Győzelem Szekszárdon

2015. december 06.
Győzelem Szekszárdon Csapatunk nagyot harcolt a Szekszárd elleni bajnokin, s izgalmas hajrá után hat ponttal, 76-70-re győzött idegenben.
Nagyon fontos mérkőzésnek titulálta vezetőedzőnk, Roberto Hernandez ezt a bajnokit. Az is volt, s egyben nagyon nehéznek is bizonyult: alaposan meg kellett dolgoznia a PEAC-Pécsnek a sikerért, ahogy az várható volt, a Szekszárd nem adta könnyen a bőrét. Pedig csapatunkban már ott volt a napokban szerződtetett Destiny Williams is, aki egyből a kezdőben kapott helyet, de vele megerősödve is csak nehezen tudtuk felülmúlni a házigazdákat.
Pedig egy ideig úgy tűnt, nem lesz gond. A Szekszárd 8-2-es vezetéséből tíz perc alatt 30-18-as pécsi előny kerekedett, s úgy nézett ki, sínen vannak Raksányiék. Magyar Gergely együttese azonban a folytatásban szívósan visszakapaszkodott, s így izgalmas lett a hajrá. Scsekics büntetői után a 39. percben 68-70 állt az eredményjelzőn, vagyis mindössze két pont volt a két csapat között, de ennél többre nem telett a Szekszárdtól.
– Nehéz mérkőzésre számítottunk, mert a Szekszárd szívós csapat – értékelt Roberto Hernandez. – Várható volt, hogy végig ott fog lihegni a nyakunkon. A mentalitásunkat mindenképpen dicsérni kell, fejben erősek voltunk, s a végén nem hagytuk kiszedni a győzelmet a kezünkből. A siker kulcsa egyébként az volt, hogy főleg az első három negyedben jól védekeztünk.

Szekszárd–PEAC-Pécs 70-76 (16-19, 16-22, 20-19, 18-16)
Női kosárlabda NB I.
Szekszárd: Scsekics 8, Studer Á. 13, Rimarenko 15/3, Mansaré 2, Barber 16. Csere: Őri 3, Studer Zs., Theodoreán 7, Demirovics 6. Vezetőedző: Magyar Gergely.
PEAC-Pécs: Pedrals 13/3, Fűrész 5/3, Raksányi 7, Kaposi, Williams 7. Csere: Sztankovics 4, Parks 16/3, Szücs 2, Zele 22/9. Vezetőedző: Roberto Hernandez.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 8-2, 14. perc: 18-30, 26. perc: 41-53, 34. perc: 60-64.