VBW CEKK CEGLÉD

Fontos és szép diadal idegenből

2018. október 12.
Fontos és szép diadal idegenből A legvégére még maradt izgulnivalónk a 10 pontos vezetésünk után is, de a lényeg, hogy győzni tudtunk Cegléden!
2016 tavaszán az ötödik helyért rendezett helyosztón tudott utoljára nyerni Cegléden a PEAC-PÉCS, így hát nagyon vártuk már, hogy ismét mi örülhessünk a Gál József Sportcsarnokban. Pedig nehezen indult, hasonlóan az MTK elleni hazai meccshez, nehezen kaptuk el a fonalat, míg a hazaiak szinte nem tudtak dobást hibázni, így csakhamar 7-1-es állás virított az eredményjelzőn. A negyed derekára összekaptuk magukat, Julie Vanloo is pályára került, mégis Wentzel Nóri volt az, aki lendített a csapat szekerén, majd Gémes-Sarok Niki hárompontosával egyenlítettünk a 8. percre (16-16). Sarah Imovbioht is harcba küldte Meszlényi Róbert vezetőedző, így az első tíz perc minimális pécsi előnnyel zárult (19-20).

Nem lehet azt mondani, hogy jól játszottunk, de nem hagytuk ellépni Kobolákékat (25-25) egy darabig. A negyed derekára azonban ismét a sárga mezes hazaiak jártak előrébb, buta hibáinkat rendre kihasználták Hamiltonék (33-25). Visszazárkóztunk innen is, jól sültek a hárompontosaink, hármat is bevágtunk ebben a szakaszban, így a nagyszünetre lőtávon belül volt a Cegléd (37-35).

A harmadik negyed a miénk volt, remekül védekeztünk, labdákat szereztünk, és kezünkbe vettük a mérkőzést, jól jöttek a hárompontosaink, Vanloo és Simon is betalált. Nagyon kellett Tetemondova extra védő- és támadójátéka, fontos lepattanókat kaprintott meg ebben a szakaszban, de Imovbioh-t is szépen megtalálták labdákkal a társak, nigériai centerünket nehezen tartották a hazaiak. Nem sokkal a játékrész vége előtt tíz ponttal vezettünk a CEKK otthonában (49-59).

Hét pontos előnnyel várhattuk a mindent eldöntő utolsó felvonást, és egészen sokáig nem is volt gond (36. perc 60-70). Közben kipontozódott Ruják Nóri is, és valahogy a vége kezdett kicsúszni a kezünkből, így nem mindennapi izgalmakat hozott a végjáték. El is fáradtunk a végére, és kiütközött, hogy a csapat a hét elejétől dolgozik kompletten, két kulcsemberünk a világbajnokság után esett be. A lényeg azonban a győzelem, egy ponttal nyertünk Cegléden, lehet lendületet venni a DVTK elleni pécsi rangadóra, és van idő a hibákat is kiküszöbölni.

VBW CEKK Cegléd – PEAC-PÉCS 70-71 (19-20, 18-15, 15-24, 18-12)
Cegléd, 400 néző. V.: Papp, Pozsonyi, Győrfy R.
CEKK: Swanier 15, Király 6/6, Gorjanácz 4, Sverrisdottir 15, Hamilton 16. Csere: Kobolák 10/, Böröndy D. 4/3, Révész L. -. Edző: Peter Jankovic, Szepsi Gina
PEAC-PÉCS: Ruják 6/3, Wentzel 6, Simon 10/6, Tetemondova 11/6, Barnai 3. Csere: Gémes-Sarok 6/3, Tenyér -, Imovbioh 20, Vanloo 12/6. Edző: Meszlényi Róbert, Ábrahám Márta