73 : 76
UNI GYŐR MÉLY-ÚT

Győri győzelemmel indult a Sió kupa

2020. szeptember 17.
Győri győzelemmel indult a Sió kupa Végig szoros, nagy iramú, küzdelmes találkozón a végjátékban 3 ponttal a Győr nyerte meg az 51. Sió Kupa nyitómeccsét. A kisalföldiek az utolsó negyedben fordították a maguk javára az összecsapást.
A győriek kezdték jobban a mérkőzést, 0-6 állt az eredményjelzőn, amikor Paula Strautmane betalált, majd Kiss Virág is beköszönt egy triplával (5-6). Sok volt az eladott labda ebben a szakaszban, de jól lábra kaptunk. 12-9-es pécsi vezetésnél időt kért Iványi Dalma, a győriek mestere, de a folytatásban mi jártunk előrébb. Hullottak a hárompontosok mindkét oldalon, kosárgazdagra sikerült az első tíz perc, amely 25-20-as pécsi vezetésnél ért véget. A folytatásban kicsit akadozott a játék mindkét oldalon, a 23. percig mindössze egy kosár esett, 27-20-ra vezettünk. Csirke Ferenc bátran cserélte be a fiatalokat is, Milica Popovic büntetőivel tovább növeltük előnyünket (29-20). Hosszú percek után betalált ellenfelünk is, és hamar két pontra faragták hátrányukat Törökék (33-31). Megakadt a támadójátékunk egy időre, de Kaposi Pálma szerzett labdáival és pontjaival némi lélegzethez jutottunk a nagyszünet előtt (41-36), Barnai közeli találata állította be a 41-38-as félidei állást.

Alig telt el 15 másodperc a harmadik negyedből, amikor Tijana Andusic megkapta negyedik személyi hibáját, le is kellett cserélni első számú centerünket. A sokadik eladott labdánkból lódulhatott meg Kiesel a győrieknél és egy pontra faragta a zöld-fehérek hátrányát (41-40). Egy pillanatra átvették a vezetést a zöld mezesek, de kiegyenlített játékot láthattak a nézők folytatásban, (27. perc 50-49). A negyed záró perceiben megint csak nekünk jött ki jobban a lépés, Paula Strautmane és Sarok Niki triplájával 57-51-re módosult az állás. A záró felvonásnak 59-55-ös vezetésünkről vágtak neki a csapatok, ami egy Török-triplával indult. Két pécsi kosárra zsinórban jöttek a győri válaszok, öt perccel a lefújás előtt Weninger Virág hármasával ragadta magához a Győr a vezetést (63-65). Izgalmas volt a végjáték, amiben mi futottunk az eredmény után. Két és fél perccel a vége előtt Török 21. pontjával hat pontra nőtt a győri előny (67-73). Huszonhárom másodperc volt vissza, amikor Wentzel Nóri büntetőivel 73-74 állt a táblán, a végeredmény két győri büntetővel állt be, a mérkőzést 76-73-ra elveszítettük.

PEAC-PÉCS – UNI Győr MÉLY-ÚT 73-76 (25-20, 16-18, 18-17, 14-21)

Szekszárd.

PEAC-PÉCS: Sánta 9, Wentzel 11/3, Strautmane 8/6, Kiss 7/3, Andusic 6. Csere: Sarok 6/3, Selcova 2, Kaposi 18, Szücs L. 2, Popovic 4. Edző: Csirke Ferenc, Szentendrei Áron
UNI-Győr: Kiesel 20, Dombai 9/3, Dubei 8/6, Török 21/12, Barnai 2. Csere: Weninger 12/6, Lass 3/3, Rozmán 1, Révész -, Mansaré -, Baffy -. Edző Iványi Dalma, Antolovics Adél, Merim Mehmedovic