Győzelem az első hazain

2016. szeptember 03.
Győzelem az első hazain Megvolt a hazai bemutatkozás, változatos, nehézségekkel és szép jelenetekkel tarkított meccsen 14 ponttal győzött a PEAC-PÉCS csapata a ZTE ellen.
Régen volt már Pécsett női kosármeccs, ez meg is látszott a Lauber Dezső Városi Sportcsarnok lelátóján, edzőmeccshez képest szép számú közönség gyűlt össze. Az első kosarat a vendégek szerezték Őri révén, amire Juhász Dorka válaszolt egy büntetővel. Ezután azonban beragadt a PEAC-PÉCS, a 4. perc tájékán már 1-7 állt az eredményjelzőn. Raksányi Kriszta triplájával és duplájával zárkóztunk (6-9), majd nem sokkal később épp a Zalaegerszegről érkezett Licskai Zsófi kosarával a vezetést is átvette csapatunk (14-13). Fűrész Dia szép hármasával tovább nőtt ez az előny, ami a negyed végére öt pontra duzzadt (19-14).

A második negyed első felében továbbra is uraltuk a játékot, ismét érkezett egy Fűrész trojka, és a felnőtt csapatban első pécsi meccsét játszó Juhász Dorka is szép produkciót nyújtott, kosarával 11 pontosra nőtt előnyünk (26-17). Porszem került a gépezetbe, és rövid idő alatt egy pontra olvadt ez a különbség (27-26). Jól játszott a ZTE, főleg a palánk alatt akadtak problémáink a sok eladott labda mellett. Raksányi Kriszta büntetőivel és Juhász Dorka triplájával ismét lélegzethez jutottunk (32-26), a negyed vége azonban megint a vendégeknek sikerült jobban (34-31).

Pontszegény negyeddel indult a második félidő, mindkét csapat játékán látszott, hogy bőven van még mint csiszolni a felkészülés hátralévő időszakában. Egy-egy szép jelenet azért akadt pécsi oldalon, ezzel együtt is további két pontot faragott hátrányán a vendég gárda az utolsó játékrész előtt (41-40). Kuster és Licskai 2+1-ével indítottunk, de nem adták fel a zalaiak, Szalay hármasával zárkóztak (47-45). Labdaszerzés utáni indítás kosarakkal Licskai növelte tovább a különbséget, és amikor öt perccel a vége előtt Mandic is bedobta első kosarát, közelítettünk a tíz pontos különbséghez. Raksányi két hármasa zárta le a meccset, amelyet végül 14 ponttal nyertek meg Boris Maljkovic tanítványai.

Jövő szerdán 17 órai kezdettel Zalaegerszegen ismét megmérkőzik egymással a két gárda.

PEAC-PÉCS – ZTE NKK 63-49 (19-14, 15-17, 7-9, 22-9)

Pécs, 250 néző. Vezette: Bálind, Koncsek, Csabai
PEAC: Mandic 2, Raksányi 18/12, Juhász 8/3, Kuster 6, Siksniuté -. Csere: Licskai 15, Szücs R. -, Zele 8, Fűrész 6/6, Szücs L. -, Raus -. Edzők: Boris Maljkovic, Imreh Ajtony
ZTE NKK: Nagy 3, Kovács G. 3, Burkholder 7/3, Hegedűs-Őri 8, Horváth 10. Csere: Daniels 4, Gáspár-Szalay 9/3, Velkey -, Jurkó -, Kovács C. 2, Orsó -, Böröndy 3. Edző: Gáspár Dávid