Fantasztikus győzelem Namurben

2013. december 04.
Fantasztikus győzelem Namurben A PEAC nagyon küzdött, és kiélezett végjátékban 51-58-ra győzött Namurben, ezzel tovább élnek a továbbjutási esélyek.
PEAC-Pécs - Belfius Namur 51-58 (13-23,11-7,16-14,11-14)

PEAC-PÉCS: Fűrész 3, Reid 16, Jovanovic 6, Nagy-Bujdosó 9/3, Williams 20/3 cserék: Orozovic 2, Pap 2, Horváth -, Szücs -, Kiss -
Belfius Namur: Deneil 5/3, Dubuc -, Sissoko 12, Van Melderen 9/3, Wojta 11/3 cserék: Papova 14/3

Nagy-Bujdosó duplájával indult a Pécs számára rettentően fontos mérkőzés, majd csak a PEAC akarata érvényesült három percig, ekkor 0-4-re vezettek a vendégek. Sissoko 2+1-gyével indult be a Namur, csapatkapitányunk azonban triplával verte vissza a belgákat (3-8). A negyed felénél Fűrész Dia jutott három büntetőhöz, melyből kettőt értékesített (5-11). A belga bajnokság veretlenjét kiválóan védték a pécsi lányok, Reid büntetőjével már 9-16-ra vezettünk. Pap Regina is betalált, Reid gyorsindításgóljával pedig kerek tíz pontra nőtt a differencia (10-20). Williams triplát szerzett, ezzel 13-23-as pécsi előnnyel zárták a csapatok a negyedet.

Ha az első negyed alapján a pécsiek 50, majd 100 dobott pontot vizionáltak volna, csapatuk hamar lehűtötte őket a második negyedben. Papova duplájára Orozovic válaszolt, majd Williams szerezte meg tizedik pontját (15-27). Jovanovic találatával még 12 pont volt a különbség (17-29), majd beindult a Namur, előbb hármast, majd egy ziccert szereztek (22-29). Fűrész a büntetői felét dobta be, ezek után viszont leállt a pécsi motor: négy és fél percig nem szerzett pontot a PEAC. Cserébe szerencsére nem is kapott sokat, így a negyed vége 11-7 lett, hat pont maradt a vendégelőnyből (24-30). A Pécs legeredményesebbje Williams volt 10 ponttal, míg a hazaiaknál Van Malderen 6 pontig jutott.

Ahogy a Namur fejezte be jobban az első félidőt, úgy a másodikat is ők folytatták eredményesebben. Sissoko gyorsan szerzett három pontot, ezzel három pontra apadt a pécsi előny (27-30). Reid és Williams révén próbált ellépni a PEAC, de Wojta triplájával a belgák újra a PEAC nyakán voltak (30-34). Az előbbi felosztás ismétlődött újra, azzal a különbséggel, hogy most a Namur hármasát Van Malderen jegyezte. Papova egy büntetőt bedobott, majd Wojta tizedik pontjával két egység volt a differencia (36-38). A PEAC nem tudott elszakadni, a negyed végére négy pontos pécsi előnyt könyvelhettünk el (40-44).

Sissoko Wojta asszisztjából volt eredményes, majd Sissoko vágott be egy ziccert, ezzel 44-44 állt az eredményjelzőn. Reid két büntetőt hibázott, majd ezt kompenzálva szerzett gyorsindításgólt (44-46). Sissoko büntetőivel újra egyenlő lett az állás, majd Williams szerzett két duplát (46-50). Reid és Nagy-Bujdosó is betalált a kulcspillanatokban (46-54). A Namur időt kért, Papova pedig újra kosarat szerzett (48-54). Egy perc volt vissza, mikor Papova második büntetőjét kihagyta, miközben Nagy-Bujdosó Nóri kipontozódott. Papova az újabb két lehetőségét már értékesítette, ezzel három ponttal tartott előrébb a Pécs (51-54). A PEAC kért időt, Wojta pedig faultolta Reidet, aki ezúttal nem hibázott a büntetővonalról. Jovanovic is pontos volt, ezzel a szoros végjátékban 51-58-as győzelmet aratott a PEAC! Élnek a remények a továbbjutáshoz!

Zseljko Djokics: "– Eddigi karrierem egyik legnagyobb győzelme ez! Sikerünkkel maradt esélyünk arra, hogy saját szurkolóink előtt legyőzzük a Lille-t, s ezzel továbbjussunk a csoportunkból."

A lányok azt ígérték a vasárnapi meccsen, hogy győzni mennek, betartották!