Fölényes győzelem az első edzőmeccsen

2013. augusztus 31.
Fölényes győzelem az első edzőmeccsen 85-52-re nyerte meg az alapozás közepén lévő, öt-öt ellen először játszó PEAC az első felkészülési mérkőzését a Szekszárd ellen.
PEAC-PÉCS – Atomerőmű KSC Szekszárd 85-52
(25-15, 19-15, 16-11, 25-11)
PEAC-PÉCS: Fűrész 9, Jovanovic 17, Orozovic 11, Horváth 4, Nagy-Bujdosó 23/3 Cserék: Szűcs 2, Pap 9, Kaposi 10.
Atomerőmű KSC Szekszárd: Szepesi 9/3, Studer Zs., Zele 11, Kovalics 4, Tamis 4 Cserék: Studer Á. 12, Heizer 2, Kalocsai 2, Gergely 3, Simon 5.

A PEAC-PÉCS az alapozás első, főként az erőnlétet fejlesztő szakaszát a Szekszárd elleni edzőmeccsel zárta le. Az új csapat bemutatkozására mintegy kétszáz szurkoló volt kíváncsi, a lányok pedig minden labdáért repülve hálálták meg a nyár utolsó napján a csarnokba látogatóknak a figyelmet.

Maurita Reid egyelőre a kispadról figyelte új csapatát, akárcsak az Eb-ről hazatérő Raus Vivi és Kiss Virág. Nagy-Bujdosó Nóri találatával indult a találkozó, aki végig remekül oldotta meg feladatát a palánk alatt. Zseljko Djokics először három perc után hívta magához tanítványait, hatásosan, mivel a Pécs egy 6-0-s rohammal 14-6-ra alakította az eredményt fiataljai, Pap Regina, Szűcs Réka és Kaposi Pálma révén. Az első negyedet végül 24-15-re nyerte a PEAC.

A folytatásban is a Pécs uralta a játékot, Nagy-Bujdosó és Sanja Orozovic látványos összjátékából született kosár után a Szekszárd időt is kért (29-17). A pécsiek támadójátékának ellenszerét viszont nem nagyon találták, így Kaposi duplájával már közel húsz pontra nőtt a differencia a két együttes között (41-23). A negyed utolsó három percében 6-1-es sorozattal zárkóztak a tolnaiak, a félidőre pedig 44-30-as vezetéssel vonulhatott a PEAC.

A harmadik negyedet Studer Ágnes 2+1-je indította, majd a szintén jól mozgó, eredményesen játszó Nevena Jovanovic szerzett egy indításgólt. Ezek után kissé megtorpant a PEAC, hat perc alatt négy pécsi kosár esett (50-37). A jeget Pap Regina és Horváth Lilla büntetői törték meg. A negyed végére újra beállt a közel húsz pontos különbség (60-41).

Az utolsó játékrészben az egyre lelkesebb közönség több látványos indításgól után is tapsolhatott. A Pécs palánk alatti fölénye és harcossága kiütközött a lepattanó-különbségben: ezt a csatát 41-23-ra nyerték lányaink. A nyolcas kerettel dolgozó Zseljko Djokics komoly szerepet szánt a legfiatalabbaknak is, akik meg is hálálták a bizalmat, Pap Regina és Kaposi Pálma lelkes és eredményes játékkal mutatkoztak be, Szűcs Réka pedig ügyesen mozgatta a csapatot huszonhárom percen át. A ma pályára lépő légiósok, Nevena Jovanovic és Sanja Orozovic pedig szintén a pécsi kosárfilozófiába illeszkedő, minden labdáért vetődő játékosok benyomását keltették. A záró negyedet 25-11-re nyerte a PEAC első idei felkészülési mérkőzésén a taktikai felkészülés előtt még természetesen sok helyen még pontatlan, ám kifejezetten harcos, lelkes játékkal.

Zseljko Djokics: „Ezzel a mérkőzéssel lezártuk az alapozás első három hetét, amely elsősorban az erőfejlesztésről szólt. Egyetlen egyszer sem játszottunk még öt-öt ellen edzésen. Nagyon örülök, hogy ilyen jól mozogtak a lányok, és sok szurkoló kijött a meccsre, akik élvezhették a sok dobott pontot is. Remélem, hogy hétfőtől már komplett csapattal edzhetünk, és onnantól elkezdjük a taktikát is összerakni. Aki ma kilátogatott, láthatta, mennyi új arc volt a pályán, nem könnyű új csapatot formálni belőlük, lesz még munkánk bőven.”