Főszerepben a kosárlabda - kezdhetjük a rájátszást!

2021. március 26.
Főszerepben a kosárlabda - kezdhetjük a rájátszást! Pénteken este 18 órai kezdettel lépünk pályára az Aluinvent DVTK ellen, ahol egyenlíteni szeretnénk.
Furcsa helyzet az egyszer biztos, olyan érzése van az embernek, mintha csak pénteken indulna a négy közé jutásért a párharcunk. A játékot tekintve így is van, a párharc állása szempontjából viszont hátrányban vagyunk, mivel az első meccsen a koronavírus győzött, így 1-0 a DVTK-nak. A két győzelemig tartó negyeddöntőben tehát két sikerre lenne szükségünk, de a jelenlegi állapotunkban már az is óriási dolog lenne, ha pénteken az erőtől duzzadó miskolciak ellen akár egy pici pontocskával is nyerni tudnánk.

Merthogy ez a hetünk abszolút nem a kosárlabdáról, a szakmáról szólt, a vasárnapi és hétfői pozitív koronavírus eseteink óta óvatosságból karanténba vonultunk. Szóval az első sikerünk már megvan, minden PCR tesztünk negatív eredményt hozott kedden és csütörtökön is. A csütörtöki eredmények fényében a mérkőzést megelőző napon este 20:00 órára tervezett edzést Csirke Ferenc, remélve, hogy addigra megérkeznek a reggeli mintavételt követően a prioritással kezelt teszteredmények. Az egészségügyi szakembereknek hála, negyed kilenc körül felkerültek az EESZT rendszerébe a várva várt teszteredményeink, ekkor mehettek csak be az intézménybe a Lauber Desző Sportcsarnok előtt várakozó játékosaink.

És hogy mire számíthatunk pénteken? Játszunk egy jó meccset, adjunk ki magunkból mindent, tegyünk meg a maximumot, amit lehet, hogy a négyszer tíz perc játék után emelt fővel hagyhassuk el a parkettet. A folytatást pedig meglátjuk…