Fölényes győzelem a bajnoki nyitányon

2012. október 03.
Fölényes győzelem a bajnoki nyitányon 87-48-ra győzött a Károlyi Andreával felálló BSE ellen a PEAC, tétmérkőzésen őrzi veretlenségét csapatunk.
PEAC-PÉCS - BSE 87-48 (24-8, 21-11, 18-15, 24-14)

PEAC-PÉCS: Fűrész 5/3, Csutorás 4, Barbour 10, Horváth 16/3, Jaeschke 13.
cserék: Dusanic 17/9, Szamosi 9, Hutlassa 7/3, Czukor 6/3, Czirják, Sánta, Raus

BSE: Adamecz 9, Katona 7/3, Károlyi 4/3, Bagi 1, Orsó
cserék: Vukov 11/3, Sonyák 9/3, Mihaczi 3, Hegedűs 2, Karlocai 2

A BSE ellen kezdte meg első magyar bajnoki szezonját a PEAC-PÉCS csapata. A pályán régi ismerősként az ellenfél soraiban feltűnt a közelmúltban a magyar kosárlabda halhatatlanjai közé választott Károlyi Andrea is. A találkozó elején is látszott már, hogy sokkal fizikálisabb mérkőzés vár a pécsi csapatra, mint a Sloboda elleni összecsapás. A találkozót Csutorás Fanni duplája nyitotta, amelyet gyorsan követett egy tripla a túloldalon. Ezek után a PEAC percei következtek, a BSE egészen a 6. percig nem talált be, 8-3-ra elhúzott a hazai csapat. Károlyi hárompontosával született meg a fővárosiak második kosara, majd az ötödik percben kiegyenlített a BSE 8-8-ra. Horváth Lilla gól jó plusz egyével vette vissza a vezetést a PEAC, és többet ki sem engedte a kezéből, miközben a pécsiek frissen igazolt játékosa, Hutlassa Fanni is pályára lépett. A Pécs hatékony védekezéssel 8 ponton tartotta ellenfelét, akik Dusanicsot csak sportszerűtlen faulttal tudták megállítani. A negyedet Czukor Tünde utolsó másodperces triplája zárta, 24-8-as előnnyel vághatott neki a második tíz percnek a PEAC.

A második negyed Hutlassa első pécsi kosarával indult, és két perc telt el, mire a BSE is átlépte a mérkőzésen a tízpontos határt. A pécsi lányok domináltak a játék minden elemében, Horváth Lilla duplájával pedig a negyed közepén a pécsiek kétszer annyi szerzett pontnál tartottak, mint a BSE, 30-15-re vezetett a PEAC. Csutorás szép tempóval, Dusanics gyorsindításgóllal és triplával növelte a különbséget. A BSE időkérése után Horváth Lilla előbb duplával, majd egy hárompontossal vétette észre magát, 42-18-ra módosítva az állást. 9 másodperccel a félidő előtt Zseljko Djokics időt kért, melynek eredménye Dusanics dudaszóra dobott triplája volt. A PEAC ebben a mutatóban szépen teljesített, 67%-kal sültek a hárompontosok, a lepattanóharcban pedig 20-11-re vezettek a pécsi lányok. A csapatjátékról sokat árulkodik, hogy míg a hazai oldalon 9 gólpasszból születhetett kosár, addig a BSE mindössze 3 asszisztot jegyzett.

A második félidőben folytatódott a PEAC triplasorozata, Dusanics száz százalékos teljesítménnyel a harmadik hárompontosát is bedobta. A negyed közepén először hangzott el a Hajrá PEAC! a formálódó, egyre lelkesebb szurkolótábortól. Ebben a szakaszban kicsit beragadt a Pécs, a BSE 5-2-es faultarány mellett 48-24-re zárkózott, a remekül játszó szerb légiósunk pedig beütötte 4. hibáját. 54-29-nél először Zseljko Djokics, majd egy támadással később Stevan Cupic is időt kért. Hutlassa Fanni tovább javította a pécsiek remek triplastatisztikáját. A negyed végén 63-34 állt a táblán.

A negyedik negyed Barbour látványos megmozdulásaival indult, először labdaszerzésből szerzett ziccert, majd két védővel a nyakán dobott kosarat, és értékesítette a büntetőt is. Az utolsó negyed közepén Fűrész Dia is betalált kintről, 74-40-re ment a PEAC. Három perccel a találkozó vége előtt Amy Jaeschke mutatott be egymás után három blokkot (összesen hatig jutott), és dobott faulttal együtt kosarat, 85-44-nél tartottunk. A mérkőzés végére egy csak pécsi fiatalokból álló csapat került a pályára Horváth Lilla vezetésével, Sánta Petra, Raus Vivien, Szamosi Amadea és Csutorás Fanni állították be pécsi oldalon a végeredményt, a PEAC-PÉCS első bajnoki mérkőzésén 87-48-ás győzelemmel mutatkozott be Pécsett. A csapat legeredményesebb játékosa Latinka Dusanics volt 17/9 ponttal, Horváth Lilla 16/3-ig, Amy Jaeschke 13 egységig jutott. A legtöbb lepattanót a mai meccsen bemutatkozó Hutlassa Fanni szerezte. Vasárnap csapatunk 17 órától Sopronban lép pályára.

FIGYELEM! Október 4-én, csütörtökön szurkolói ankétra várunk titeket! Részletek itt »