PEAC-PÉCS
PEAC-PÉCS

Győztes finálé: az ötödik helyre jöttünk fel a végére

2021. március 11.
Győztes finálé: az ötödik helyre jöttünk fel a végére A Ludovika Arénában a múlt péntekről elhalasztott mérkőzésen sikerült gördülékeny, jó és eredményes játékkal 76-65-re felülmúlnunk a Csatát, ezzel megszereztük az alapszakasz ötödik helyét. A DVTK otthonában kezdjük a play-off-ot a legjobb négy közé jutásért.
Paula Strautmane triplájával jól indítottuk a szerdai Pasaréti győzelmünk másnapján sorra kerülő összecsapásunkat, amelyen a fővárosiak két beteg légiósa hiányzott, tőlünk pedig Nikola Dudasova volt kénytelen kihagyni az alapszakasz utolsó felvonását. Sokkal pontosabban kosárlabdáztunk az első félidőben, és jól is dobtunk, a félidő végén 50% fölötti mutató mindenképp vállalható és dicséretes. Wentzel Nóri és főleg Kiss Virág ponterős volt, és bár ellenfelünk rendületlenül próbálkozott a triplavonalon kívülről, biztos előnyre tettünk szert. Kár volt a Hegedűs Jankától kapott negyedzáró duplájáért, mivel azzal 13-17-es vezetésünkkel zárult az első negyed. Szücs Réka sokat és jól dolgozott, ez ki is jött, mert Lelik első kosarát követően megint 6 ponttal léptünk el. Csapategységünket mutatja, hogy a padról is jól szálltak be újfent Sánta Petráék, így a 14. percben 27-19-re vezettünk. Kiss Virág 2+1-ével lépte át előnyünk a 10 pontos határt (19-30), közben a Csata fiatal centere, Angyal Niki beütötte a 4. személyijét. Kicsit megálltunk 30 egységnél, de Szücs Réka triplája tovább lendítette a társait, és sikerült magabiztos előnnyel zárni a félidőt. A 40-26-os eredményt Andusic Tijana találata eredményezte.

Ahogy vártuk is, az alapszakasz negyedik helyéért küzdő Csata nekünk esik a nagyszünet után, de talán erre a 13-2-es etapra nem számítottunk. Mányoky Réka dobott 3 trojkát az övéi ebben a negyedben elért 24 pontjából, ám a tanárian játszó csapatkapitányunk, Sarok Niki ragyogó távoli kosárral adott nyugtatót 39-42-nél a PEAC-ért szurkolók számára, és mert Paula Strautmane és Kiss Virág is eredményesen kosarazott, visszavertük a házigazdák első rohamát. 50-54 után ki más talált be, mint Sarok Niki, és mert az ihletetten játszó, igen izmos statisztikai mutatókat produkáló Kiss Virág (23 pont, 13 lepattanó, 3 assziszt, 7 kiharcolt fault) 11-ből 10 büntetőt a helyére tett, nem engedtük igazán közel a fővárosiakat. Szücs Réka megint alaposan kitett magáért, így öt és fél perccel a vége előtt 69-55-re vezettünk. Röviddel ezután kipontozódott Hegedűs Janka ellenfelünknél, mi pedig a 38. percre 76-60-ra növeltük előnyünket. A végén Csirke Ferenc lehetőséget adott a legfiatalabbjainknak is, a biztos győzelmünk nem forgott veszélyben.

Ezzel a sikerrel az alapszakasz végén csapatunk 12 győzelmet szerzett, és az ötödik helyen zárt, ami azt jelenti, hogy a DVTK ellen Miskolcon kezdheti meg a március 23-ra kiírt, két nyert meccsig tartó rájátszást a legjobb négy közé jutásért.

Ludovika FCSM Csata – PEAC-PÉCS 65-76 (13-17, 15-23, 24-18, 16-18)