Győzelem az utolsó alapszakasz-meccsen

2014. február 01.
Győzelem az utolsó alapszakasz-meccsen Agresszíven, nagy intenzitással játszva a PEAC-PÉCS 87-52-re legyőzte az Iglót, ezzel harmadik helyen jutott be a KEL négyes döntőjébe, ahol a Sopronnal mérkőzik a döntőbe jutásért.
Az ónos eső és a tükörjég sok szurkolót elrettentett a KEL alapszakaszának záró mérkőzésétől, ám az iglóiak ezúttal tíz emberrel, bár Palusna és Whitcomb nélkül érkeztek. Előbbi műtéten esett át, és 6-7 hónapos rehabilitáció vár rá, utóbbi viszont a téli szünetben menedzserével üzente meg csapatának, hogy szerződést bont, nem a kosárpályán képzeli el jövőjét.

A Pécsnél Kaposi Pálma került be a kezdőbe, akit a közeljövőben vélhetően egyre többször fogunk az első ötösben látni, hiszen a középszakaszban az első félidőben kötelező pályán tartani egy fiatal játékost.

Zseljko Djokics nagy tempójú mérkőzést várt, és meg is kapta. A vendégek kezdtek jobban: Baletic könnyű kosarával és Slimakova triplájával kezdett az Igló, ám a PEAC gyorsan kapcsolt, Reid duplájával és Jovanovic triplájával egyenlített a Pécs (5-5). Viszont nem tudott ellépni a hazai gárda, mivel a Nova Ves remekül dobta a triplákat az első negyedben. Ám a pécsi oldal se szégyenkezhetett ebben a mutatóban, Jovanovic és Raksányi is betalált távolról. Nagyobb különbséget is kialakíthatott volna a PEAC, ha nem szórakozza el az utolsó 5 másodpercet; előbb eladta a labdát a Pécs, majd Lewis az időkérés után ziccerig vitte a labdát (24-21).

A második negyedben nagyon belekezdett a Pécs: előbb Reid dobott egy hármas-kettes kombinációt, majd Orozovic kapott mesébe illő passzot a palánk alatt. Ezzel 10 pontra nőtt a különbség (31-21). A negyed felénél Nagy-Bujdosó Nóra vette át a vezér szerepét: 10 pontot, közte két triplát rámolt be az iglóiak gyűrűjébe (41-25). A PEAC remekül védekezett, és gyorsindításai sikeresek voltak, 25 dobott pont mellé mindössze 7 kapott került a statisztikába ebben a negyedben. A félidő előtti zárszó a harcos Kaposi két büntetője és Raksányi könnyű gólja volt, ezzel 49-28-ra vezetett a Pécs.

A második félidő úgy folytatódott, ahol az előző abbamaradt: Raksányi Kriszta gyorsindításgóljával. Az agresszív pécsi védekezés ellenszerét továbbra sem találta a Nova Ves, Sanja Orozovic viszont belelendült a pontgyártásba. Nevena Jovanovic-nak is kiváló napja volt, Fűrész Dia triplájával pedig 30 pontra nőtt a különbség (68-38). A negyed vége 68-40 lett.

A negyedik negyed Jovanovic és Szücs Réka nagyszerű megmozdulásaival indult, a fiatal irányító labdát szerzett, majd ziccerig vitte. Pap Regina is pályára lépett, és rögtön ki is harcolt egy sportszerűtlen faultot (2+1 pont), majd a montenegrói válogatott Baletic büntetői után ismét betalált. Raus Vivi is sokat tett hozzá a játékhoz, mint összességében az egész pécsi pad, így a végeredmény 87-52 lett egy találkozón, ahol a PEAC minden statisztikai mutatóban ellenfele fölé tudott nőni. A Pécs szempontjából lényeges két találkozó közül Kassán a Sopron győzött 69-77-re, míg a Miskolc hazai pályán verte a Zágrábot 68-55-re, így a Kassa első, a Sopron második, a PEAC harmadik, a Zágráb pedig negyedik pozícióban jutott a KEL négyes döntőjébe. Az elődöntőt márciusban a Sopronnal vívja csapatunk.

PEAC-PÉCS-ŠKBD Rücon Spišská Nová Ves 87-52 (24-21, 25-7, 19-12, 19-12)
PEAC-PÉCS: Fűrész 8/3, Reid 11/3, Jovanovic 19/6, Nagy-Bujdosó 11/6, Kaposi 5 cserék: Raksányi 9/3, Orozovic 11, Horváth -, Pap 5, Szücs 4, Raus 4, Nagy D. -.
ŠKBD Rücon Spišská Nová Ves: O’Rouke 10/3, Surkusa 1, Holmqist 7, Slimakova 3/3, Baletic 17/3 cserék: Lewis 12, Benuskova 2, Rehakoha -, Muchova -.