Értékes és szép győzelem Szekszárdon

Értékes és szép győzelem Szekszárdon Junior csapatunk a korosztályában szintén erős KSC Szekszárd otthonában ragyogó játékkal 73-69 arányban győzni tudott, így tovább folytatja jó szereplését.

A Pécs – Szekszárd korosztályos párharc visszavágójára került sor szombaton délben Szekszárdon, ahol az első, pécsi mérkőzésen hatalmas küzdelemben, hosszabbításban diadalmaskodott a PEAC-KA. Ezúttal a Szekszárdnak volt fontosabb a visszavágás, elárulja ezt az is, hogy a kiválóan menetelő felnőtt csapatukban fontos szerephez jutó Studer Ági és Gereben Lívia egyaránt 40-40 percet játszott a szombati napon. A mieinkkel tartott Juhász Dorka, aki egészen káprázatos teljesítménnyel rukkolt elő megint, 35 perc alatt 33/6 pont, 9 lepattanó és 6 szerzett labda került a neve mellé. De nem csak ő, hanem valamennyi pályára lépő társa hozzátette a magáét, így Tenyér Zsófi 12/9, és a még kadett korú Wentzel Nóra sokáig hibátlan dobóteljesítménye érdemel külön említést. Lányaink az elején jól kezdtek, majd a mérkőzésen sokat zónázó tolnaiak feljöttek, a szünetben csak egy ponttal vezettünk, majd a második félidőt sikerült megnyerni összességében három ponttal úgy, hogy a záró játékrész alatt a házigazdák vissza tudták venni a vezetést (35. perc 62-59). Innét azonban Wentzel, Juhász, Tenyér és Szeitl találataival a miénk volt a végjáték, és az értékes és szép győzelem Szekszárdon.

KSC Szekszárd – PEAC-KA 69-73 (18-24, 16-11, 20-21, 15-17)
KSC Szekszárd: Studer 26/12, Gereben 22/3, Némedi 4, Süle 3, Antoni 5. Csere: Liszkai 6, Horváth 2, Temesi -, Bátai 1.
PEAC-KA: Tenyér 12/9, Szeitl 7, Wentzel 10, Juhász 33/6, Kovács 3. Csere: Hegedűs -, Demeter 8, Varga -, Mándi -.