Fordítás 15 pontos hátrányból

2021. február 17.
Fordítás 15 pontos hátrányból A sírból hoztuk vissza az utolsó negyedben a BEAC elleni bajnokit, de ami a legfontosabb: 7 ponttal nyertünk, megszerezve ezzel a kilencedik győzelmünket a bajnokságban.
Nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést, dobásaink rendre célt tévesztettek, 3-0-s hazai vezetésnél a kilencedik dobásunk talált utat végre a gyűrűbe Kiss Virág révén. A folytatásban magunkra találtunk valamelyest, de jelentősebb előnyre nem tudtunk szert tenni, gyenge dobóteljesítményünk miatt. 13-11 után az utolsó hét pont azonban a miénk volt: Paula Strautmane és a játékba ragyogóan beszálló Nikola Dudásová pontjaival öt pontos előnyre tettünk szert az első játékrész végére (13-18).
A lendületünk a második negyedben megint alábbhagyott, sem a védekezés, sem a támadás nem ment ebben a periódusban, a hazaiak pedig valósággal vérszemet kaptak, és egy 13-2-es sorozattal, a remekül játszó Boros és Smith vezérletével 26-20-ra elléptek. Az első húsz perc alatt tíz hárompontos kísérletünkből mindössze egy ment be, odaát a 11 távoli dobásból 7, ez is közrejátszott abban, hogy a nagyszünetre tíz pontos hátránnyal vonulhattunk az öltözőbe (42-32).

Kiss Virág és Mérész kosaraival indult a harmadik felvonás, remekül tartotta magát Balogh Judit együttese, biztosan őrizték előnyüket. Mérész Beatrixnek szinte minden sikerült, vezérletével 15 pontos előnyre tett szert a BEAC, 57-42 és 59-44 után kezdett lehetetlen távolságba ellépni a BEAC. Wentzel Nóri hárompontosa és Kiss Virág büntetője zárta a játékrészt, tizenegy ponttal vezetett a házigazda (59-48).

A remekül és hasznosan játszó új játékosunk, Nikola Dudásová duplájára Dusanic még válaszolni tudott, ám ezt követően varázsütésre összeállt a védekezésünk, ami egy lehengerlő támadójátékot hozott magával. Sarok Niki triplájával egy 17-0 sorozatba kezdtünk bele, végre beestek a tripláink is, labdákat szereztünk, és fokozatosan olvadt a BEAC előnye. Nikola Dudásová hárompontosával fordítottunk a negyed derekán (61-62), de ezt követően a hazai oldalon már csak Galántai talált be, mi pedig egy meglehetősen szívbajos meccsen nagy energiákat megmozgatva nyerni tudtunk. Fontos győzelmet arattunk ma, főként, hogy riválisaink egy része elvérzett ezen az estén. A következő fordulóban a PINKK otthonába szólít minket a sorsolás szombat este.

ELTE BEAC-ÚJBUDA – PEAC-PÉCS 64-71 (13-18, 29-14, 17-16, 5-23)
Budapest, Gabányi Sportcsarnok, zárt kapus mérkőzés.
V.: Tőzsér, Csabai-Kaskötő, Nyilas

ELTE BEAC ÚJBUDA: Boros 14/9, Czank 5/3, Dusainc 2, Mérész 16, Smith 18/6. Csere: Galántai 3/3, Szabó Ii. 6/6, Laufer -, Koch -, Zsámár -. Edző: Balogh Judit, Horváth Bianka
PEAC-PÉCS: Szücs R. 3, Wentzel 16, Strautmane 2, Kiss 17/3, Andusic 2. Csere: Sarok 8/6, Dudásová 17/9, Kaposi 4, Popovic 2. Edző: Csirke Ferenc, Szentendrei Áron

Balogh Judit: Számítottunk rá, hogy a PEAC játéka fekszik nekünk, mert nem kifejezetten ponterős csapatról van szó. Tudtuk, hogy jó támadójátékkal lehet keresnivalónk, de azt is tudtuk, hogy ki fog jönni a fizikális különbség a két csapat között. Sütöttünk egy félig kész lasagne-t, szépen összeraktuk, de a sütőbe már nem tudtuk betenni. Így ahelyett, hogy most szomorkodnánk, megnézzük azt az első 30 pár percet és megesszük a lasagne-t anélkül, hogy rásütöttük volna a sajtot.
Mérész Beatrix: Pozitívum, hogy már három negyeden át tudtuk tartani az ellenféllel a versenyt. Sajnos az utolsó negyedben elvesztettük a fejünket, rossz megoldásokat választottunk, a dobasaink sem mentek be és a védekezésünk is felpuhult. Reméljük hogy a következő mérkőzésen a jó játék 40 percig kitart.

Csirke Ferenc: Gratulálok a csapatomnak, a győzelmen kívül kevés pozitívumot tudok elmondani a találkozóról. Csak az utolsó negyedben védekeztünk úgy, ahogy kellett volna az egész mérkőzésen. Nem hiszek a kötelező győzelmekben, szeretnénk itt tartani, de ebben a bajnokságban mindenhol nehéz nyerni. Gratulálunk a BEAC-nak is, szépen visszajöttek az elején és el tudtak lépni, de ha mi a play-offba vágyunk, nem védekezhetünk ilyen puhán, ahogy azt ma tettük.
Wentzel Nóra: Amit védekezésben szombaton a Szekszárd ellen meg tudtunk csinálni, azt ma egyáltalán nem sikerült, ez pedig a támadójátékunkra is kihatott, nem ültek a dobásaink, ezt a BEAC szépen kihasználta. Örülök, hogy a végén a jó védekezésünkkel meg tudtuk fordítani a meccset.