UNI Győr
UNI Győr

Ez nem a mi esténk volt…

2019. március 16.
Ez nem a mi esténk volt… Csapnivaló, kiábrándító 30 perc és egy kicsit jobb záró etap után a végére sikerült lefaragni tetemes hátrányunkból, de a szombati produkciónk alapján nem érdemeltünk győzelmet Győrben.
Akadozva indult a meccs mindkét oldalon, az elején, 6-2-es vezetésünkig még minden rendben volt. A problémák ezután kezdődtek, az extra dobóformát kifogó Győrrel nem tudtunk mit kezdeni, egy 20-0-s sorozatot produkáltak Gray-ék. Nekünk semmi nem akart összejönni, dobásaink, közte az összes triplakísérletünk lejött a gyűrűről, ráadásul a lepattanókért sem mindig mentünk teljes odaadással, így egy elég csúnya első negyed jött össze számunkra (23-8).

Nem változott a játék képe a második játékrészben sem, Czank révén már a hatból hatodik hárompontosukat vágták be a győriek (28-12). Sarah Imovbioh büntetőivel és pontjaival próbáltuk tartani magunkat, de mivel nem csak a támadással, hanem a védekezéssel is komoly problémáink voltak, így tovább nőtt a szakadék a két csapat között. A félidő záró találatát Spanou jegyezte, honnan máshonnan, mint a 6,75-ön túlról, ez volt a nyolcadik sikeres győri tripla a kilenc kísérletből, míg nálunk ugyanez a mutató 0/10. Érezhető volt, hogy 180 fokos fordulat kellett volna, hogy visszajöjjünk ebbe a meccsbe…

Csapatunk legjobbja, a mérkőzésen 17 pontig jutó Simon Zsófi vette hátára a mieinket, az ő harcosságával és egyéni megoldásaival igyekeztünk a lépést tartani a győri lányokkal, akik egyébként nem csak a triplavonalon túlról, hanem a palánk alatt is jócskán dominálni tudtak, Gray és Spanou tarthatatlan volt. Úgy nézett ki, hogy sok izgulni való nem marad a záró felvonásra, harminckét ponttal, 66-34-re vezetett a CMB Cargo UNI Győr, amely a teljesen hatástalan védőjátékunkat úgy törte át, ahogy akarta.

Kicsit keményebben álltunk neki az utolsó negyednek, szép lassan el is kezdtük csökkenteni a három negyed alatt összeszedett tetemes hátrányunkat. Leírni is furcsa, de a 37. percben esett be a gyűrűbe az első és egyetlen hárompontosunk (a mérkőzésen 16 triplakísérletünk volt összesen) Vanloo révén, akinek az ötödikre ért célba egy 6,75-ön túlról elengedett kísérlete. Nyilván a Győr sem azon a fokozaton pörgött már, mint az első 30 percben, dekoncentráltak voltak már ekkor a hazaiak, így a vége előtt nem sokkal tíz ponton belülre kerültünk Tetemondova találatával (70-61), a meccset a pályára visszavezényelt Spanou még két kosárral zárt le, így a vége 74-61 lett. Ezen az estén reménytelen játékkal rukkoltunk elő, amit nagyon sürgősen ki kell javítani, hogy tovább lehessen építkezni a rontás helyett.

CMB CARGO UNI GYŐR – PEAC PÉCS 74-61 (23-8, 20-11, 23-15, 8-27)
Győr, 100 néző. V.: Győrffy, Boros, Tóth C.

UNI Győr: Mandic 5/3, Raksányi 3/3, Török 8/3, Spanou 22/9, Gray 20/3. Csere: Czank 9/3, Krnjic 4, Nagy 3/3, Varga -, Szabó -, Baffy -. Edző: Milos Pavlovic
PEAC-PÉCS: Vanloo 5/3, Wentzel 4, Simon 17, Tetmondova 6, Imovbioh 13. Csere: Brewer 6, Gémes-Sarok 6, Ruják 4, Tenyér -. Edző: Meszlényi Róbert, Ábrahám Márta