Fölényes győzelem Szekszárdon

2014. április 02.
Fölényes győzelem Szekszárdon A középszakasz utolsó előtti fordulójában 53-95 –re nyert a PEAC-PÉCS az Atomerőmű KSC Szekszárd otthonában.
Zele Dorina kosarával indult a találkozó, a ráadás büntetővel pedig 3 pontos előnyre tett szert a Szekszárd. Pécsi oldalon Nagy-Bujdosó Nóra és Maurita Reid kezdte a pontgyártást. 3 perc elteltével 9-4-re vezetett a hazai gárda, Reid triplával lopta közelebb csapatát. Abby Bishop a 6. percben duplával egyenlített (13-13), Nagy-Bujdosó büntetőivel pedig megszerezte a vezetést a Pécs. Reid ellenállhatatlan formát fogott ki, hat pontot szórt zsinórban a negyed végén, míg a tolnaiakak Zele Dorina tartotta. Az első negyed végeredményét Jovanovic állította be két pontos büntetővel (19-23).

A második negyedben Kaposi Pálma, a junior döntő egyik legeredményesebb játékosa is feliratkozott a pontszerzők listájára, Reid pedig továbbra is parádézott, második triplájával 9 pontra nőtt a PEAC előnye (23-32). A félidő előtti utolsó kosarat is ő szerezte, 30-41-es pécsi előnnyel zárult az első 20 perc.

A második félidőben a két perc gólcsendet Fűrész Dia triplája törte meg, a hazaiaknál pedig ismét Zele Dorina volt eredményes. Hozzá csatlakozott még Maja Scekic a pontgyártásban, a PEAC-nál viszont Abby Bishop is betalált távolról (35-49). Jovanovic hármasával 20 pontra nőtt a differencia (39-61), a negyed slusszpoénjaként Kaposi Pálma gólpasszából Maurita Reid szerzett újabb triplát, majd Nagy Dorci is betalált (43-71).

A PEAC célja mindenképp a minél nagyobb különbség kialakítása volt, hiszen a Győr hazai győzelme esetén a gólkülönbség is döntő lehetett volna a bajnoki sorrendet illetően. Az otthon maradt szurkolók pedig fél szemmel biztosan a Győr-DVTK találkozót követték, ahol ezidőtájt a Pécsnek kedvezően alakult minden, már 9 ponttal is vezetett a Győr. Az utolsó negyedet Szekszárdon Jovanovic indította 3 ponttal, majd Nagy Dorci és Nagy-Bujdosó növelte a pécsi előnyt. Kublina szerezte a PEAC 80. pontját, a remek tripladobó százalékkal játszó Pécsben pedig most a csapatkapitány szórt hármast (47-83). Az utolsó öt percben a junior döntőn bronzérmet szerző fiatalok és a kadett korú Kiss Virág kapott főszerepet. A találkozót az ifjú center gólja zárta, a végeredmény 53-95 lett a Pécs javára.

A PEAC legeredményesebbje Maurita Reid volt, aki 22 perc alatt 25 pontot szerzett mindössze egy triplát és egy duplát hibázva, a második legtöbb pontot pedig Kaposi Pálma szerezte, 13 pontja mellé 8 lepattanót is leszedett a 18 éves tehetség. A Szekszárd oldalán Zele Dorina 26 pontot szerzett.

A DVTK szoros végjátékban végül legyőzte a Tinkle nélkül kiálló Győrt 65-70-re, így a miskolciak megőrizték vezető helyüket a bajnokságban, a PEAC pedig továbbra is a harmadik.

Atomerőmű KSC Szekszárd: Scekic 7, Zele 26/3, Studer Á. 8, Kotnik 6, Theodorán 2 cserék: Simon 2, Singleton 2, Dusanic -, Tamis-, Studer Z.-, Hajdu -.
PEAC-PÉCS: Reid 25/9, Raus -, Raksányi 6, Nagy-Bujdosó 11/3, Bishop 12/3 cserék: Kaposi 13, Jovanovic 12, Nagy D. 8, Fűrész 3/3, Kublina 2, Kiss 2, Szücs 1.

Zseljko Djokics: „Látszik, hogy sokáig nem dolgoztunk teljes csapattal, voltak hibáink, főleg védekezésben. Nem akartam túlterhelni senkit, mindenki pályára lépett és senki sem sérült meg, ez nagyon fontos volt a szombati rangadó előtt. Gratulálok a lányoknak az idegenben szerzett 95 ponthoz. Szeretném megköszönni a szekszárdi klubnak, hogy kupagyőztesként ajándékkal fogadott minket, és hogy a fair play szellemében játszottuk le a mai találkozót.”