Ez ám a feltámadás…!

2014. április 18.
Ez ám a feltámadás…! 17 pontos hátrányból fordítva hatalmas küzdelemben 75-74-re legyőzte a PEAC-PÉCS az Uniqa Euroleasing Sopront, ezzel egyenlített az elődöntőben. A fináléba jutásról harmadik meccs dönt vasárnap.
A mérkőzés előtt Sanja Orozovicot köszöntötte Gyenge Gábor, a PEAC klubigazgatója abból az alkalomból, hogy a mai napon megkapta a magyar állampolgárságát, így számolhatott is vele Zeljko Djokic a pénteki csapatában. Reid térdsérülése miatt kikerült a kezdő ötösből, Fűrész Dia játszott itt az első percekben. A Sopron hamar döntésre akarta vinni az elődöntő második meccsét is, és szenzációs első negyedet produkáltak. Két triplával indítottak, és ugyanolyan kemény, harcos kosárlabdát mutattak be, mint odahaza. Nem tudtak lányaink mit kezdeni az ellenfél gyors indításaival, és a 6. percre 10 ponttal ment a Sopron (7-17). Ordító ziccerek maradtak ki a pécsieknél, odaát pedig Simonék megbüntették a kihagyásokat, a két pécsi sportszerűtlen hibát, és úgy tűnt, Ciglar dudaszóra esett kosarával 31-13-ra nyerik az első 10 percet. A pécsi csapat „videobírót” kért a záró kosár végett, és kiderült, hogy időn túl esett, így 29-13-al zárult az első negyed. Ki gondolta volna akkor, hogy a végén mekkora jelentőssége lesz ennek…?

A második periódusban Jovanovic és Raksányi igyekezett eredményes támadójátékkal közelebb hozni a csapatát, ám a verejtékes felzárkózásba nem fértek bele olyan hibák, amelyekkel szinte tálcán kínálták a kosárszerzés lehetőségét a mieink az ellenfélnek. Bishop összeszedte a 3. személyijét, röviddel utána a sokkal keményebben játszó Hawkins is beütötte a harmadikat, ám a Sopron elsősorban Simon ellenállhatatlan játékával visszaverte Raksányiék felzárkózási kísérletét. A 17. percben még 28-38 állt a táblán, a nagyszünetre pedig 28-44, soknak tűnt a 16 pontos vendégelőny, melyből Simon 18/9 egységgel vette ki a részét.

Abby Bishop 2+1-ével indított a PEAC, és sikerült is felvenni a harcot ellenfelével. Bishop dobta a gólokat, Reid több labdát is lopott, és a 24. percben 39-46 állt már csak a táblán. Farris hintett triplát, amire Raksányi válaszolt négy jó büntetővel (43-49), zúgott is a lelátóról a „Mindent bele!”. A PEAC egyik kulcsembere épp 10 esztendeje, a pécsi Final Four idején még a pálya mellől nézte a játékot, most pedig eldöntötte az elődöntőt… Ihletetten játszott a PEAC, először az elődöntő során, védekezése is úgy működött, ahogy a szezon során már annyiszor, és el is bizonytalanította ezzel ellenfelét. Orozovic megszerezte első pontjait magyarként, majd Jovanovic labdalopása után már csak 1 pont volt oda (51-52). A slusszpoén azonban megint Simoné lett, 54-51-es soproni vezetésről indult a záró 10 perc.

Fűrész két kosara azt jelentette, hogy először vezet a PEAC a meccsen a 31. percben, erre még Krnijcnek volt válasza, de Raksányi góljaival egyre jobban elhúzott az extázisba kerülő házigazda. Nem voltak sokan a lelátón, de aki kint volt, hatalmas hangulatot teremtett, mely 66-57-es vezetésig repítette a fekete-fehéreket. Öt perc volt még vissza, amikor Tetemondova triplája fújt ébresztőt a zöld-sárgáknak, és alig 3 perccel a vége előtt már 66-64-re jött fel a címvédő. Rendkívül fontos volt Fűrész Dia triplája (69-64), ami után Simonék még visszajöttek. 46 másodperc volt vissza, amikor Simon triplájával mínusz 1 volt az ő szempontjukból, 11 minutummal a vége előtt Ciglar kosarát követően fordult a kocka (73-74). Zeljko Djokic időkérése után Raksányi tört kosárra, szabálytalankodtak vele szemben, és hiába hullt be a dobása, a játékvezetők a dobómozdulat előttinek ítélték a faultot, így 2 büntető jött. Raksányi idegei kötélből voltak, szíve a helyén, és persze a keze sem remegett meg, bedobta a 24. és 25. pontját, 75-74-re megint a PEAC vezetett. Az utolsó 6 mp-ben nem tudott kosárra dobni a Sopron, így hatalmas feltámadást produkálva nyert, és kiegyenlítette a párharcot a PEAC! Következhet a mindent eldöntő harmadik mérkőzés vasárnap 18,30-tól Sopronban.

PEAC-PÉCS – UNIQA EUROLEASING SOPRON 75-74 (13-29, 15-15, 23-10, 24-20)
Pécs, 500 néző. V.: Földházi, Farkas, Jakab

PEAC-PÉCS: Fűrész 12/6, Raksányi 25/3, Jovanovic 9/3, Nagy-Bujdosó 5, Bishop 14/3. Csere: Orozovic 3, Nagy D. -, Reid 5, Kaposi -, Kublina 2.
Sopron: Fegyverneky 7, Ciglar 4, Simon 25/12, Krnjic 7, Hawkins 7/3. Csere: Licskai 2, Zsovár 5/3, Stankovic 5, Tetemondova 3/3, Farris 9/6.