Győzött a PEAC-PÉCS a Sió Kupa nyitányán

2016. szeptember 16.
Győzött a PEAC-PÉCS a Sió Kupa nyitányán Megnyertük a Sió Kupa első mérkőzését, elsősorban a második félidei jobb játékunknak köszönhetően 63-58-ra legyőztük a PINKK-et.
Juhász Dorka nagy elánnal vetette bele magát a mérkőzésbe, a PEAC-PÉCS első tíz pontjából nyolc fűződött ifjú játékosunk nevéhez. Ekkor 10-5 állt az eredményjelző táblán, ám szép lassan a PINKK is játékba lendült, 11-11-nél érte utol csapatunkat. Az első negyed vége ellenfelünknek sikerült jobban, Szabó Dóra triplája és Sánta duplája hozta a 16-20-as állást. A második játékrészben hullámvölgybe került a PEAC-PÉCS, a negyed derekán 11 ponttal elhúztak Rujákék (20-31). Sikerült visszakapaszkodni, Mandic szép labdaszerzésével öt pontra zárkóztunk (30-35).

A nagyszünet után érezhetően keményebbé vált csapatunk, Kuster és Siksniuté kosaraival egy pontra megközelítettük a PINKK-et (36-37). A vezetést a záró periódus előtt Raksányi büntetőjével ragadta magához a PEAC (45-44). Kiegyenlített játék folyt a negyedik negyed első felében, hol az egyik, hol a másik csapat járt előrébb, ellenfelünknél főként Walton vitte a prímet. 51-51-nél a vendégek kértek időt négy perccel a lefújás előtt, de ez a szakasz Raksányiéknak sikerült jobban, csapatkapitányunk éppen egy triplával adta meg az alaphangot. A végjáték tehát a PEAC-PÉCS-é volt ezen az estén, Licskai Zsófi bátor játékával 60-53-ra vezettünk kevéssel a lefújás előtt. A vége 63-58 lett, szép győzelemmel indítottunk a Sió Kupán. Folytatás szombaton 10 óra 30 perckor a szlovén Athlete Celje ellen.

PEAC-PÉCS – PINKK 63-58 (16-20, 14-17, 15-7, 18-14)
Szekszárd 250 néző, V.: Farkas, Praksch, Reisz

PEAC-PÉCS: Mandic 8/3, Raksányi 11/3, Juhász 11, Kuster 7/3, Siksniuté 4. Csere: Licskai 13/3, Fürész 2, Szücs R. -, Szücs L -, Zele 7, Sellei -.
PINKK: Ruják 4, Benke -, Walton 20/9, Bozóki 3, Whiteside 11/3. Csere: Sarok 4, Kovalcsik -, Sánta 4, Szabó 10/9, Séra 2, Martonosi -.

Boris Maljkovic: Gratulálok a csapatomnak a győzelemhez. A második félidőre sokkal keményebben mentünk ki és sikerült megnyerni a mérkőzést. Azt várom minden meccsen, hogy ilyen hozzáállást mutassunk. Gratulálok az ellenfelünknek is, jól játszottak.