NKA Universitas Pécs
VBW CEKK CEGLÉD

Győztes évkezdet a Cegléd ellen

2024. január 07.
Győztes évkezdet a Cegléd ellen Magabiztosan hozta a kötelezőt csapatunk a VBW CEKK Cegléd ellen, 98-50 arányban győztek Mérész Beatrixék az év első mérkőzésén, jó alaphangot adva az előttünk álló időszakra!
Amerikai játékossal erősített a Cegléd, Chryslin Mariah Carr személyében egy új irányítóval bővült a kék-sárgák kerete. A feldobás után a vendégek hozták el labdát, a vendégek új szerzeménye be is köszönt egy duplával. Már 0-3 állt az eredményjelző táblán, amikor Peyton Williams révén a pécsi megindult a pécsi pontzuhatag. Mérész Beatrix és Sydney Wallace is hozzátette a magáét, csakhamar 9-3-ra módosítva ezzel az állást. Jól szedtük a lepattanókat és a védekezés is rendben volt, a hetedik percben tíz ponttal vezettünk (17-7). Sokat cserélt Jovan Gorec, mindeközben a vendégek Barnai kosaraival igyekeztek tartani magukat, a center háromszor is betalált. Az első tíz perc végén Matea Tadic dudaszós kosara jelentette a negyed utolsó eseményét, 25-11-ről indulhatott a következő felvonás.

Weninger Virág talált be hamar, majd felpörgött a játék mindkét oldalon. A ceglédieknél Szirony Dorina hozott új impulzusokat, a védekezésen kevésbé volt hangsúly a negyed első felében. Nálunk Sydney Wallace már 11 pontnál járt, a 15. percben 37-23 állt az eredményjelző táblán. A folytatásban pontatlanabbá vált a vendégek játéka, egy 7-0-s sorozattal 44-23-ra elléptünk, majd Ló Elhadji Malick időkérése után Szirony Dorina egy triplával vetett véget a ceglédi kosárcsendnek. Sydney Wallace és Mérész Beatrix azonban nagy kedvvel és eredményesen dolgoztak támadásban is, emellett roppant pontosak is voltak, így több mint két perc volt a nagyszünetig, amikor egy pont híján félszáz találatnál jártunk (49-26). A második negyed végére még jobban kinyílt az olló, Kiss Angelika is betalált a 6,75-ön túlról, a játékrész pedig 56-28-nál ért véget.

Hatodik hármasát is bevágta Sydney Wallace, majd amikor 59-30-nál Peyton Williams betalált a gyűrűbe, a közönség a „Mennyi? Harminc!” rigmust skandálta. Fokozatosan növeltük a különbséget, 70-34-nél Halmágyi Kata is pályára került, ezt azt jelentette, hogy minden benevezett játékosunk értékes játékidőket kapott ezen a mérkőzésen. A vendégeknél Szirony Dorina lépte át először a tíz pontot, triplájára azonban még Nadia Smailbegovic válaszolt, így 77-39-ről vághattak neki a csapatok a záró etapnak.

Nagy kedvvel játszott csapatunk az utolsó negyedben is, benne volt a játékban a száz dobott pont is, ellenben a vendégek jó három és fél percig be sem találtak a gyűrűbe. Remekeltek a mieink, öt perccel a vége előtt 93-42 állt a táblán, ötvenegy ponttal vezettünk. Kicsit lassabban születtek a kosarak a hátralévő időben, és a százas sem lett meg végül, 98-50-es eredménynél ért véget a mérkőzés, amelyen megint igazi csapatként muzsikáltunk. Jövő héten jöhet a FIBA Európa Kupa nyolcaddöntő első felvonása Kayseriben.

NKA Universitas Pécs – VBW CEKK Cegléd 98-50 (25-11, 31-17, 21-11, 21-11)
Pécs, 400 néző. V.: dr. Németh Patrik, Jankovics Viktor Zsolt, Nepp László Oszkár

NKA Universitas Pécs: Rátkai 4, Wallace 23/21, Weninger 9/3, Mérész 17/3, P. Williams 13. Csere: Simon 8, Kiss 10/3, Laczkó 2, Tadic 9/3, Smailbegovic 3, Halmágyi Kata -. Edző: Jovan Gorec, Iványi Dalma, Kmezic Daliborka
VBW CEKK Cegléd: Carr 9/3, Czank -, Horváth 3/3, Kobolák 3, Barnai 12. Csere: Kovács -, Rakita 2, Vincze 2, Szirony 17/9, Farkas 2, Viszmeg -, Andi -. Edző: Ló Elhadji Malick

Jovan Gorec: Örülök, hogy majdnem három hét után ismét mérkőzést tudtunk játszani. Látható volt, hogy mindenki alig várta, hogy pályára léphessen, tele voltunk energiával. Tetszett a lányok hozzáállása, nem mindig könnyű úgy játszani, hogy mi vagyunk az egyértelmű esélyesek. Jó felfogásban játszottunk, és készülünk a kupamérkőzésre.
Kiss Angelika: Jó kis küzdős mérkőzést játszottunk. Szerencsére sikerült jól indítani az évet, ez mindenképpen önbizalmat adhat a továbbiakra nézvést, ami fontos, mert nagyon nehéz sorozat vár ránk. Büszke vagyok a csapatra.

Lo Elhadji Malick: Gratulálok a mai ellenfelünknek, megmutatta, miért tart ott, ahol. Mi sajnos semmilyen téren sem javultunk szemernyit sem, különösen a védekezésben nem. 98 pontot kaptunk, amiben benne van a Pécs extra első félidei teljesítménye, de ezen a szinten, aki üresen marad, az bedobja. Katasztrofálisan védekeztünk, nulla csapatmunka csapatmunka, nulla agresszivitás.
Szirony Dorina: A kapott pontok száma az, ami először szembetűnik, a védekezésünkön nagyon sokat kell még javítanunk. A Pécs rengeteg támadó lepattanót szerzett, de egyébként is sokkal agresszívabbnak kell lennünk.