Felnőve saját magunkhoz

2015. március 23.
Felnőve saját magunkhoz A PEAC 84-61-re megnyerte a Szekszárd elleni harmadik találkozót, így 2-1-gyel csapatunk jutott a legjobb négy közé.
Míg a pécsi szurkolók meglehetősen feszülten, „csakazértispeac” hangulatban várták az előre be nem kalkulált, hétfő esti találkozót, addig a Szekszárdot egy busznyi, a hazai győzelemtől vérszemet kapó szurkoló kísérte el, hogy az alapszakasz hetedik helyéről kiharcolják a legjobb négybe jutást.

A Pécs az alapszakaszban már megszokott módon egy fiatallal, ezúttal Kaposi Pálmával kezdett. Majdnem két perc telt el kosár nélkül, majd egy oldalvonali bedobásnál Raksányi Kriszta vette észre a befutó Destiny Williams-t, aki így ziccert szerzett. A harcosság mellett a csapategység is sokkal jobban érződött a PEAC-on, mint a párharcban eddig bármikor, jó példa, hogy a támadófaultot elszenvedő Raksányihoz egyszerre szaladt mind a négy pályán lévő csapattársa, hogy felsegítse. 3 és fél perc elteltével, 4-0-s pécsi vezetésnél Magyar Gergely időt kért, csapata a negyed közepéig azonban nem talált be. Theodorán szerezte a vendégek első kosarát (7-2). Sanja Orozovics utolsó másodperces triplát szerzett, majd Studer Ágnes is betalált a túloldalon. Williams a félpályánál szerzett labdát, és vitte végig ziccerig. A PEAC bár nem dobott jól az első negyedben, de lepattanókkal ellensúlyozta ez, a játékrész végére pedig 9 pontos előnyt kovácsolt (16-7).

Scsekics triplájával indult a második negyed, melyre Natalie Hurst rögtön hármassal válaszolt. A triplaeső itt nem maradt abba: Studer Zsuzsa triplájával 10 ponton belül került a Szekszárd (24-15), Scsekics pedig büntetőkkel hozta még közelebb a PEAC-hoz csapatát. Raksányi is betalált távolról, de Scsekics is triplát szerzett, Mansaré Manty kosarával pedig 5 egységre fogyott a PEAC előnye (27-22). Egy perccel később Studer Ágnes maradt üresen a triplavonalnál, és hozta 3 pontos távolságra csapatát a Pécstől (31-28). Az ezt követő 6-0-s pécsi sorozat után a PEAC akár el is szakadhatott volna ellenfelétől (37-28), de nem tudott,Theodorán pedig a félidő utolsó másodpercében bedobta a triplát (5/8 volt ebben a negyedben az Atomerőmű triplamutatója), ezzel 39-33-nál vonulhattak szünetre a csapatok. A félidőben ráadásul Zseljko Djokicsnak technikait ítéltek, mikor videóbírót kért az utolsó másodpercek visszanézéséhez.

Studer Zsuzsa értékesítette a büntetőt, a túloldalon viszont Stjepanovics ütötte be 4. faultját Tina Jovanovics ellen, aki hibátlanul büntetőzött (41-34). Hurst triplájával 10 pontra nőtt az előny, 47-34-nél pedig időt kért a Szekszárd. Neca Jovanovics ziccerénél már 10-0-s futásban volt a PEAC, mikor beesett Studer Zsuzsa messziről elengedett triplája (50-37). A PEAC innentől mindössze 2 pontot kapott, ellenállhatatlanul, a tudásához méltóan játszott, a negyedet 28-6-ra megnyerve eldöntötte a találkozót és a négybe jutás sorsát is. A 27. percben kipontozódott Stjepanovics, majd Mansaré Manty is beütötte ötödik faultját, ráadásul reklamálásért technikait is kapott, így hat faulttal ülhetett le.

A 4. negyedben Pap Regina büntetőivel a PEAC elérte a 31 pontos különbséget is (79-48), majd Zseljko Djokics pályára küldte a csak fiatalokból álló sorát, Kiss Virág mellett Zólyomi Karina is pályára került. Az ő produkciójukkal viszont nem volt maradéktalanul elégedett a PEAC vezetőedzője, egy védekezési hibára a pályára is betoppantva hívta fel csapata figyelmét, melyért a játékvezetők azonnal technikait ítéltek. Ez Zseljko Djokics második technikaija volt, amiért el kellett hagynia a termet. A mérkőzést így Borisz Maljkoviccsal fejezte be a PEAC-PÉCS, aki végül 84-61-re megnyerve a párharc harmadik meccsét bejutott a legjobb négy közé.

A PEAC-nál végre többen is kiemelkedően teljesítettek: Tina Jovanovics 18 ponttal a legeredményesebb játékos lett, Nevena Jovanovics 16, Destiny Williams 12 pontot szerzett, mellé pedig 14 lepattanót is megkaparintott. A PEAC-PÉCS a folytatásban a döntőbe jutásért a DVTK-val játszik, az első összecsapásra csütörtökön 18 órakor Pécsett kerül sor.

Pécs, 500 néző

J.v.: Söjtöry T., Jakab L., Minár L.

PEAC-PÉCS: Hurst 10/6, Raksányi 6/3, N. Jovanovics 16/3, Williams 12, Kaposi 4 cserék: T. Jovanovics 18, Orozovics 11/3, Kiss-, Szücs 1, Pap 6, Raus-, Zólyomi-.

Atomerőmű KSC Szekszárd: Studer Zs. 11/6, Scsekics 11/6, Theodorán 9/3, Mansaré 2, Stjepanovics- cserék: Studer Á. 5/3, Hajdu 5, Tamis-, Boskovics 7, Simon 3, Kovalcsik 7, Lénárt 1.

Kipontozódott: Stjepanovics (27.p.), Mansaré (27.p.)

Zseljko Djokics: Gratulálok játékosaimnak, a szakmai stábnak és mindenkinek, aki a klubnál dolgozik, újabb nagy eredményt értünk el azzal, hogy Magyarország legjobb négy csapata között vagyunk ezzel a tehetséges, fiatal csapattal. Gratulálok a Szekszárdnak is ehhez a párharchoz, nagyon keményen küzdöttek, és segítettek nekünk, mert a mai mérkőzés is jobb volt bármely edzésnél. A szurkolóinknak köszönöm az eddigi támogatást, buzdítást.

Magyar Gergely: Bíztam az egyenlő bánásmódban, sajnos ebből lett a be nem teljesült álom, nem pedig a négy közé jutásból.