Győztes rajt a Göcsej Kupán

2013. szeptember 20.
Győztes rajt a Göcsej Kupán Legyőzte EuroLigára készülő horvát ellenfelét a PEAC-PÉCS a 44. Göcsej Kupa első napján. A második félidőben 8 pontos hátrányt fordítottak meg és végül 65-58-ra nyertek Fűrészék.
PEAC-PÉCS – NOVI ZAGREB 65-58 (15-15, 13-21, 21-11, 16-11)
Vezette: Ádám, Horváth, Szalay
PEAC-PÉCS: Reid 10, Fűrész 16/6, Jovanovic 10/6, Nagy-Bujdosó 9/3, Williams 10. Csere: Orozovic 3, Nagy -, Horváth 5, Pap 2.
NOVI ZAGREB: Ciglar 8, Raksányi 6, Trebec 4, Komplet 6/6, Pascua 6. Csere: Ivankovic 15, Demic 2, Karcic 6/3, Juric-, Boszy -, Dabovic 5/3.

Sportszakmai téren sem volt zökkenőmentes a csapatunk Göcsej Kupát megelőző periódusa. Elsősorban magas posztjaink váltak még sebezhetőbbé, mivel Kiss Virág fontos utánpótlás fordulója miatt nem tartott a Zalaegerszegre utazó különítményünkkel, és a fiatal Kaposi Pálma is kidőlt a sorból, ráadásul Latoya Williams-nak is megfájdult az Achillese. Az amerikai center fájdalmai nem bizonyultak annyira súlyosnak, hogy ne vállalja kezdőként a játékot péntek este, főleg annak tudatában, hogy a reggeli ultrahangos vizsgálat is megnyugtatta őt meg az orvosi stábot, hogy nincs komoly gond.

Ezt a Göcsej Kupát nem csak sportszakmai tényezők alakítják, a PEAC-PÉCS játékos-magja és edzője a pénteki meccs után hazautazik, hogy szombaton utolsó útjára kísérje Fűzy Ákost a pécsi temetőben, majd még aznap este 20,15-től már újra Zalaegerszegen kell pályára lépniük a ZTE NKK ellen.

A pénteki meccsen egy komplett EuroLiga csapatával felálló Novi Zágreb várta a mieinket a 44. Gumiflex Göcsej Kupa számukra első mérkőzésén. Ahogy jeleztük is, Williams vállalta a játékot, amelyen ezúttal kevés szerephez jutottak együttesünk legfiatalabb játékosai. Elsősorban a támadójátékban várt előrelépést tanítványaitól Zeljko Djokic ezen a tornán, mivel erre a szegmensre helyezték a héten a fő hangsúlyt a felkészülésük során.

Pontokban gazdag, szikrázó kontaktusokkal járó összecsapást hozott az első negyed, amelyben nem alakult ki nagyobb különbség a csapatok között (az első tíz perc utolsó pillanataiban egyenlített a horvát gárda (15-15). A második negyedben sokkal több hiba csúszott a mieink játékába, melynek köszönhetően nyolc ponttal vezettek a déli szomszédaink reprezentánsai a félidőre (36-28). Zágrábban Raksányi Krisztára alapemberként számított edzője (kezdőként 33 percet töltött parketten), de sokat játszott a tavalyi Partizán legjobbja, Milica Dabovic, valamint a nálunk is jól ismert irányító, Iva Ciglar is. Magas poszton is jobban állt a Novi Zagreb, kimagaslott a mezőnyből Luca Ivankovic, aki a meccs végére 15 pontig jutott.

A második félidőben sikerült a maroknyi pécsi szurkoló által várt fordítás, megszilárdult csapatunk védőmunkája, pontosabbá váltak a támadások, aminek köszönhetően tíz perc alatt 21 pontot értek el a mieink, akik néhány kifejezetten ötletes, szép megoldást is felvonultattak. Ezzel a támadójátékkal elégedett lehetett a szakvezetés is (Zeljko Djokic mellől hiányzott ezúttal a kadetteket vezető Imreh Ajtony), főleg mivel 47-47-nél utolérte, és a harmadik negyedet záró dudaszóra esett Fűrész-kosárral a vezetést is átvette a PEAC-PÉCS. A záró periódusban előbb elhúzott pár ponttal a pécsi együttes, majd amikor a legfontosabb volt, Nevena Jovanovic és Fűrész Dia is triplát ért el, ez utóbbival lett 60-58-ról 63-58, ekkor el is dőlt a csata. A végeredményt Reid állította be, amely a mieink szép sikerét hozta. A PEAC négy játékosa is kétszámjegyű dobott pontot ért el, Williams pedig dupla-duplát teljesített 10 ponttal és 10 lepattanóval.

Zeljko Djokic: Úgy láttam a meccs után, hogy még messze vagyunk attól a szinttől amit szeretnénk játszani, de reálisan azt kell mondanom, nem volt könnyű játszanunk az EuroLigás Zágreb ellen, amely keményen, és jól védekezett. Ebben a fázisban ahol tart a csapatunk, hasznos meccset játszottunk, pozitívan értékelem, hogy a harmadik és negyedik negyedben csak 11-11 pontot kaptunk. Ez azt mutatja, hogy fizikálisan jól bírtuk a terhelést. Összességében elégedett vagyok, de még sokat kell fejlődnünk a játék folyamatosságában és taktikailag is. Gratulálok a lányoknak, mert nagyot harcoltak ma, és köszönöm azoknak a pécsi embereknek, akik elkísértek ma bennünket.