Gólzáporos győzelem a horvát bajnok ellen

2014. január 19.
Gólzáporos győzelem a horvát bajnok ellen Fantasztikus első félidőt produkálva a PEAC 87-64-re kiütötte a Novi Zagreb csapatát.
PEAC-PÉCS-WBC Novi Zagreb 87-64 (24-9, 26-14, 18-22, 19-19)
Játékvezetők: Földházi, Pozsonyi, Lövész
PEAC-PÉCS: Fűrész 6/6, Reid 7, Jovanovic 19/6, Nagy-Bujdosó 11/3, Williams 15/6 cserék: Raksányi 10, Horváth 8, Orozovic 7, Kaposi 2, Kiss 2, Nagy D.-, Pap -.
WBC Novi Zagreb: Babkina 7, Karcic -, Ivezic 15/3, Dabovic 17/3, Ivankovic 15 cserék: Bura 6, Semren -, Komplet 2, Dojkic 2, Juric -, Stojsavljevic-.

Egy héten belül a harmadik nagyon kemény mérkőzés várt a PEAC-PÉCS játékosaira, a PINKK és a Dinamo Moszkva után a szintén remek csapatnévsorral rendelkező horvát bajnok látogatott Pécsre. Az euroligás együttesben komoly változások zajlottak a közelmúltban: először Iva Ciglar igazolt Sopronba (és lépett pályára a decemberi pécsi derbin már új csapatával), majd Raksányi Krisztával és Lucila Pascuával bontottak szerződést, előbbi azóta Pécsett pattogtat a PEAC-szurkolók nagy örömére, utóbbi a PINKK-hez szerződött.

Aki egy fásult, lassú, motiválatlan Pécsre számított, ennél nagyobbat nem is tévedhetett volna: nagyszerűen, energikusan, nagy önbizalommal kezdte a mérkőzést a PEAC. LaToya Williams triplával indított, Reid gyorsindításgólt szerzett, Nagy-Bujdosó a vonalról talált be, Fűrész pedig szintén távoli kosarat dobott, erre a sorozatra pedig csak Ivezicnek volt válasza, így 10-2-re elhúzott a Pécs. A horvátok időt is kértek négy perc elteltével. Ivezic talált be újra, Reid és Babkina is egy-egy büntetőt hibázott, Williams pontjaival pedig 13-5-re nőtt a Pécs előnye. A PEAC kiválóan védekezett, gyorsindításos játékát is tudta játszani, Williams pedig ismét betalált kívülről, Horváth Lilla is nagyon hasznosan játszott, így 24-9-es PEAC-vezetéssel zárult a negyed.

A második negyedet a meccsek óta stabil formát mutató, spílerré váló Nevena Jovanovic büntetőivel kezdte a Pécs, majd az ex-zágrábi Raksányi kiváló kosarával folytatta. Jovanovic triplájával 21 pontra nőtt a PEAC előnye (31-9). A Zagrebben egyedül a Williamsnél egy fejjel magasabb, roppant fizikális Ivankovic tudott pontokat szerezni mezőnyből, a 15 perc alatt pedig mindössze négy horvát mezőnykosár született (28%-kal dobtak a vendégek, míg a PEAC 61%-kal). LaToya Williams gyönyörű horgot dobott, Horváth Lilla is eredményesen játszott, az újabb 14-4-es futás után a horvátok ismét időt kértek. LaToya Williams újabb pontjaival már 40-15 volt az eredmény. A PEAC felszabadultan, de koncentráltan játszott, Fűrész második triplája is pontos volt. A Zágráb az elkövetkezendő percekben jobb formát mutatott, Ivankovic kosara és Babkina gyorsindításkosara után Zseljko Djokics időt is kért (43-21). Ezek után ismét a PEAC dominált, látványos kosarakat és szép összjátékokat láthatott a közönség, a félidőre pedig 50-23-as vezetéssel vonulhattak a lányok. A Pécs minden játékelemben dominált, csapatjátékban pedig messze a Novi Zagreb fölé nőtt. A pécsiek a félidőben 63%-kal dobtak, a triplák tekintetében 9-ből 5 jött be. A lepattanóharcot 20-14-re nyerte a PEAC.

Raksányi Kriszta kosarával indult a második félidő, majd a Zágráb percei következtek: Ivankovic, Ivezic és Dabovic is kosarat szerzett, 12-4-es horvát roham után pedig Zseljko Djokics magához is szólította tanítványait. Nevena Jovanovic fújt riadót és szórt triplát, Dabovic hibátlanul büntetőzött, a Zágráb a 20 pontos határon táncolt (57-38). A PEAC visszarázódott a saját ritmusába, 9-0-ás futással 66-38-ra módosította az eredményt. Végül a negyedet 18-22-re a Zágráb nyerte, ezzel 68-45-re vezetett csapatunk.

A zárónegyed is inkább a küzdelemről, mint a szép játékról szólt, Kaposi Pálma és Kiss Virág is sokat tettek hozzá a meccshez. Ivezic két technikait is kiharcolt reklamálással (ezért nem kellett elhagynia a pályát, a szabályok szerint 3 technikai vagy 2 sportszerűtlen fault kell a kipontozódáshoz), viszont Nagy-Bujdosó Nóra és Nevena Jovanovic is hibátlanul büntetőztek az akció után. Kifejezetten jól játszott volt csapata ellen Raksányi Krisztina is, mind védekezésben, mind támadásban nagyon jó benyomást keltett, akárcsak Horváth Lilla. Az utolsó negyed végül 19-19 lett és ezzel a végeredmény 87-64, a Moszkva ellen is bizonyító PEAC tovább javított játékán, így elmondható, hogy csapatunk nagyon erős ellenfelek ellen zsinórban háromszor mutatott be nagyon magas színvonalú csapatjátékot. A PEAC nagy valószínűséggel a második helyen végez majd a Közép-európai Liga alapszakaszában a bombaerős európai sztárcsapat Kassa mögött.