lauber Dezső Sportcsarnoknál, centerünk nézett ki rosszabbul, kezdődő felső-légúti megbetegedése miatt, ő Miskolc helyett az orvoshoz vette az irányt. Szabó Fanni a társakkal tartott, de csak a kispadról nézte végig a mérkőzést.

Ilyen előjelek után sok jóra nem számíthattunk a pályán, még talán a hazaiak is meglepődtek, ahogy a kezünkbe vettük az irányítást az elején. Maegan Conwright nyitotta a kosarak sorát, a miskolciak 6-0-s pécsi vezetésnél találtak be először Morrison távoli kosarával éledtek a negyedik percben. Egészen a nyolcadik percig vezettünk, ekkor Kiss Angelika kosarával fordítottak Cziczás László tanítványai, a negyed végére azonban kiegyenlítettünk, annak ellenére hogy nálunk is több hiba csúszott a játékba.

A folytatásban is remekül tartottuk magunkat, szépen kosárlabdáztunk, ebben a szakaszban csapatkapitányunk, Gémes-Sarok Niki vette vállára a csapatot és 12 pontot termelt (16. perc 27-27). Kis időre azonban elveszítettük a koncentrációnkat, a rohanni kezdő Walkerék pedig rutinosabbak annál, hogy ne használják ezt ki, először tíz (39-29), majd tizenhét (48-31) ponttal elléptek. Taisiia Udodenko hárompontosa és Maegan Conwright két büntetője faragott ezen a nagyszünetre (48-36).

Szerencsétlenül indult számunkra a nagyszünet utáni szakasz, a dobásunk kimaradt, majd a miskolciak támadásánál Walkernek ütöttünk oda triplakísérlete közben, be is dobta a három büntetőt az amerikai, amire a következő alkalommal még rátett Morrison egy triplát (54-36). Noha a 25. percben volt a legnagyobb, húsz pontos különbség a mérkőzésen (63-43), azonban nem tudtak megtörni bennünket a piros-fehérek, és nem hagytuk magunkat, hogy átgázoljanak rajtunk. A pályán lévő játékosaink harcosan és akarattal kosárlabdáztak a fáradtság ellenére is faragtak a hátrányunkon a negyed végére (69-53).

Kimondottan jól játszottunk a záró játékrészben, fokozatosan olvadt a miskolci előny, bementek a hárompontosaink, Maegan Conwright találatával 75-64 állt a táblán. Kár volt az újabb apró rövidzárlatért, zsinórban három piros-fehér kosár is született, de összeszedve utolsó erőnket próbáltunk egy jó hajrát indítani. Taisiia Udodenko és Maegan Conwright vezérletével tíz ponton belülre kerültünk (85-76), majd néhány pillanattal később a mai mérkőzésen szintén tíz pont fölé jutó Hegedűs Janka maradt kétszer is tisztán a 6,75-ös vonalnál, nem is hibázta el a triplákat (86-82). Negyvenkét másodperc volt hátra, Cziczás László időt kért, majd időkérés után Morrison lépéshiba-gyanús kosarat szerzett, amivel kialakította a 88-62-es végeredményt. Összességében elégedettek lehettünk, hiszen kulcsembereink hiányában is értékes teljesítményt hoztunk, amivel méltó ellenfelei voltunk a DVTK-nak, így egy jó és élvezetes mérkőzést játszottunk. Vasárnap 18 óra 30 perckor a PINKK Pécsi 424 ellen zárjuk az alapszakaszt, amelyet a hetedik helyen zárunk, mint ahogy az is eldőlt, hogy az Aluinvent DVTK lesz a második, így a negyeddöntőben ismét jövünk Miskolcra.

Aluinvent DVTK – PEAC-PÉCS 88-82 (19-19, 29-17, 21-17, 19-29)
Miskolc, V.: Farkas, Söjtöry, Csabai-Kaskötő

Aluinvent DVTK: Medgyessy 6/6, Walker-Kimbrough 20/3, Kányási 6, Skoric 10/3, Morrison 21/9. Csere: Pusztai 8, Szücs 9/9, Zele 2, Kiss 6. Edző: Cziczás László
PEAC-PÉCS: Conwright 18/6, Wentzel 4, Gémes-Sarok 16, Udodenko 24/12, Kaposi 5. Csere: Hegedűs 13/6, Sánta 2, Ruják -, Varga -. Edző: Meszlényi Róbert, Ábrahám Márta

Gémes-Sarok Nikolett: Gratulálok a Diósgyőrnek. Büszke vagyok a csapatra, mert helytálltunk sérülésekkel, betegségekkel is küszködve. Rövid időn belül sok utazás fárasztott még bennünket Sopron, Miskolc, az alapszakasz utolsó három mérkőzését arra szerettük volna használni, hogy finomítsuk a taktikánkat a Magyar Kupa előtt.

Meszlényi Róbert: Annak ellenére, hogy hét órás buszút előzte meg a mérkőzést, két játékosunk kiesett a mérkőzés előtt jól vettük a ritmust. Lehetett volna a mérkőzés alakulása rosszabb is a számunkra, de azt láttam, hogy nem adtuk fel, végig koncentráltunk, lényeges volt, hogy szoros meccset játszottunk. Készülünk a kupára, fontos meccs lesz az első találkozó a TF ellen. A mi sorsunk is eldőlt, hetedik helyen zártunk, fogunk jönni megint Miskolcra. De mindent sorjában, nagyon fontos nekünk először otthon a Magyar Kupa, elvileg olyan csapattal találkozunk, amelyet le tudunk győzni.