54 : 65
NKA Universitas PEAC

Győztes befejezés – ötödik helyen zártunk

2023. április 19.
Győztes befejezés – ötödik helyen zártunk Jazmon Gwathmey és Kiss Virág kiemelkedő teljesítményével a play offban másodszor is legyőztük a TFSE-MTK csapatát, ezzel az ötödik helyen fejeztük be a 2022/2023-as bajnoki idényt.
Koncentráltan és jól tudtuk kezdeni a mérkőzést, az első három kosarat a mieink szerezték, négy pont Kiss Virág, kettő pedig Wentzel Nóri nevéhez fűződött. Magyar Bianka időt kért, de nehezen lendültek játékba a fővárosiak, nálunk pedig a mérkőzés után hazautazó Jazmon Gwathmey is beköszönt, az ötödik percben 11-4-re vezettünk. Az első triplánkat Sierra Calhoun szerezte, majd nagyon sokáig kellett várni a következő távoli találatunkra, tíz sikertelen kísérletünk jött utána. Az első játékrész négy pontos pécsi előnnyel zárult (13-17), magukra találtak Pusztai Petráék is.

Kiss Virág korlátlan úrnő volt a palánkok alatt, a második negyedben 15-19-nél egy 7-0-s pécsi sorozat után ismét csak TFSE-MTK időkérés következett. A mai estén jól és ponterősen kosárlabdázó Pusztai Petra vette át a vezérszerepet, most Jovan Gorecen volt a sor az időkérést illetően 20-26-nál. Öröm volt nézni Jazmon Gwathmey agilis játékát, látványos szép tempódobásait, lepattanózását, a félidőre pedig tíz pont fölé nőtt előnyünk.

Sokat nem változott a játék képe a harmadik negyedre sem, tovább nőtt a különbség a két csapat között, annak ellenére, hogy ez volt a legpontszegényebb játékrész a mérkőzésen. Jazmon Gwathmey 29-41-nél megszerezte tizennyolcadik és tizenkilencedik pontját is, és Kiss Virággal sem tudtak mit kezdeni az ellenfél védői, a játékvezetők pedig alapvetően hagyták a kemény játékot, nagyon sok szabálytalanságot le sem fújtak. Harminc perc játék után 33-50 állt a városmajori eredményjelzőn, a sok nagy csatát látott, kosárlabda csarnokban a mai este játszott utoljára a TFSE-MTK, amely modern, új csarnokba költözik az új idényre.

Már a pécsi mérkőzésen is bátor játékkal rukkolt elő a fiatalabbik Dúl testvér, Terka, aki a záró etap elején egy triplával zárkóztatta fel csapatát, majd Manis is betalált a gyűrűbe. Ekkorra már sokadik triplánk ment mellé, fel is zárkózott a TFSE-MTK, Baa Dominika kosarai, majd Manis hárompontosa látótávolságba hozta a fehér mezes hazaiakat (46-52). Jazmon Gwathmey és Kiss Virág villant, de még ekkor is kapaszkodtak Királyék. Simon Zsófi triplájával ismét megnyugtató tíz pont lett közte (49-59), amin Pusztai még faragott, de a mérkőzés a mai este két hőse, Kiss Virág és Jazmon Gwathmey zárta le egy-egy kosárral, kialakítva a 54-65-ös végeredményt. Az utolsó negyedre ugyan kicsit kiengedtünk, de ezzel együtt is magabiztosan húztuk be a második meccset is, ezzel a tavalyi negyedik hely után idén az ötödik helyen fejeztük be a bajnokságot.

TFSE-MTK – NKA Universitas PEAC 54-65 (13-17, 11-18, 9-15, 21-15)
Városmajor, 200 néző. V.: Varga-Záray Katalin, Földesi Ádám, Rózsavölgyi Alexandra

TFSE-MTK: Dúl P. 8/6, Pusztai 17/3, Theodoreán -, Manis 9/3, Hegedűs 6. Csere: Németh -, Király 3, Dúl T. 6/3, Baa 5/3, Burján -. Edző: Magyar Bianka, Hegedűs Péter
NKA Universitas PEAC: Katanic 3, Calhoun 3/3, Wentzel 6, Gwathmey 26, Kiss 20. Csere: Simon 3/3, Szücs -, Sanchez 2, Laczkó -, Olawuyi 2. Edző: Jovan Gorec, Iványi Dalma, Kmezic Daliborka

Magyar Bianka: Gratulálok a Pécsnek! Nehéz most megszólalni, rengeteg érzelem van most bennem. Egy korszak zárult ma le! Az én szememben ezek a játékosok hősök. Több, mint 40 pontos vereségből jöttünk és 2 nap alatt sikerült kijavítanunk a játékunkat, úgy, hogy az ellenfél edzőjének még időt is kellett kérnie a 4. negyedben, mert volt esélyünk nyerni. Köszönöm a játékosaimnak, hogy akkor is bíztak bennem, amikor rossz szériánk volt. Mindig keményen edzettek és hittek bennünk. Arra vagyok a legbüszkébb, hogy egy ilyen közösség formálódott 4 év alatt. Ez egy nagyon jó csapat, mely készen áll arra, hogy szintet lépjen jövőre!
Pusztai Petra: Gratulálok a PEAC-nak! Nagyon kemény hónapok vannak mögöttünk, itt mutatta meg mindenki a saját arcát. Hogy milyen sportemberek vagyunk mi, hogy milyen emberek dolgoznak körülöttünk és velünk. Ez kovácsolt végül minket egy olyan egységgé, amivel elértük végül ezt a megérdemelt helyezést. Mindenkire büszkék lehetünk, nagyon hálás vagyok, hogy ennek a részese lehettem és remélem, hogy ténylegesen szintet fogunk tudni lépni a jövőben!

Jovan Gorec: Szeretnék gratulálni a TF-nek és a PEAC-nak is! Ahogyan azt az előző nyilatkozatomban is elmondtam, nagy dolog, hogy mindkét csapat az Európa Kupában fog szerepelni. Óriási lépés ez nekik. Egy nagy arányú győzelem után érkeztünk ide, de tudtuk, hogy nem lesz egyszerű dolgunk, mert egy olyan csapat az ellenfél, akik soha nem adják fel, még a légiós játékosuk nélkül sem. Azért jöttünk, hogy lezárjuk a párharcot, ez sikerült is, úgy gondolom emiatt mindannyian boldogok vagyunk.
Jazmon Gwethmey: Nem tartottuk 40 percen keresztül az elvárt tempót, ezért visszajött az ellenfél a harmadik negyedben 8 pontos különbségre. Ez egy nagyon jó bajnokság, aminek a végén érkeztem ide, nem igazán tudtam mire számítsak. Mindenki, aki a pályára lépett náluk 100%-ot adott. A következő szezonra tekintve fontos, hogy 40 percen keresztül koncentráltak maradjunk.