NKA Universitas Pécs
Caledonia Gladiators

Ezt előre is aláírtuk volna: 24 pontos előnyben vagyunk!

2023. december 14.
Ezt előre is aláírtuk volna: 24 pontos előnyben vagyunk! Sikerült igen jelentős, 24 pontos előnyt szerezni az NKA Universitas Pécs csapatának a jövő csütörtöki visszavágóra a Gladiátorok ellen, akiket leginkább a lehengerlő harmadik negyedben tudtunk leszakítani.
A meccset ünnepélyes pillanatok előzték meg, a több évtizede a pécsi női kosárcsapat buszát vezető, nyugdíjba vonuló Ulrich Tibi bácsitól köszönt el az NKA Universitas Pécs és az NKA Aréna közönsége. Cseppet sem voltak megilletődöttek a vendégek az elején, Handy egy hármassal köszönt be, majd két kihagyott büntetőjük után a megkaparintott lepattanóból Brown talált be (0-5). 6-6-nál értük utol a Gladiátorokat, ezért hamar ki is kérte idejét a spanyol mester, Miguel Ortega. A brit válogatott Hannah Robb maradt egyedül és tisztán dobhatott 6,75-önt túlról, majd Weninger Virág talált be a sarokból, így maradt az egyenlő állás. Szigorodott a védekezésünk, próbáltunk keményebben játszani, labdákat szerezni, aminek meg is lett az eredménye, öt pontos előnyre tettünk szert (16-11). A spanyol vezetőedző ismét időt kért, ám hiába, Sydney Wallace a sarokból ráemelt egy szép hármast, ami a gyűrűben kötött ki. Az utolsó időszak azonban a vendégek dominanciáját hozta, akik a negyed végére 19-16-ra felzárkóztak.

Gyors kosárlabdát játszva és pontosan célozva hamar kiegyenlített ellenfelünk, James révén (21-21), a kihagyott büntetők révén mi egy kissé beragadtunk (14. perc 24-24). A negyed derekán Jovan Gorec avatkozott játékba egy időkéréssel 26-26-nál, majd Sydney Wallace két triplával kimozdította a csapatunk kissé beragadt szekerét (32-26). Szívósan küzdött a vendégcsapat, amely három pontra meg tudta közelíteni a mieinket, de ismét csak Sydney Wallace tett hozzá, egy 2+1-el 37-31-re alakította az állást. Átéreztük a tét nagyságágát és azt, hogy minden pontnak jelentősége van, így minden labdáért óriásit harcoltunk a parketten. A félidő végén Roscoe labdája pattant be számukra szerencsés módon a gyűrűbe, amivel 37-33-nál jött el a nagyszünet.

Peyton Williams szép centerkosarával indult a harmadik játékrész, amire még Sydney Wallace is rátett egy duplát (41-33). Egy időre megfagyott az eredményjelző, egyik csapat sem jutott előrébb, és szerencsére a büntetőkkel jócskán hadilábon állt a Gladiators, kilencből mindössze kettőt értékesítettek Brownék addig. Tíz pont fölé nőtt az előnyünk, amikor Matea Tadic remek passzából Peyton Williams betalált a palánk alól (44-33). A folytatásban is szépen alakultak a dolgok, Kiss Angi és Nadija Smailbegovic kosarai után 48-35 állt az eredményjelzőn, tizenöt ponttal vezettünk. Sydney Wallace 18 pontnál járt, amikor a sarokból hanyagul bevágott egy hármast, majd Chantelle Handy hagyott ki két újabb büntetőt… Ez a tizenöt pont megmaradt a záró felvonásra is, 53-38-ról kezdődhetett az utolsó tíz perc.

Ez álomszerűen indult, először Weninger Virág középtávolijának, majd Sydney Wallace hármasának örülhetett a lelátó népe, húsz pont lett közte (58-38). A spanyol edző sem nézte tétlenül, időt kért és bizony nem hiába: Lewis középről eleresztett sikeres triplája, majd Robb kosara után Jovan Gorecen volt a sor, hogy maga köré gyűjtse a tanítványait. A Caledonia Gladiators James révén közelebb tudta magát lopni egy pillanatra (58-45), de újítani tudtunk, a szívünk is a helyén volt, a negyed derekán zsinórban kilenc pontot szórtunk, amivel 67-45 lett. Próbálkoztak a vendégek, még agresszívebbé váltak védekezésben, sőt, James büntetőivel be is néztek húsz pont alá (70-51). A végére még rátettek egy lapáttal Weninger Virágék és végül magabiztos, huszonnégy pontos pécsi győzelemmel zárult a párharc első összecsapása (75-51). Vasárnap jön a BEAC, és még karácsony előtt az EK visszavágó, van tehát dolga még bőven a lányoknak.

NKA Universitas Pécs – Caledonia Gladiators 75-51 (19-16, 18-17, 16-5, 22-13)
Pécs, 450 néző. V.:Peter Zenis (SVK), Eirini Margarita Tsantali (GRE); Nemanja Vlahovic (SRB)

NKA Universitas Pécs: Tadic 12, Wallace 21/15, Weninger 12/6, Mérész 11/6, Williams 6. Csere: Smailbegovic 4, Kiss 4, Laczkó 5/3, Olawuyi -. Edző: Jovan Gorec, Iványi Dalma, Kmezic Daliborka
Caledonia Gladiators: Robb 5/3, Handy 5/3, McGarrachan 4, Pujol 6/3, Brown 4. Csere: Lewis 6/3, Roscoe 9, James 12/6, Sylla -. Edző: Miguel Ortega, Donald McDonald.

Jovan Gorec: Kicsit csalóka az eredmény, ez egy jó csapat, az edzőjük pedig több bajnokságot is nyert az Avenidával. Keményen küzdöttek, a mi lányaink viszont hihetetlenül játszottak ma, pedig sérülések nehezítették a felkészülésünket. Büszke vagyok mind a kilenc játékosra, aki pályára lépett ma.
Sydney Wallace: Tudtuk, hogy nehéz dolgunk lesz, főleg az első félidőben, ezért nagyon kellett koncentrálnunk, elkerülni a labdaeladásokat. Sikerült 50 pont körül tartanunk őket, úgyhogy elégedettek lehetünk.