Fűzy Ákos első bajnoki aranyérme vezetőedzőként a Péccsel

Fűzy Ákos első bajnoki aranyérme vezetőedzőként a Péccsel Örökké emlékezetes mérkőzésen, hosszabbítás után harmadik alkalommal is legyőzte a MiZo Pécs 2010 csapata az MKB Euroleasing Sopront, és 3-0 arányban megnyerte a bajnoki döntőt. A MiZo Pécs 2010 tizenegyedik bajnoki címének értékét növeli, hogy milyen hihetetlen körülmények között érték el Fűzy Ákos és Zeljko Djokic tanítványai.
A MiZo Pécs 2010-ből a finálé utolsó meccsén Quigley 34/12, Raksányi 14, Krnjic 13, Iványi 12/3, Fegyverneky 10/3 pontot ért el. A pécsi csapat bajnoki ünneplése szombaton este hat órától lesz a Széchenyi téren, ahová minden pécsi kosárszerető polgárt vár a BAJNOKCSAPAT!

Az előző döntőn kiválóan játszó Sarok Nikivel a kezdő csapatában lépett parkettre a MiZo Pécs 2010 a bajnoki döntő harmadik összecsapásán, és két első számú centerét, a sérült Vajda Annát és Nicole Ohlde-t nélkülözte ezen az estén. Megkettőzött akarattal, mégis bámulatos könnyedséggel játszottak a pécsi lányok, és nem csüggedtek akkor sem, amikor az Iványi triplájával kialakuló 5-2-es vezetésük után 15-10-re fordított a centerjátékra építő Sopron. Már a 7. percben pécsi előnyt mutatott a tábla, amely majdnem meg is maradt a negyed végére, pedig szinte soha nem látott összetételben, Fegyverneky, Quigley, Raksányi, Horváth Lilla, Turóczi ötöst szerepeltette Fűzy Ákos. Mindenki hozzátette a magáét a csapat teljesítményéhez, és nem remegtek meg a kezek akkor sem, amikor a Sopron úgy tűnt, a kezébe veszi az irányítást. A palánk alatt már nem először kiválóan kosarazó Krnjic a 10. percben a harmadik hibájánál járt, két perccel később 31-26-ra alakult a meccs a hazaiaknak. Horváth Lilla tette a dolgát rendkívül fontos pillanatokban 33-32-re zárkóztatta négy pontjával a MiZo-t, amely Iványi kosarával már vezetett. Nem tudott mit kezdeni a vendégekkel a Sopron, mert egyszerűen mindenhonnan veszélyt jelentettek a kosarukra a fekete pécsi ördögök, akik a 19. percben 46-40-re tartottak előbbre, és 2 egységet meg is tartottak a nagyszünetre előnyükből (46-44). Ki lehetett emelni az első játékrészt követően a csapatjátékot, hiszen Krnjic 9, Quigley és Raksányi 8-8, Iványi 7, Horváth és Fegyverneky 5-5 pontnál járt. Az is hihetetlennek tűnt, hogy a már ecsetelt centerhelyzetben, a két hiányzónk mellett döntetlenre hozták a lepattanóharcot a mieink az első félidőben, és a kispadról pontosan ugyanannyi pont érkezett a pécsi összterméshez (23-23), mint a kezdőcsapattól.

A Sopron a második félidőre alaposan nekidurálta magát, ismét öt pontos előnyre tett szert, az 51-46-os hazai vezetés annyit jelentett, hogy 11-0-s szakaszt repesztettek a zöld-sárgák. Quigley állt a pécsi támadó alakulat élére, és hiába kért időt a 25. percben Székely Norbert, meg sem állt a Pécs 58-51-ig. Egy darabig felváltva estek a kosarak ezután, majd a miután a házigazdák egyre többet hibáztak, 11 pontra növelte az előnyét a MiZo. 70-59-ről indult az utolsó negyed, és a bámulatos tartásunk mellett amiatt is lehetett bízni csapatunkban, mert hihetetlen egységbe forrt a hátuk mögött tomboló szurkolótáborukkal. Honti Kata vette vállára a Sopront, és a védekezésre ezúttal kevés hangsúlyt fordító összecsapás vége előtt öt perccel teljesen felzárkózott a házigazda, amely a 36. percben Horti kosarával átvette a vezetést (80-79). A soproni hátvéd triplája után, 1,20-al a vége előtt 85-81-es állásnál úgy tűnt, behúzza a meccset a Sopron. De nem volt hiába a végig a teljes meccsen nyújtott kiváló pécsi csapatteljesítmény, előbb Krnjic tett a helyére két büntetőt, majd a döntő hőse, Allie Quigley is így cselekedett, és 16 szekundummal a vége előtt ismét döntetlen volt az állás. Hontival szemben szabálytalankodott a pécsi csapat, aki az első büntetőjét dobta csak be, de mivel leszedte a saját támadó lepattanóját, és újabb faultot követtek el vele szemben, ismét büntetőzhetett 86-85-nél, 13 másodperccel a vége előtt. Most is csak egy ment be, a Pécs viszont Quigley kiszorított helyzetben elengedett középtávolijával egyenlített (87-87), így következett a hosszabbítás!

Az amerikai hátvéd triplájával és Fegyverneky indításgóljával induló extra idő első percében kikérte már idejét Székely Norbert. Egyenlített is a csapata, 92-92 volt az állás pontosan a hosszabbítás felének elteltével, majd Quigley újabb triplája úgy tűnt, megtöri a Sopront. Iványi dobott be egy szabaddobást, majd Milovanovic következett, 42 mp-vel a vége előtt 94-96-ra alakult a csata. Toliver betörése nem hozott kosarat, és 10 másodperccel a vége előtt Bujdosó is bedobta két büntetőjét, és a végén Raksányi kosara már csak hab volt a pécsi tortán 100-96-ra győzött a pécsi gárda, és négy év után hódította vissza a bajnoki címet.

Fűzy Ákos és Zeljko Djokic irányításával a MiZo Pécs 2010 harmadik döntőjét vívta (két Magyar Kupa, egy magyar bajnoki), és mindhármat megnyerte! A meccset hatalmas ünneplés követte a soproni parketten, a klubvezetésünk pedig szombaton 18 órára tervezi a bajnoki ünneplését a pécsi Széchenyi téren.