Győzelem a szlovák második ellen

2013. december 01.
Győzelem a szlovák második ellen Egy félideji kiváló játékkal fölényes győzelmet aratott a PEAC a Pöstyén ellen. PEAC-PÉCS-Pöstyén 66-52
Rég nem látogattak szlovák csapatok Pécsre, utoljára október 24-én a Kassát láthatta vendégszerepelni a PEAC szurkolótábora. A PEAC-ot közvetlenül követte a Pöstyén szintén 5 vereséggel, ám eggyel kevesebb lejátszott mérkőzéssel, így presztízsmeccsre számíthattunk. A lányok önbizalmának is jót tett volna egy magabiztos győzelem a sorozat második legjobb szlovák csapata ellen a Nantes ellen elszenvedett két pontos vereség után…

Az akarat mellé már az első percekben remek kinti dobószázalék társult, Nagy-Bujdosó kettő, Jovanovic egy triplával kezdte a találkozót, míg a szlovákoknál Bartonová betörése volt eredményes (9-2). A Pöstyénnek is megjött a kedve a távoli dobásokhoz, Fabianová és Turbová is betalált, így öt perc alatt egy meccsnyi hárompontos esett (11-8). Nagy-Bujdosó Nóri nagyon elemében volt, két újabb duplával már 10 pontnál tartott, Pap Regina gyorsindításgólja után pedig időt kértek a szlovákok. Turbová előbb a palánk alól, majd távolról volt pontos, ezzel öt pont volt a differencia (18-13). Ekkor még nem sejthették a szlovákok, hogy közel egy negyedig ez lesz az utolsó mezőnygóljuk. Reid és Nagy Dorci, valamint Williams növelte a különbséget, majd a negyed végén Horváth Lilla dobott gól jó plusz egyet, így 29-13-mal mehettek rövid szünetre a csapatok.

A második negyed Bartonová büntetőjével indult, majd folytatódott a pécsi henger. A szlovákok idegesen és pontatlanul játszottak, a remek pécsi védekezésnek köszönhetően pedig többször lejárt a támadóidejük is. Nagy Dorci indításkosara és Jovanovic triplája után húsz pont volt a két csapat között. Nagy-Bujdosó újabb triplát szerzett, a szlovákokon pedig az időkérés sem segített. Turbová duplája volt az egyetlen mezőnytalálatuk a negyedben, a PEAC 16-3-ra nyerte a második tízperces etapot. 45-16-nál joggal hangzott fel a lelátóról, hogy játszik a PEAC! A pécsi lányok 50%-kal dobták a triplákat (5/10), 70% fölött a kétpontosokat (12/17), és 100%-kal a büntetőket (6/6).

A harmadik negyed sokkal kiegyenlítettebben alakult, míg a szlovák oldalon Tatham és Turbová szállította a pontokat, addig a Pécsnél a kezdőket lassan a fiatalok váltották. Pap Regina, Nagy Dorci és Raus Vivi egyszerre volt pályán, de ők sem vallottak szégyent, és bár a különbség nem nőtt, a Pöstyén mindössze egy ponttal bizonyult jobbnak fiataljainknál (10-11), így is 55-27-re vezetett a Pécs.

A negyedik negyedben Kaposi Pálma, majd Szücs Réka is beállt. Sanja Orozovic 2+1-gyével 60-30-as különbség alakult ki. A vendégeknél elsősorban Turbová volt eredményes, csapata pontjainak közel felét ő szerezte száz százalékos dobóteljesítménnyel. A pécsi fiatalok játékába több hiba is csúszott, ám így is helyt álltak a szlovákok ellen. A vége 66-52 lett, ezzel a PEAC továbbra is a második legjobb magyar csapat a Közép-európai Ligában. „Nyerni megyünk!” – kiabálták a lefújást követően a pécsi lányok, hiszen a következő, kiemelkedő fontosságú feladat Namurben vár jövő szerdán. Belgiumban nyerni kell, ha a Pécs életben akarja tartani továbbjutási reményeit az Európa Kupában.

PEAC-PÉCS – Piestanske Cajky 66-52
(29-13, 16-3, 10-11, 11-25)
Játékvezetők: Győrffy Pál Attila, Szabó Gergő, Gál János
PEAC-PÉCS: Fűrész-, Reid 11, Jovanovic 6, Nagy-Bujdosó 15/9, Williams 6 cserék: Orozovic 9, Horváth 8, Pap 5, Nagy D. 4, Raus -, Kaposi 2, Szücs-.
Piestanske: Bartononová 3, Fabianová 3, Krc-Turbová 22/12, Felixová 5, Bartánusová 7/3 cserék: Tatham 5, Dudasová 1, Zentková 2, Baburova -, Stanková 4.

Zseljko Djokics: „Tavaly sikerült a Pöstyénnek nyernie Pécsett, ezzel a play-off előtt elveszítettük a harmadik pozíciónkat. Most a Nantes elleni vereség után nagyon fontos volt, milyen karaktert mutat csapatunk. Az első félidőbeli játék megmutatta, hogy mekkora tartása és milyen karaktere van csapatunknak. A második félidőben próbáltam a fiataloknak lehetőséget adni, akikkel részben elégedett vagyok, részben viszont nem, főleg az utolsó negyeddel."

Martin Pospisil: „Először is szeretnék gratulálni a PEAC-nak a mai győzelemhez. Nehéz helyzetben vagyunk, két játékosunkat elveszítettük és még nem álltunk össze támadásban. Az első félidőben kevés energiával és agresszivitással játszottunk. A második félidőben ezekben fejlődtünk, és az eredmény is kedvezőbb lett számunkra."