Fantasztikus, 28 pontos győzelem!

2015. január 27.
Fantasztikus, 28 pontos győzelem! Kevesek által várt, hatalmas különbségű, csaknem 30 pontos győzelmet aratott a PEAC-PÉCS a nagy érdeklődéssel várt szomszédvári rangadón a Lauber Dezső Városi Sportcsarnokban.
Fordulatos első félidőt láthatott a Lauber Dezső Városi Sportcsarnok szép számú közönsége, miután megtapsolta a hétvégén Kaposváron Diákolimpiát nyert pécsi Deák Ferenc Gimnázium csapatát. Itt még azonos mezben küzdött Kiss Virág és Nagy Dóra, akik most a magyar bajnokin egymás ellen bizonyíthattak. A két csapat épp emiatt rendezte közös döntés alapján kedden a vasárnapra kiírt rangadót, melyen kétségtelenül a PEAC-PÉCS számára volt nagyobb a tét. Hogy ez nyomta-e agyon az elején a fehér mezeseket, vagy ellenfele erényei jutottak jobban érvényre, nem tudni, de tény, hogy a 7. percben 10 egységgel vezetett a vendégcsapat. 11-21-et követően Zeljko Djokic hívta magához övéit, és az időkérés után gyökeres fordulatot tudott bevinni a játékba. Kiss Virág volt az egyik kulcs, aki előbb a támadó lepattanóival, majd kosaraival javította a PEAC centermunkáját. Williams trojkájával jött közelebb jött (19-21), a ragyogóan kosárlabdázó Raksányi dudaszóra esett kosarával pedig fordított a hazai gárda (23-22).

A szünet után tovább folytatódott a PEAC nyomasztó palánk alatti fölénye,TinaJovanovic és Kiss Virág sorra dobta a gólokat a palánk alól, amikor pedig nem jártak sikerrel ezek a kísérletek, megszerezték a támadó lepattanókat (az első félidőben csaknem annyit, amennyit a PINKK összesen). Volt még két elem, amiben Raksányiék domináltak, a korábban sok nehézséget jelentő büntetőket most sokkal jobban értékesítették a pécsiek (10/10 a félidőben), illetve azok a lecsorgó labdákból bedobott trojkák váltak demoralizálóvá, amelyekkel Hurst és Raksányi jelentkezett, jelentőssé tették a különbséget a szünetre.

51-33 után csendes volt a PINKK tábor, bizakodó a PEAC drukkerhad a második félidőre. Nagy fordulat azonban nem következett be, csak annyi, hogy a két ragyogó egyéni képességgel megáldott fekete mezes kisember, Key és Faulkner egy-egy villanással jelentkezett, és a talán kicsit korán padra ültetett Stewart három palánk alatti góljával korrigálta a „lőlapját”, a hazaiak pedig a középjátékosaikra építve tartották 20 pont körüli előnyüket. Nem szabad elhallgatni a PEAC-fiatalok örvendetes momentumait a meccsen, Szücs Réka indításgólját és büntetőit, valamint Raus Vivien bebrusztolt gólját. A harmadik negyed végén a pécsi tábor ugrott talpra örömittasan, amikor Orozovic a dudaszóra bedobta csapata 69. pontját, ezzel 21 pontra növelve az előnyét az utolsó 10 perc előtt.

Az utolsó tíz perc előtt már csak az volt a kérdés, hogy lesz-e annyi szív és tűz a fekete mezesekben, hogy a szurkolóikért küzdve közelebb lopózzanak a viszonylag egyszerű játéktaktikát erőltető, de azzal ellenfelét őrületbe kergető PEAC ellen. Zeljko Djokic csapata a centereit favorizálta továbbra is, ellenlépések nélkül. Sőt, Destiny Williams többször a 6,75-ön kívül is egyedül maradt, dobott is két újabb hárompontos belőle, amellyel a 34. percre 27 pontosra növelte a különbséget (77-50). Macska-egér harc folyt a pályán a végén a várt nagy küzdelem helyett, egy idejekorán eldőlt rangadón, melyen a PEAC tábora felhőtlenül örülhetett az övéi játékának, a másik oldal pedig alighanem nagyot csalódott övéiben.

PEAC-PÉCS – PINKK 86-58 (23-22, 28-11, 18-15, 17-10)

Pécs, 1800 néző. Vezette: Pálla, Boros, Kulcsár.

PEAC-PÉCS:
Hurst 10/6, Raksányi 14/6, Nevena Jovanovic 2, Kaposi 4, Tina Jovanovic 20. Csere: Kiss 11, Orozovic 2, Szücs 4, Williams 15/9, Pap R. 2, Raus 2, Sellei-.

PINKK:
Key 10, Faulkner 14/3, Sarok 3, Nagy D. -, Stewart 10. Csere: Őri 5/3, Katona -, Halvarson 4, Ruják 5/3, Sánta 4, Domokos -, Laczi 3.

Zeljko Djokic: Gratulálok csapatomnak, ma annak örülök különösen, hogy megmutatták a tehetségüket a lányok. Szenzációs meccset vívtunk egy nagyon erős csapat ellen, ahol négy kiváló külföldi is van, mi pedig a második negyedtől rendkívül jól védekeztünk, de az is az igazsághoz tartozik,hogy ez a tehetség akkor tud érvényre jutni, ha komplettek vagyunk. Az ilyen meccseken a karaktert és a mentalitást jól megmutatja a lepattanók száma, amelyben mi ma majdnem kétszer annyit szereztünk, mint az ellenfelünk. Hálás vagyok a szurkolóinknak, akik végig mellettünk voltak, és vitték előre a csapatot a mai összecsapás minden pillanatában.