Fájó pofon hazai pályán

2015. november 12.
Fájó pofon hazai pályán Mindenki abban bízott, hogy csapatunk hazai pályán legyőzi a svájci Fribourgot az Európa-kupában, ám ehelyett egypontos vereséget szenvedtünk.
Ki jut a nulláról egyre – ez volt a csütörtök esti mérkőzés kérdése. Az Európa-kupa F csoportjában ugyanis két kör után a PEAC-Pécs és a Fribourg is két vereséggel és nulla győzelemmel állt.
Bár a mérkőzés előtt kétségtelenül mi tűntünk esélyesebbnek, a svájci vendégek már az első percekben jelezték, hogy nem csak kirándulni jöttek. Amíg nálunk szinte semmi sem akart összejönni, két amerikaijuk, Davis és Santiago csillogott-villogott, szorgosan dobálták a pontokat, így az első negyedet hattal be is húzták. A másodikban már kicsit jobban állt a szénánk, Kaposi és Szücs is nagyon igyekezett, s miután Davist le kellett ültetni három faultja miatt, fel is jöttünk egyetlen pontra – kár azért, hogy az utolsó pilanatban Zele dobásánál nem a gyűrűben landolt a labda.
A harmadik negyed elején aztán rögtön átvettük a vezetést, s máris bizakodhattunk, mégiscsak meglesz ez a siker. De nem lett meg. Csapatunk játéka ugyanis csak rövid periódusokra javult fel, nagyon sok labdát adtunk el, és fájó volt látni, hogy a palánkok alatt mennyivel hatékonyabbak a vendégek, gyakran kétszer-háromszor kezdhettek újra egy támadást – hogy aztán egy duplával vagy egy triplával fejezzék be. Az utolsó felvonásban ennek ellenére volt esélyünk a győzelemre, az utolsó percnek 60-61-ről indultunk neki, s Parks büntetőivel már vezettünk is, de ez nem volt elég. Jött ugyanis Correal duplája, majd egy elcsent labda, így a vége 64-65 lett. Kár érte!

Roberto Hernandez: - Gratulálok a Fribourgnak, jól játszott. Nem kezdtük olyan rosszul a mérkőzést, de sok hibát vétettünk. A félidőre ledolgoztuk a hátrányunkat, és már csak egy pont volt a két csapat között, vagyis visszajöttünk a meccsbe. A szünet után azonban a vendégek jobb döntéseket hoztak a lepattanóknál és egyes dobásoknál is, s végül egy ponttal ők győztek. Nagyon sajnálom, hogy nem sikerült nyernünk.
Romain Gaspoz: - Jól kezdtük a mérkőzést. Az irányítónk, Davis nagyon jól kosarazott, ez kellett ahhoz, hogy folyamatosan vezessünk. Nagyon örülök neki, hogy támadásban és védekezésben is mindent kiadtunk magunkból, s azt láttam viszont a pályán, amit elterveztünk, gyakoroltunk. Büszke vagyok a csapatomra!
Alexia Rol: - Jól játszottunk, voltak nagyon jó periódusaink, persze rosszabbak is. Ezt a mérkőzést közösen nyertük meg, csapatként alkottunk nagyot. Fontos lepattanókat szedtünk, jókor mentek be a dobásaink – nagyon büszke vagyok a csapatomra!
Raksányi Krisztina: - Szeretnék gratulálni az ellenfelünknek, nagyon jól játszott, harcolt minden egyes pillanatban. Sajnos mi rosszul kosaraztunk, huszonnégy eladott labdával nem lehet mérkőzést nyerni. Ennek ellenére a végén visszajöttünk, ám a kiélezett szituációban ők döntöttek jobban. Szerencsére hosszú még a szezon, van idő a munkára…

PEAC-Pécs-Fribourg (svájci) 64-65 (14-20, 16-11, 15-17, 19-17)
Női kosárlabda Európa-kupa, F csoport, 3. forduló. Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 250 néző. V.: Poljansek (szlovén), Zubak (szlovák), Adamovics (bosnyák). PEAC-Pécs: Szücs 4, Fűrész 3/3, Parks 7, ZELE 19, Sztankovics 6. Csere: Pedrals 4, Raksányi 6, Bozóki 8, Czirják, KAPOSI 7/3. Vezetőedző: Roberto Hernandez. Fribourg: DAVIS 21/6, THALMANN 6/6, ROL 11, SANTIAGO 21, Correal 6. Csere: Lugt, Cutunic, Franchina, Zali. Vezetőedző: Romain Gaspoz.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6-10, 8. perc: 12-20, 13. perc: 17-26, 17. perc: 20-30, 24. perc: 38-33, 27. perc: 39-42, 33. perc: 45-55, 37. perc: 56-59.

A csoport másik mérkőzésén: Basket Landes-Nymburk 62-59.