Győztünk, s ezzel lezártuk a párharcot

2016. április 13.
Győztünk, s ezzel lezártuk a párharcot Ezúttal nem volt pardon: csapatunk idegenben nagyon magabiztosann, 80-58-ra győzött a ZTE NKK ellen, s ezzel 2-0-ra megnyerte a párharcot. Jöhet a csata az ötödik helyért!
A Zalaegerszeg ellen a jó védekezés lesz a kulcs, no meg az, hogy a zóna ellen jobb százalékkal kell dobni távolról. Persze a palánk alatti fölényt is ki kell használni mind a pontok, mint a lepattanók terén.
A második mérkőzésen minden összejött, minden klappolt. A rajtot ugyan a hazaiak kapták el jobban, de nem sokáig vezettek. Az első negyed végén már 10-22-t mutatott az eredményjelző, a nagyszünetben pedig tizenegy pontos előnyünk volt – ez jónak tűnt a folytatást illetően. A harmadik negyedben aztán 18 pont (27-45) is volt a két csapat között, ami előrevetítette, hogy ezt a mérkőzést mi fogjuk megnyerni, s ezzel le is zárjuk a két győzelemig tartó párharcot. Így is történt: végül 80-58-as sikert arattunk, s ezzel készülhetünk a következő csatára, ami az ötödik helyért zajlik majd.
– Szerencsére az egész meccset kontroll alatt tudtuk tartani, végig vezettünk, és ez a lényeg – értékelt vezetőedzőnk, Roberto Hernández. – A második félidőben volt egy gyengébb periódusunk támadásban és védekezésben is. Ezzel lezártuk a párharcot, és innentől az ötödik hely megszerzésére koncentrálunk.
Csapatunk sikeréért ezúttal Destiny Williams és Robyn Parks tett nagyon sokat, mindketten dupla-duplával zártak: előbbi 22 pontot dobott és 15 lepattanót szerzett, utóbbi 20 pontnál és 10 lepattanónál állt meg.

Zalaegerszeg–PEAC-Pécs 58-80 (10-22, 11-10, 21-23, 16-25)
Női kosárlabda NB I., rájátszás az 5–8. helyért, második mérkőzés. ZTE NKK: NAGY D. 16/3, Szélesy 5/3, SZALAY 10/6, Licskai 2, HORVÁTH ZS. 10. Csere: Orsó 7/3, Velkey, Pap 6, Böröndy 2, Kovács G. Vezetőedző: Gáll Tamás. PEAC-Pécs: Eivery 3/3, Raksányi, PARKS 20, ZELE 17/3, WILLIAMS 22/3. Csere: FŰRÉSZ 10/6, Sztankovics 4, Bozóki, Szücs 4. Vezetőedző: Roberto Hernández.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 8-5, 16. perc: 19-27, 24. perc: 27-45, 35. perc: 52-64.