Fontos sikert arattunk

2014. március 14.
Fontos sikert arattunk Izgalmas meccsen sikerült a visszavágás a PEAC-PÉCS gárdájának, és 75-68-ra győzött Zalaegerszegen.
A visszavágás szándékával érkezett Zalaegerszegre a PEAC-PÉCS, az utóbbi időben jobb formába lendülő, szerkezetileg is komplettebb csapatunk a középszakaszban elszenvedett pécsi veresége miatti csorbát igyekezett kiküszöbölni. Jobban is indult a fekete mezes vendégek számára a meccs, a látványosan sok triplakísérlet közül Raus dobása talált elsőként utat a zalai gyűrűbe, majd Bishop góljával 0-5, két perccel később 6-10 állt az eredményjelzőn. Hatalmas helyzetek maradtak ki ezt követően pécsi oldalon, a közeli ziccerdobások közül 4-5 is kifele perdült a kosárból. Ez elbizonytalanította a pécsieket, és az egyre kiegyenlítettebb játékot nyújtó zalaiak átvették a játék irányítását. Jobbára büntetőgólok estek, mindkét fél hamar bónuszba került. A pécsi oldalon az első 10 percben mindössze három duplakísérlet volt sikeres a 11-ből, nem is csoda, hogy a házigazdák vezettek 18-16-ra. Fej-fej mellett haladtak a csapatok a második negyedben is, furcsa módon a ZTE tűnt gyorsabbnak, a pécsi lányok mintha fejben nem lettek volna itt ebben a szakaszban, időt is kellett kérnie Zeljko Djokic-nak. A hazaiaknál Ivanovic tempózott szemre is tetszetősen, pécsi oldalon pedig sok pontatlan dobása után Reid is kezdte megtalálni dobóformáját. Az utolsó két percre tűnt kicsit tempósabbnak, tüzesebbnek a PEAC, szintén egy időkérés után, ám a védekezése továbbra is szellős maradt. Abby Bishop egy bedobott büntetőjével minimális, 1 pontos pécsi előnnyel fordultak a csapatok (36-37).

A második félidő jobban sikerült. A negyed derekáig továbbra sem alakult ki egy kosárnyinál nagyobb differencia. A zalaiak szerb hátvédje, Ivanovic semlegesítése jelentett megoldhatatlan feladatot Jovanovic-éknak, így bedobónk viszonylagos ponterejének értékét bőven visszavette a védekezésének kevésbé hatékony volta. A 15. percben következő időkérés után Nagy-Bujdosó Nóra vette át a marsallbotot a PEAC-ban. Ivanovic-csal Raksányi vívott, és Raus Vivien is ihletetten játszott, rendkívül fontos helyzetben dobott kosarat. 55-48-as pécsi vezetésnél Gáll Tamás kapott technikait reklamálásért, ezt követően Nagy-Bujdosó 15. pontjával tíz pont fölé növelte vezetését a Pécs. Ez ezen az összecsapáson jelentős előnynek bizonyult, és bár a védekezés gyengén működött, támadásban sikerült ezt kompenzálni (53-61). Czukor két triplájával próbálta közelebb lopni a ZTE-t a 33. percben, ám ekkor Reid állította meg a felzárkózást (38. perc: 63-72). A végén Smiljana Ivanovic 20 pont fölé került, a PEAC sikerét azonban ezen a fontos meccsen igazán nem fenyegette veszély.

ZTE NKK – PEAC-PÉCS 68-75 (18-16, 18-21, 17-24, 15-14)
Zalaegerszeg, 150 néző. V.: Papp, Jakab, Minár
ZTE NKK: Török 6/6, Fuisz 6, Varga 6, Czukor 10/6, Horváth 8. Csere: Darida 3, Ivanovic 22/3, Mányoki 7/3, Vágvölgyi -.
PEAC-PÉCS: Raksányi 5/3, Read 15, Raus 12/6, Nagy-Bujdosó 17/6, Bishop 15. Csere: Kublina -, Kaposi -, Szűcs -, Jovanovic 11/9.

Zeljko Djokic: Nagyon fontos győzelmet arattunk egy olyan szakaszban, amikor komoly nyomás van rajtunk. Minden meccsen nyernünk kell ugyanis ahhoz, hogy a play off-ban olyan helyen biztosítsuk a helyünket, amit megérdemlünk. Nagy dicséret illeti ma kapitányunkat, Nagy-Bujdosó Nórát, aki különösen a második félidőben játszott remekül, és a fiatal Raus Vivient, aki ezen a komoly téttel bíró meccsen kosárlabdázott úgy, mintha egy junior mérkőzést játszana. Boldog vagyok, hogy nyertünk, de nem vagyok elégedett a védekezésben elkövetett hibáinkkal, és taktikailag is van még javítani valónk.